خبر 24 |
1 ماه پیش

پشت پرده متهم سازی ایران در حمله به کشتی مرسر چیست خبر24

پشت پرده متهم‌سازی ایران در حمله به کشتی مرسر چیست؟
به گزارشخبر24، مقامات رژیم اشغالگر قدس با سواستفاده از مبهم بودن ابعاد این موضوع، بر آن هستند تا با متهم‌سازی ایران، دست به اقدامات ماجراجویانه علیه ایران بزنند.

هدف رژیم صهیونیستی از متهم‌سازی ایران در حمله به کشتی خود چیست؟

حمله به کشتی رژیم صهیونیستی در دریای عمان که منجر به کشته شدن دو خدمه - انگلیسی و رومانیایی -  شد از یکی دو روز گذشته با واکنش های تندی از سوی مقامات رژیم صهیونیستی مواجه شده و انگشت اتهام مقامات این رژیم به سمت جمهوری اسلامی است و این عمل را به ایران منتسب کرده اند، در حالی  که این حمله رسما از سوی مقامات جمهوری اسلامی تایید نشده است. با این حال رژیم صهیونیستی تلاش‌ها برای اجماع سازی بین المللی جهت تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی را کلید زده  است.

«حسن هانی‌زاده» کارشناس مسائل غرب آسیا در خصوص حمله به کشتی رژیم صهیونیستی در دریای عمان و اتهام‌زنی‌های مقامات این رژیم علیه ایران گفت: رژیم صهیونیستی درحالی جمهوری اسلامی ایران را مورد حمله قرار می دهد که هنوز هیچ فرد یا گروه خاصی مسوولیت حمله به کشتی اسرائیلی را بر عهده نگرفته است. گمانه زنی ها حاکی از آن است که گروه های مقاومت یمن در راستای انتقام گیری از فجایعی که رژیم صهیونیستی مسبب آن است به چنین حمله ای دست زده اند، بنابراین ارتکاب این عمل را به هیچ وجه نمی توان به ایران منتسب کرد.

وی با تاکید بر این نکته که اگر حمله پهپادی به کشتی اسرائیلی از سوی نیروهای نظامی ایران صورت می‌گرفت، حتما مقامات جمهوری اسلامی واکنش رسمی به این موضوع نشان می دادند و مسئولیت آن را برعهده می گرفتند، گفت: با توجه به اینکه مقامات ایران در این باره واکنش و موضع خاصی اتخاذ نکرده اند، رژیم صهیونیستی نمی تواند ایران را بابت این موضوع در محافل بین المللی مورد مواخذه و پیگرد قانونی قرار دهد.

هانی‌زاده در خصوص فرافکنی‌های اخیر مقامات صهیونیستی نیز گفت: رژیم صهیونیستی در پی وقوع چنین موضوعی تلاش می کند تمامی مسائل را به ایران منتسب کند تا بار روانی و نوک پیکان حملات مجامع بین المللی را به سوی ایران نشانه برود. رژیم صهیونیستی با سوء استفاده از مبهم بودن این موضوع بر آن است تا به واسطه بهره برداری از حمله به کشتی خود در دریای عمان ایران را متهم کند و در منطقه علیه جمهوری اسلامی ایران دست به ماجراجویی بزند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا وی در این باره تصریح کرد: به نظر می‌رسد بعد از نشستی که بین نخست وزیر و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برگزار شد، این رژیم اقداماتی علیه محور مقاومت را در آینده در دستور کار خود قرار دهد. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم دولت آمریکا و دولت های اروپایی با همراهی رژیم صهیونیستی به دنبال تحمیل فشار مضاعف به دولت تازه نفس ایران نیز هستند.

وی هدف قرار دادن کشتی اسرائیلی در شرایط انتقال قدرت در ایران را  یک حرکت زیرکانه برای اعمال فشارهای بین المللی به ایران خواند و افزود: دشمنان جمهوری اسلامی تلاش می کنند تا در آستانه انتقال قدرت در ایران، فشارها را علیه دولت سیزدهم تشدید کنند تا در افکار عمومی جهانی فضایی علیه جمهوری اسلامی ایجاد شود.

حسن هانی‌زاده درخصوص اقدامات احتمالی کشورهایی که تبعه آنها در این کشتی کشته شده نیز گفت: طبیعی است کشورهای انگلیس و رومانی در کنار رژیم صهیونیستی به دنبال تشدید فشار بر محور مقاومت و کشورهای منطقه خواهند بود. رژیم صهیونیستی با این بهانه سعی می‌کند دامنه حملات خود را علیه محور مقاومت تشدید کند. از این منظر جمهوری اسلامی باید برای شکستن فضای اعمال فشارهای حداکثری بر خود و محور مقاومت اقداماتی را طراحی و اجرا کند و دست به تحرکاتی بزند که پاسخ قانع کننده ای به طرفین متخاصم داده باشد. بی شک این وظیفه مهم بر عهده وزارت خارجه که در حال حاضر در حال انتقال قدرت است.

