خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

ممنوعیت ورود پاجوش های آلوده به شهرستان های خرماخیز ایسنا

ممنوعیت ورود پاجوش‌های آلوده به شهرستان‌های خرماخیز

ایسنا/کرمانمدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی ورود پاجوش‌های آلوده به شهرستان‌های خرماخیز را ممنوع اعلام کرد و گفت: این جابه‌جایی احتمال آلودگی در منطقه را گسترش می‌دهد.

زهرا جلیلی مقدم امروز، ۲۴ بهمن ماه در همایش ملی مبارزه با آفت سوسک سرخرطومی حنایی در بم اظهار کرد: با توجه به کنترل این آفت،‌ جابه‌جایی پاجوش‌های آلوده ممنوع است و باغداران برای ساماندهی وضعیت، نباید نهال خرما و پاجوش جابه جا کنند تا این بیماری گسترده نشود.

وی افزود: حمایت از احداث خزانه پاجوش در مناطق در دستور کار قرار دارد و در مناطق خرماخیز، استفاده از نهال کشت بافتی، در حوزه باغبانی در حال پیگیری است.

جلیلی مقدم بیان کرد: اجرای عملیات‌های بین باغی مطابق با پروتکل‌ها و دستورالعمل سازمان حفظ نباتات انجام شود تا شاهد کنترل این آفت باشیم.

این مسئول وزارت جهاد کشاورزی گفت: یکی از عواملی که باعث گسترش آفت می‌شود، انتقال پاجوش آلوده است زیرا پاجوش آلوده بودن خود را نشان نمی‌دهد و همین امر باعث آلوده شدن دیگر مناطق خواهد شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور با بیان اینکه ملت ایران درصدد خلق یک حماسه بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی هستند، گفت: انتخابات تامین کننده امنیت پایدار ملت ایران است.

1 ساعت پیش

سوءقصد به امام جمعه موقت شهرستان میبد با دخالت نمازگزاران نافرجام ماند.

1 ساعت پیش

رأی‌گیری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت 08:00 امروز در استان کردستان آغاز شده و در حال جریان است.

1 ساعت پیش

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ۲ هزار و ۱۹۶ مدرسه در این استان، به عنوان شعبه اخذ رای در انتخابات یازدهم اسفند فعال هستند.

نیم ساعت پیش

در حالی که رژیم صهیونیستی با گسترش دایره حملات خود به جنوب لبنان تلاش داشت ساکنین این مناطق را وادار به ترک خانه و کاشانه خود نماید، مقاومت و ایستادگی اهالی جنوب لبنان سبب شده تا این مسئله به فشار مضاعفی بر ارتش اسرائیل مبدل شود.

1 ساعت پیش

نشست بین‌المللی دیپلماسی آنتالیا با حضور مقامات کشورهای مختلف از جمله ایران در ترکیه آغاز به کار کرد.

1 ساعت پیش

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: جریمه ۲۰ درصدی اخذ مالیات از بانک‌های متخلف و کاهش اعتبارات در پرداخت تسهیلات در دستور کار قرار گیرد.

1 ساعت پیش

نوید محمدزاده در فیلم «شب داخلی دیوار» یکی از سخت‌ترین نقش‌های دوران بازیگری خود را به درخشان‌ترین شکل ممکن به سرانجام رسانده است.

1 ساعت پیش

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت خراسان شمالی گفت: یکی از راه‌های تعیین سرنوشت خود همین شرکت در انتخابات است که می‌توانیم با رای خود آینده کشور را تعیین کنیم.

1 ساعت پیش

بیشتر...