خودرو بانک |
۱ هفته پیش

خبرهایی کوتاه از دنیای فرمول یک

خبرهایی کوتاه از دنیای فرمول یک

دنیل ریکاردو: بعد از یک شروع متزلزل، رنو شکوفا شد

راننده استرالیایی حال حاضر تیم مک‌لارن،دنیل ریکاردوکه دو فصل پیش را در رنو رانندگی کرد، معتقد است که به هنگام ورودش از تیمی که عادت داشت هر مسابقه حداقل یک سکو بدست بیاورد، ردبول، به رنو، وارد محیطی شد که همه ترس داشتند و اعتماد به نفس کمی در آن بود. او اذعان داشت که رفته رفته اعضای تیم به این باور رسیدند که می‌توانند بهتر باشند آنها توانستند در فصل 2020 یک سکو بیش از مک‌لارن بدست بیاورند اگرچه در مبارزه برای کسب رده سوم سازندگان موفق نبودند و در نهایت با مقام پنجمی فصل را به پایان بردند. ریکاردو معتقد است که کارهایی که در فصل 2019 انجام شد زیربنای آن چیزی بود که در 2020 به ثمر نشست و همه تیم تلاش کردند که رو به جلو حرکت نمایند و او هم در این راه به آنها کمک کرده است. لذا از این لحاظ از دید او این نتیجه موفقیت بوده است.

نیکیتا مازپین

هاس با پول مازپین به ثبات رسید

گونتر اشتاینر، مدیر تیم هاس، معتقد است که حضورنیکتا مازپینبر روی صندلی هاس، با توجه به حامی مالی که پشتیبان اوست و همچنین ثروت میلیاردی پدرش، ثبات اقتصادی را به هاس خواهد آورد. در انتهای فصل 2020رومن گروژانوکوین مگنوسناین تیم آمریکایی را ترک کردند و در نهایتمیک شوماخرجوان و قهرمان فرمول 2 و نیکیتا مازپین پسر میلیاردر روسی که او هم رقیب میک در کسب قهرمانی فرمول 2 بود به این تیم پیوستند. اشتاینر در صحبتهایی که انجام داد تاکید کرد که هدف نهایی از تجارت پس از سرمایه گذاری، ایجاد ثبات اقتصادی است. با توجه به این صحبت او تائید کرد پولی را که مازپین با خود به هاس آورده است در این تیم نقش مهمی را ایفا می‌نماید. آنها بر روی سرمایه گذاری و تجارت بادیمیتری مازپینکاملا حساب باز کرده‌اند و باید دید آینده این تجارت به کجا خواهد رسید. با توجه به عملکرداسترول‌هادرفرمول یکو همچنیننیکولاس لطیفیکه سرمایه مالی خوبی برای ویلیامز به همراه داشت و عملکرد موفقسرجیو پرزکه او هم حمایت مالی قدرتمندی داشت، این سوال توسط اشتاینر مطرح شد که چرا نباید از همچین رانندگانی استفاده کرد. او معتقد است که بین دو راننده که هر دو خوب هستند قطعا راننده‌ای که می‌تواند برای تیم پول به همراه داشته باشد شانس بهتری از راننده‌‌ی بدون پشتوانه مالی دارد. او گفت نمی‌فهمد که چرا باید از تیمها انتظار داشت که راننده‌‌ی بدون بودجه را در اختیار بگیرند.

گرندپری ایمولا 2020

ایمولا خواهان حضور منظم در گرندپریها

گرندپری ایمولا در فصل 2020 به دلیل شیوع بیماری کووید 19 به تقویم جهانی مسابقات اضافه شد که این گرندپری با برتریسر لوئیس همیلتوندر مقابل هم تیمی‌اشوالتری بوتاسبه پایان رسید. آنها برای فصل 2021 نیز در تقویم فرمول یک حضور دارند. در تاریخ 18 آوریل آنها برگزار کننده دومین مسابقه فصل جایگزین گرندپری چین هستند. با توجه به به تعویق افتادن گرندپری استرالیا تا 21 نوامبر، بحرین 28 مارس آغاز کننده مسابقات فصل خواهد بود و در نتیجه ایمولا نیز دومین مسابقه را برگزار خواهد کرد. ایمولا همچنین گرندپری ایتالیا را در آئوتودرومو اینترناتزیوناله انزو ا دینو فراری در 1980 و از سال 1981 تا 2006 در گرندپری سن مارینو میزبانی کرده است.

مقامات ایمولا ضمن ابراز خوشحالی از اینکه امسال نیز در مسابقات حضور دارند و خلا چین را پر خواهند کرد، ابراز امیدواری کردند که بتوانند همچنان برگزار کننده مسابقات باشند و مکان ثابت و منظمی در تقویم به خود اختصاص دهند.

