1 روز پیش
2 بازدید

سه‌شنبه‌های دیپلماسی نشست مجازی برگزار می‌کند+عکس و اعلام برنامه سخنرانان

سه‌شنبه‌های دیپلماسی نشست مجازی برگزار می‌کند+عکس و اعلام برنامه سخنرانان

دومین دوره سلسله سخنرانی های استادان ایرانی و غیر ایرانی و دیپلماتهای برجسته کشور را تحت عنوان « سه شنبه های دیپلماسی» برگزار خواهد شد.

به گزارشخبرآنلاین، انجمن دیپلماسی ایران در نظر دارد در راستای تحقق اهداف خود مبنی بر گسترش،پیشبرد و ارتقای علمی دانش دیپلماسی و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود  بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های سیاست خارجی و دیپلماسی کاربردی ، دومین دوره سلسله سخنرانی های استادان ایرانی و غیر ایرانی و دیپلماتهای برجسته کشور را تحت عنوان « سه شنبه های دیپلماسی» برگزار نماید.

این برنامه هر سه شنبه از ۴ آذر ماه لغایت ۱۲ اسفند ماه سال جاری از ساعت ۱۳-۱۵ به صورت مجازی برگزار خواهد شد. اطلاعات تفصیلی شامل اسامی سخنرانان، عناوین سخنرانی ها، بستر نرم افزاری و سایر موارد در اطلاعیه ضمیمه ارائه شده است. از استادان، دانشجویان، محققان و سایر علاقمندان به حوزه دیپلماسی دعوت می شود با حضور موثر و ارزشمند خود، موجبات غنای هرچه بیشتر این برنامه را فراهم آورند. علاوه بر مهمانان ایرانی محققان خارجی دیگر در این نشست حضور خواهند داشت.

سخنرانان به ترتیب تاریخ و روز به این شرح است:

دکتر ولادیمیر ایسو، رئیس موسسه سی آی اس، با موضوع مذاکرات ایران و روسیه در بحران قره باغ سخنرانی خواهد کرد. تاریخ برگزاری: 1399/09/04

دکتر سوزوکی هیتاشی محقق مطالعات منطقه ای درباره تحولات خاورمیانه و روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس سخنرانی خواهد کرد. تاریخ برگزاری: 1399/09/11

دکتر بهادر امینیان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان درباره ضرورت های دیپلماتیک در حوزه ایران فرهنگی در تاریخ  18/9/99 سخنرانی خواهد

دکتر سیدجلال درخشه استاد دانشگاه امام صادق(ع) درباره دیپلماسی عمومی مهوری اسلامی ایران در جهان اسلام در تاریخ 25/9 سخنرانی خواهد کرد.

ولی‌الله محمدی مدیر کل آفریقا وزارت خارجه درباره دیپلماسی آفریقای جمهوری اسلامی ایران در ترایخ 2/10 سخنرانی خواهد کرد.

جلال دهقانی فیروز آبادی استاد دانشگاه علامه طباطبایی درباره چالشهای نظری سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 9/10 سخنرانی خواهد کرد.

دکتر مهدی فاخری استاد دانشکده روابط بین الملل درباره اصلاحات نظام تجارت بین المللی در تاریخ 16/10 سخنرانی خواهد کرد.

دکتر مصطفی دولتیار مدیر کل اسبق دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت خارجه درباره عرصه های دیپلماسی نوین در تاریخ 23/10 سخنرانی خواهد کرد.

دکتر مصطفی بروجردی استاد دانشکده روابط بین الملل درباره دین و دیپلماسی در تاریخ 30/10 سخنرانی خواهد کرد.

دکتر الهه کولایی استاد دانشگاه تهران درباره بازی بزرگ در قفقاز جنوبی در تاریخ 7/11 سخنرانی خواهد کرد.

دکتر حمید قنبری مدیر کل امور بین الملل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره ایران و مساله بدهی های خارجی در تاریخ 14 /11 سخنرانی خواهد کرد.

دکتر تاتیانا زیوروا رئیس موسسه مطالعات منطقه ای مسکو، درباره دیپلماسی روسیه در قبال اتحادیه اروپا در تاریخ 21/ 11 سخنرانی خواهد کرد. 

آقای ابراهیم رحیم پور معاون اسبق آسیای وزارت خارجه درباره سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران در حوزه غیر عربی در تاریخ 28/11 سخنرانی خواهد کرد.

دکتر هادی سلیمانپور دبیر کل سازمان اکو درباره چشم انداز منطقه اکو در تاریخ 5/12 سخنرانی خواهد کرد.

دکتر محمد مسجد جامعی استاد دانشگاه ادیان و مذاهب درباره همسایگان جنوبی:ایده‌ال ها و سیاست ها در تاریخ 12/12 سخنرانی خواهد کرد.

دکتر فریده محمد علیپور استاد دانشگاه خوارزمی درباره آب‌های فرامرزی حل و فصل مساملت آمیز اختلافات با جنگ بر سر آب در تاریخ 19/12 سخنرانی خواهد داشت.

310311#‌اخبار_بین‌الملل
منبع: خبرآنلاین


مطالب پیشنهادی

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

ضدعفونی کردن معابر قم از سوی نیروهای حشدالشعبی صحت دارد؟

معاون سپاه علی‌ابن‌ابی‌طالب(ع) قم به ایرنا پلاس گفت:ضدعفونی معابر قم، کار اعضای الحشدالشعبی نبود.

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

ویدیو - سعید حدادیان : به احترام اقلا ده میلیون خانواده مذهبی ، بهتاش فریبا نباید می‌رقصید آقای تنابنده

سعید حدادیان درباره سریال پایتخت صحبت‌هایی کرد و نسبت به بعضی صحنه‌ها انتقاد کرد.

روایتی از جلسات ویژه شمخانی با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید:نگاه رهبری معظم انقلاب هم این نیست که دولت باید برود و رئیس جمهور باید استیضاح شود یا استعفا بدهد. نگاه رهبری این است که رئیس جمهور باید تا روز آخر بایستد و کار خودش را انجام دهد.

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

کاربران خبرآنلاین درباره دعواهای سیاسی کرونازده نظر دادند و به سیاسیون در این رابطه توصیه‌هایی کردند.

جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

چمران: رای اصولگراها کاهش یافته/انتخابات ۱۴۰۰ قابل پیش‌بینی نیست

مهدی چمران با بیان اینکه رای اصولگرایان کاهش داشته است گفت: من نمی خواهم به تقسیم بندی ها تاکید داشته باشم ولی به طور کلی مشارکت در این دور از انتخابات کمتر از دفعات قبل بود، ما پیش از این وقتی به مساجد و مجالسی که عموما می رفتیم شاهد شور و هیجان بیشتری بودیم اما اینبار شور و هیجان کمتری را دیدیم .

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

مصوبه مهم دولت درباره افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۹

در جلسه امروز هیئت وزیران، که به ریاست حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۹ مشخص شد.

مطالب مرتبط