هانی‌زاده اقدامات احتمالی رژیم صهیونیستی با هدف تلافی جویی را موجب افزایش تنش‌ها در منطقه دانست و تاکید کرد: اگر اسرائیل این موضوع را به پای ایران بنویسد با توجه به نفوذش در بین برخی کشورهای مرتجع عربی می توان منتظر اقدامات دیگری و افزایش تنش ها در منطقه بود. طبیعی است ادامه این وضعیت منجر به افزایش آشفتگی و درگیری در منطقه می شود که قطعا به سود هیچ یک از کشورهای منطقه تمام نمی شود به هر حال اسرائیل رژیم ماجراجویی است و تلاش می کند تا ایران را وارد بازی خطرناکی کند تا با اجماع سازی جهانی، اهداف خود را علیه جمهوری اسلامی محقق کند.


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اهواز- فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان گفت: بر اساس توافق با دولت عراق صبح امروز پنج هزار نفر از طریق مرزهای زمینی وارد مرزهای عراق شدند و مرز مجدد بسته شد.

1 دقیقه پیش

جلسه سران سه قوه بعد ازظهر شنبه به میزبانی آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، برگزار شد

4 دقیقه پیش

تولیت آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس باید در حوزه ترویج کتاب و توسعه نشر پیشتاز باشد.

5 دقیقه پیش

دنیای جنگزده‌ها؛ از آوارگی تا ریشه دواندن در شهری جدید/بمباران، گرد وغبار، موشک، ویرانه‌های به جای مانده از خانه‌ها/همه آرزوهایشان محدود به خوزستان بود/خانواده خود ما با سه بار مهاجرت کل ساختارش به هم خورد

12 دقیقه پیش

محققان معتقدند همدلی توانمندی است که وجود آن را از نخستین سال های زندگی در کودک می توان مشاهده کرد. از نخستین سال های زندگی ، بسیاری از رفتارهای کودک حاکی از این واقعیت است که او قادر به درک دیگران است و می تواند با آن ها همدلی کند. با این وجود ، افراد مختلف از نظر توانایی و تمایل همدلی کردن با هم متفاوت اند و این تفاوت به شیوه تربیت کودکان از جانب والدین بستگی دارد.

یک ربع پیش

با جمع‌بندی ارزیابی متقاضیان عضویت در ساختار حمایتی همگرا در نهایت ۶۶ استودیوی بازی‌سازی، اعضای جدید ساختار حمایتی همگرا در سال ۱۴۰۰ خواهند بود.

یک ربع پیش

فرهاد مجیدی امروز در کمیته اخلاق حضور یافت و با پرداخت جریمه پانصد میلیون ریالی و اخذ تاییدیه لازم تا ساعتی دیگر در تمرینات تیم استقلال حاضر خواهد شد.

یک ربع پیش

حیدر محمدی مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو گفت:‌ واکسن فایزر از کشور بلژیک وارد کشور می شود اما زمان مشخصی برای ورود آن وجود ندارد.

یک ربع پیش

جسد زنی که در پی کشتن 3 دخترش تحت تعقیب ماموران پلیس بود پیدا شد.

نیم ساعت پیش

معاون اقتصادی رئیس جمهور با انتشار پیامی در فضای مجازی از عنایت ویژه مقام معظم رهبری مبنی بر «در حکم شهید» تلقی شدنِ «علی لندی» تشکر کرد.

نیم ساعت پیش

معاون اقتصادی رییس‌جمهوری فداکاری علی لندی را شهادت‌گونه توصیف کرد و گفت: با رییس بنیاد شهید صحبت کردم تا شهادت این نوجوان فداکار تایید شود.

نیم ساعت پیش

فرمانده انتظامی شهرستان آزادشهر از بازداشت کلاهبردار حرفه‌ای برنامه «دیوار» در آزادشهر خبر داد.

نیم ساعت پیش

احمد مسعود گفت: تاریخ افغانستان ثابت کرده که تشکیل دولت تنها براساس یک بخش از جامعه و تحمیل آن بر کل مردم ناکارآمد است.

نیم ساعت پیش

بازارهای رکودزده اقتصاد ایران هر روز شاهد اتفاق جدیدی هستند. پس از طرح‌های پی در پی برخی از شرکت‌های فعال در بازار خودرو، این بار فروش قسطی به بازار مسکن رسیده است.

نیم ساعت پیش

بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به عدم آمادگی ارتش اسرائیل جهت ورود به تقابل جدیدی با نوار غزه اذعان کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...