گرندپری برزیل

تعلیق قرارداد گرندپری سائوپائولو توسط قاضی

یک قاضی قرارداد مابین فرمول یک و مجری گرندپری سائوپائولو را بطور موقت به حالت تعلیق درآورده است. علیرغم وجود شایعاتی مبنی بر تردید در خصوص برگزاری گرندپری برزیل در اینترلاگوس، با معرفی یک پیست جدید در ریودوژانیرو، یک قرارداد 5 ساله جدید در اواخر اسل 2020 امضا شد تا این رویداد همچنان در اینترلاگوس جایی که از 1990 خانه آن بوده است، ادامه یابد. تنها تغییر این بود که از سال 2021 با نام گرندپری سائوپائولو نامیده خواهد شد. اما طی یک چالش قانونی در استفاده از بودجه عمومی در تامین مالی معامله جدید و همچنین عدم انتشار جزئیات درباره آن، یک قاضی بطور موقت قرارداد این گرندپری را به حالت تعلیق درآورد. پیش از این قرار بود که برزیل موتور اسپرت، که سازمانی است تازه تاسیس و تحت حمایت دولت ابوظبی، مسئولیت اجرای گرندپری سائوپائولو را عهده دار شود. افزایش حمایت مالی از سائوپائولو برای قرارداد جدید بسیار مهم بود. با این حال، اقدامات حقوقی علیه این قرارداد، در قالب یک دادخواست عمومی، پس از مشخص شدن اینکه سهر سائوپائولو برای 5 سال آینده معادل 3.65 میلیون دلار در سال پرداخت خواهد کرد، انجام شده است. در گذشته از منابع مالی عمومی تنها برای کارهای نوسازی اینترلاگوس استفاده می‌شده است. قاضی امیلیو میگلیانو تصمیم گرفته است که برای تحقیقات بیشتر این قرارداد معلق باشد. برای این منظور یک دوره 5 روزه در نظر گرفته شده است تا مسئولان سائوپائولو، اسنادی که از آنها خواسته شده است را ارئه نمایند. در یادداشت قاضی آمده است که حقایق بدون شک، حداقل در این مرحله، روشن می‌کند که اصول تبلیغات و شفافیت به روشنی نقض شده است. به همین دلیل(عدم پیشنهاد مناقصه)، نیاز به تعلیق اجرای قرارداد، برای ارزیابی اینکه آیا به طور موثر منابعی برای تامین هزینه‌های تفاهم نامه امضا شده وجود دارد.#‌اخبار_خودرو
منبع: خودرو بانک


تبلیغات

مطالب مرتبط

مشهد- دبیر یازدهمین دوره جشنواره شعر رضوی به زبان عربی گفت: خوشبختانه این جشنواره مورد توجه شاعران قرار گرفته و هر ساله و به صورت مستمر شرکت کنندگانی از خارج ایران داریم.

9 ساعت پیش

رئیس جمهوری ونزوئلا حمله به خط لوله گازی کمپانی نفت و گاز دولتی "پترولئوس دو ونزوئلا" را که باعث آتش سوزی گسترده در تاسیسات آن در ایالت آنسوآتگی در شمال شرق این کشور شد، محکوم کرد.

9 ساعت پیش

مدیرکل گمرک ایلام گفت: در سال جاری ۷۹۲ هزار تن کالا از مرز مهران به عراق صادر شده است.

9 ساعت پیش

یک رسانه عرب زبان نوشت که اگر رئیس جمهوری پیشین آمریکا در پرونده‌های قضایی مطرح شده علیه او محکوم نشود، ممکن است که بار دیگر به کاخ سفید بازگردد اما با این وجود؛ حکام عرب به شدت از پیروی از دیکته‌های او حتی در آخرین لحظات حضورش در کاخ سفید پشیمان هستند.

10 ساعت پیش

رییس مرکز مدیریت سوانح و فوریت های پزشکی رفسنجان گفت: در پی دو حادثه رانندگی در محورهای رفسنجان متاسفانه دو نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر مجروح شدند.

10 ساعت پیش

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اعلام خطر و هشدار نسبت به بروز موج چهارم کرونا در مناطق جنوب استان فارس گفت: افزایش میزان مراجعه کنندگان افراد مشکوک کرونایی طی روزهای گذشته امکان دارد وضعیت این مناطق را برای روزهای آینده دچار چالش جدی کند.

10 ساعت پیش

مت رایان سنگربان استرالیایی برایتون با قراردادی تا پایان فصل به آرسنال ملحق شد.

10 ساعت پیش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: در سال جاری مورد قطعی مبنی بر ابتلای حیات وحش و پرندگان مهاجر حاضر در زیستگاه های آبی استان به بیماری های آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و کرونا دیده نشده است.

10 ساعت پیش

علیرضا سلیمی خراشاد از انجام حدود 55 هزار تست مولکولی تشخیص کرونا در مجموع آزمایشگاه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از افراد مشکوک به این بیماری خبر داد.

10 ساعت پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام والم

10 ساعت پیش

عبدالحسین سجادی گفت: از ابتدای امسال 103 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های سیستان و بلوچستان زندان آزاد شدند.

10 ساعت پیش

مهدی ترابی در آستانه بازگشت به تیم فوتبال پرسپولیس قرار گرفته اما در این راه موانعی هم وجود دارد.

10 ساعت پیش

رئیسی گفت: امسال ٢٢ بهمن به شکلی برگزار می‌شود که افراد تجمع نداشته باشند و این مراسم با موتوری یا خودروهای شخصی است.

11 ساعت پیش

کاپیتان سابق پرسپولیس در پایان بازی با استقلال پیراهن این تیم را درخواست کرد.

11 ساعت پیش

متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه، در مورد وضعیت بیماری مهرداد میناوند، توضیحاتی ارائه داد.

11 ساعت پیش