خبرگزاری رضوی |
3 روز پیش

سند مهندسی فرهنگی برنامه ای عملیاتی برای وزارت فرهنگ است رضوی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
سند مهندسی فرهنگی برنامه ای عملیاتی برای وزارت فرهنگ است
به گزارشخبرگزاری رضوی، محمدمهدی اسماعیلی پیش از ظهر امروز، پنجشنبه در اجلاسیه مسئولان دبیرخانه‌های شورای فرهنگ عمومی استان‌های سراسر کشور که با هدف رونمایی از نقشه مهندسی فرهنگی خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار شد، با بیان اینکه عزم دولت در پرداختن به ارزش‌های انقلاب است، تاکید کرد: سند مهندسی فرهنگی مورد اهتمام شورای فرهنگ عمومی در همه استان‌ها قرار گرفته و وزارت فرهنگ این سند را برنامه عملیاتی خود تلقی می‌کند. 
وی در عین حال تصریح کرد: همچنین نهادهای پشتیبان در پایتخت همه پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌اند تا این طرح با  قدرت پیش رود چرا که به تحول جدی در همه بخش‌های فرهنگی اعتقاد داریم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور با تاکید بر اینکه باید فرهنگ در صدر همه فعالیت‌ها قرار گیرد، گفت: دولت انقلابی و برآمده از آرمان‌های انقلاب اسلامی تمام همت خود در دوره جدید را صرف تغییر ریل‌گذاری فرهنگی در کشور کرده است.
اسماعیلی به دیدار نخستین دیدار هیات دولت مردمی با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب در این دیدار دستور به بازسازی انقلابی ساختارهای فرهنگی دادند و فهم من به‌ عنوان مسئول این کار در دولت همان تغییر ریل‌گذاری فرهنگی است. البته ریل‌گذاری‌های نامناسبی در حوزه فرهنگ رقم خورده که در دولت انقلابی بنا به اصلاح آن داریم و تغییر این ریل‌گذاری حتما هزینه در پی خواهد داشت اما ما محکم ایستاده‌ایم تا این ریل‌گذاری در بخش‌های مختلف فرهنگی تغییر کند.
   وزیر فرهنگ با تاکید براینکه اهداف فرهنگی روشنی برای فعالیت هایمان ترسیم کرده‌ایم، گفت: از نهضت بازگشت به مساجد و تحول جدی در حوزه مدیریت فرهنگی به‌ نفع ارزش‌های انقلاب اسلامی به صورت روشن، شفاف، صریح و بدون لکنت صحبت و برای آن برنامه داریم. از ۳۷ سرفصل برنامه تحولی دولت، ۷ سرفصل آن تخصصی و مربوط به حوزه فرهنگ است. بنابراین وزارت‌ فرهنگ موضوع تحول را به‌عنوان یک برنامه کامل و جامع برای خودش ترسیم و ابلاغ کرده است.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در این خبر به بررسی قیمت انواع مرغ در بازار پرداختیم.

5 ساعت پیش

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 4 از اجرای طرح پیشگیری و کنترل آفت سفید بالک خبر داد و گفت: در این طرح پایش و کنترل آفت سفید بالک در دستور کار قرار گرفت.

7 ساعت پیش

کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن، امروز 6 عامل مؤثر در بروز سانحه قطار مشهد-یزد که 18 خرداد امسال رخ داد را تشریح کرد.

6 ساعت پیش

استقلال در جدیدترین رده بندی جهانی با یک پله سقوط در جایگاه 168 ایستاد.

7 ساعت پیش

قیمت جدید خودوی شاهین سایپا در بازار امروز را در این گزارش مشاهده کنید.

5 ساعت پیش

شرکت خودروسازی پورشه اعلام کرد ساخت نمونه اولیه اسپورت ۹۶۳ را به پایان رسانده است که از سال آینده از این خودروبرای کسب بیستمین پیروزی کلی در مسابقات ۲۴ ساعته Le Mans استفاده خواهد کرد.

5 ساعت پیش

بیشتر...