مقام سازمان ملل: ذخایر مواد غذایی در غزه رو به اتمام است all tv logo

مقام سازمان ملل: ذخایر مواد غذایی در غزه رو به اتمام است
بین‌المللبین‌الملل

مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل هشدار داد که قحطی غزه یک خطر فوری است و ذخایر مواد غذایی در این نوار محاصره شده رو به اتمام است.

به گزارش رویترز، این مقام سازمان ملل می‌گوید گروه‌های امدادی در تلاش هستند تا به مردم کمک کنند، اما واردات غذا، دارو و سوخت از جنوب غزه مسدود شده است. او در ادامه گفت: «ذخایر غذایی که قبلا در جنوب غزه وجود داشت رو به اتمام است. من فکر می‌کنم که تقریبا چیزی از آن باقی نمانده است».

این مقام سازمان ملل می‌گوید بسیار غم‌انگیز است که پیش‌بینی‌ها در مورد رفح در حال تبدیل شدن به واقعیت است و به طور مثال مردمی که در حال حاضر به منطقه «المواسی» در غرب رفح رفته‌اند تا از حملات در امان باشند، بدون آب و غذا و سرپناه مانده‌اند.

مقامات امدادی در ماه‌های گذشته بار‌ها در خصوص قحطی در غزه هشدار داده‌اند. رئیس برنامه جهانی غذای سازمان ملل ابتدای این هفته گفت که شمال غزه پس از هفت ماه جنگ وارد یک «قحطی تمام عیار» شده و این قحطی در حال حرکت به سمت جنوب غزه است. سیندی مک‌کین، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که محدودیت‌های شدید اسرائیل برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه مردم را به لبه پرتگاه سوق داده است.

مترجم: زهرا نجفی

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللبین‌الملل#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در هفته گذشته کاشمر استان خراسان رضوی با زمینلرزه‌هایی به بزرگای ۵، ۳.۸، ۲.۵ و ۲.۷ و رباط کریم استان تهران با زلزله‌ای به بزرگای ۳ لرزیدند، ضمن آنکه در استان کرمان ۴ زمینلرزه بین ۳.۱ تا ۳.۹ رخ داد.

1 ساعت پیش

عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک تهران، دو خواسته تهرانی‌ها از رئیس جمهور آینده است.

1 ساعت پیش

ملی‌پوش سابق والیبال ایران گفت: عدم شناخت پائز نسبت به بازیکنان ضربه سنگینی به والیبال ایران وارد کرد. او همیشه از شکست‌ها فرار می‌کرد و آنها را در زمین بازیکنان می انداخت.

نیم ساعت پیش

رونالدو به سرعت به ۴۰ سالگی نزدیک می‌شود و مسئله بازنشستگی او دغدغه خیلی از هوادارانش شده است اما خودش هنوز تصمیم قطعی در این مورد نگرفته و تا زمانی که جسم و روحش یاری کند به بازی ادامه خواهد داد.

یک ربع پیش

حسین انتظامی از کارشناسان میزگردهای فرهنگی صداوسیما به برخی رفتارهای کاندیداها کنایه زد.

1 ساعت پیش

در همه شرکت‌کنندگان، محققان دریافتند که سلول‌های ایمنی مخاطی تخصصی در خون همراه با کاهش گلبول‌های سفید التهابی فعال می‌شوند که نقش آنها معمولا احاطه کردن و از بین بردن مهاجمان بیماری‌زا است.

یک ربع پیش

متخصصان کشورمان در حوزه نانوتکنولوژی توانسته‌اند با تولید مقالات و محصولات دانش‌بنیان جزو ۷ کشور برتر دنیا شناخته شده و کالاهای خود را به ۵۰ کشور جهان صادر کنند که می‌توانیم با توسعه دانش و امکانات تولید این محصولات، بازارهای با سود کلان را برای کشورمان ایجاد کنیم.

2 ساعت پیش

یک کارشناس مسائل بین‌الملل می‌گوید: سکان مدیریت کشور و به تبع آن مدیریت سیاست‌خارجی را باید به کسی سپرد که نسبت به پیچیدگی‌ها و این شرایط سخت در سطح بین‌المللی و در سطح داخلی آگاه باشد و بتواند از تهدیداتی که می‌تواند این وضعیت برای کشور داشته باشد بکاهد.

یک ربع پیش

بیشتر...