خبرگزاری ایسنا |
3 روز پیش

اجرای طرح برخورد با خودروهای هنجارشکن در اصفهان ایسنا

اجرای طرح برخورد با خودروهای هنجارشکن در اصفهان

ایسنا/اصفهانرئیس پلیس راهور استان اصفهان از اجرای طرح تشدیدبرخورد با خودروهای هنجارشکنی خبر داد که باعث سلب آسایش مردم یا مزاحمت برای نوامیس می‌شوند.

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ۳۱ خردادماه طرحی به صورت جدی در دستور کار پلیس راهور استان قرار گرفته که با همکاری دادستانی و پلیس اجرا خواهد شد و با خودروهایی که باعث سلب آسایش مردم هستند به شدت برخورد خواهیم کرد.

وی گفت: برخی از رانندگان شب‌ها در خیابان‌هایی مثل توحید، مرداویج، خانه اصفهان، چهارباغ، محدوده رهنان و نقاط دیگر شهر با صدای ناهنجار اگزوز و سیستم صوتی ناهنجار، تغییر ارتفاع در وسیله نقلیه، سگ گردانی، کشف حجاب و سایر موضوعات هنجارشکنانه باعث سلب آرامش و آسایش مردم می‌شوند که با این خوروها برخورد شدید خواهیم داشت.

رئیس پلیس راهور استان از توقف خودروی رانندگان متخلف خبر داد داد افزود: دستور قضائی برای توقف طولانی خودروهای هنجارشکن صادر شده و هیچ توصیه‌ای از هیچ جایی برای ترخیص این خودروها نمی‌پذیریم و متخلفان به مرجع قضایی معرفی می‌شوند و باید پاسخگوی رفتار خود باشند.

وی اجرای این طرح را در راستای مطالبه مردم از پلیس و دستگاه قضائی دانست و افزود: به کسانی که تا امروز چنین رفتارهای هنجارشکنانه ای داشته‌اند به طور جدی توصیه می‌کنیم این رفتارها را ترک کنند وگرنه قطعا گرفتار مجازات خواهند شد.

سرهنگ محمدی در مورد چگونگی برخورد با رانندگان متخلفی که اقدام به رفتارهای هنجارشکنان و دور دور در سطح شهر می‌کنند، گفت: این خودروها الزاما همان شب به پارکینگ برده نمی‌شوند و به صورت نامحسوس و محسوس توسط دوربین‌های سطح شهر رصد، پلاک آنها ثبت و در وهله اول شکایت سیستمی ثبت می‌شود، اما اگر همکاران ما به صورت عینی ببیند خودرو همان شب به پارکینگ انتقال داده می‌شود و مابقی ثبت شکایت سیستمی صورت می‌گیرد و به پلیس احضار می‌شود.

وی افزود: در صورت عدم مراجعه رانندگان متخلف، در هیچ نقطه از شهر نمی‌توانند خدماتی دریافتی کنند و پلیس پلاک آنها را شناسایی و توقیف می‌کند و باید جوابگوی رفتار مجرمانه خود باشند.

رئیس پلیس راهور استان با تأکید براینکه این طرح با هدف هدف آرامش مردم و به خواست آنها اجرا می‌شود، گفت: نباید خوش‌گذرانی و تفریحات کاذب عده‌ای باعث تضییع حقوق شهروندی شود و پلیس مقابل این افراد محکم و با اقتدار خواهد ایستاد و با آنها برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور استان با بیان اینکه خودروهایی هم که مزاحمت برای نوامیس داشته باشند مشمول این طرح خواهند شد، گفت: مردم می‌توانند یک عکس از خودروی مذکور که پلاک آن مشخص باشد و بگیرند و ما این خودرو را متوقف و به مرجع قضایی معرفی می‌کنیم و با شاکی تماس می‌گیریم که به مرجع قضایی مراجعه کند و پیگیر شکایت خود باشد. راننده مزاحم هم بایستی جوابگو باشد چون این موضوعات خط قرمز ماست و با آنها با جدی تر از گذشته برخورد می‌کنیم.

سرهنگ محمدی همچنین به رانندگان توصیه کرد برای خودروی خود معاینه فنی بگیرند و افزود: خوردوهایی که چهارسال از صفر بودن آن گذشته نیز باید برای گرفتن معاینه فنی اقدام کنند وگرنه در ترددهای روزانه مشمول جریمه خواهند شد. خودروهای بدون معاینه فنی برابر قانون روزی یک بار مشمول جریمه می‌شوند.

هدیه نادعلی، خبرنگار افتخاری ایسنا

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به نظر می‌رسد باشگاه سپاهان تبدیل به رقیب اصلی آبی‌های پایتخت در فصل نقل و انتقالات شده است.

3 ساعت پیش

احمد سعادتمند مدیرعامل سابق استقلال برای همکاری با مصطفی آجورلو اعلام آمادگی کرد.

3 ساعت پیش

وییس کامپوس، مدیر ورزشی جدید پاری‌سن ژرمن، به دنبال تغییر و تحول اساسی در فهرست بازیکنان این تیم است.

3 ساعت پیش

منابع معتبر انگلیسی از جدایی پتر چک از باشگاه چلسی خبر دادند.

2 ساعت پیش

خورشت ها جزو غذاهای سنتی و همیشگی سفره های ایرانی ها بوده است. این غذای خوشمزه بسیار ساده است و تهیه آن نیاز به دقت فراوانی دارد.

1 ساعت پیش

وزیر امور خارجه با بیان این‌که حساسیت و ملاحظات ایران درباره صهیونیست‌ها و تحرکات این رژیم را به صراحت در دیدار با چاووش اوغلو بیان کردم، ابراز امیدواری کرد که دور جدید گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌ها با واقع بینی آمریکا و سه کشور اروپایی به نقطه توافق منجر شود.

2 ساعت پیش

نیروهای ملی و مذهبی فلسطینی با صدور بیانیه‌ای بر اهمیت هم‌افزایی تمامی تلاش‌ها برای تقویت پایداری ملت فلسطین علیه اشغالگران و شهرک‌نشنیان تاکید کردند.

3 ساعت پیش

نشست سازشکاران با اسرائیل یا همان نشست نقب امروز دوشنبه در منامه پایتخت بحرین برگزار شد.

3 ساعت پیش

بررسی هزینه های انواع تورهای گردشگری هوایی به مقصد دبی در تیر ماه به شرح جدول زیر است؛ 8

1 ساعت پیش

بیشتر...