خبرگزاری رضوی |
6 روز پیش

تاریخ خواهد نوشت ایران تنها یاور یمن بود رضوی

سفیر یمن در ایران:
تاریخ خواهد نوشت ایران تنها یاور یمن بود
به گزارشخبرگزاری رضوی،ابراهیم الدیلمی روز پنجشنبه در نشست علمی مطالعات فرق شیعه در دانشگاه جندی شاپور دزفول افزود: از اینکه در شهر تاریخی دزفول و در جمع مردم این شهر حضور دارم، خرسندم. وی با قدردانی از امام جمعه و دیگر مسوولان دزفول بابت برگزاری این نشست علمی افزود: بین ۲ کشور یمن و ایران و شهرهای صنعا و دزفول تشابه زیادی وجود دارد. سفیر یمن در ایران این ۲ کشور را مظهر تجلی اسلام ناب محمدی دانست و از امام راحل که پرچم اسلام را برافراشت و به مبارزه با استکبار جهانی پرداخت به نیکی یاد کرد.
  الدیلمی درخصوص ارتباط ۲ کشور ایران و یمن قبل و بعد از اسلام گفت: در تمام سطوح از مقام عظمای ولایت تا دیگر مسوولان این علاقه و ارتباط را می‌بینیم؛ این عشق و علاقه فقط ارتباط عاطفی نیست بلکه با معرفت پیش می‌رود.
وی با بیان اینکه آنچه در شهر دزفول می‌بینم در یمن نیز می بینم، افزود: برخی از مصادیق درخصوص تاریخ یمن غیرموثق هستند چراکه برخی افراد درخصوص زیدیه کتابها و مطالبی نوشتند که باعث پریشانی اذهان عمومی شدند.
سفیر یمن در ایران از محققان دعوت کرد تاریخ و اندیشه یمن را از اندیشمندان یمنی دنبال کنند چرا که مسایل علمی در این مجال خیلی زیاد است.
وی با بیان اینکه در خصوص تاریخ زیدیه در یمن شخصیت های زیادی وجود دارد که باید از آنها استفاده کنیم، افزود: آنچه یمن و مقاومت مردم این کشور را نشان می دهد و مظهر و نمایان گر مقاومت آن است انصاراله است و پرچم دار این مجاهدت و قیام و رهبر این قیام حوثی است.  وی اظهار امیدواری کرد تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای صنعا و دزفول زمینه‌ای برای شناخت برادرانتان در یمن باشد. 
الدیلمی افزود: امیدواریم این تفاهم نامه راهی برای تبادل فرهنگ‌ها، آرمان‌ها و اعتقادات بین این ۲ شهر و حرکتی نو بین شهرهای دارای همخوانی باشد.
وی همچنین از جمهوری اسلامی ایران و دولتمردان و مردم که در کنار مردم یمن ایستادند تشکر کرد و گفت:  بعدا تاریخ خواهد نوشت آن زمان که یمن تنها بود ونوای یاری می‌طلبید کسی جز ایران و مقام معظم رهبری در کنار یمنی‌ها قرار نگرفت.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین با اشاره به اختصاص بیش از 11 هزار میلیارد تومان بودجه به این استان گفت: قزوین سومین استان کشور در جذب اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری است.

3 ساعت پیش

ناتو برای نخستین بار از چین به عنوان یک چالش امنیتی جدی نام برد که منافع، امنیت و ارزش‌های این پیمان را به چالش می‌کشد.

3 ساعت پیش

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت مهم مجلس ، قانون گذاری و ریل گذاری و وظیفه دولت را اجرای قوانین و رسالت دستگاه قضایی را نظارت بر حسن جرای قوانین و اجرای عدالت است.

3 ساعت پیش

فرماندهان جدید ناحیه مقاومت بسیج شهرستان‌های کهگیلویه،گچساران و چرام و همچنین مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد منصوب شدند.

3 ساعت پیش

تیم ملی بسکتبال چین در مسابقات انتخابی جام جهانی 2023 مقابل استرالیا تن به شکست داد.

2 ساعت پیش

رئیس سازمان صمت استان فارس آخرین وضعیت کارخانه‌های آلاینده از شیراز را تشریح و هدفگذاری امسال را احیای 220 واحد راکد اعلام کرد.

3 ساعت پیش

طبق گزارش شبکه «الجزیره»، وزارت خارجه چین اعلام کرد واشنگتن به عنوان آغازگر بحران هسته‌ای ایران باید اشتباهات خود را اصلاح کند و به نگرانی‌های تهران پاسخ دهد.

3 ساعت پیش

دبیر کل اتحادیه عرب به منظور حضور در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو این اتحادیه فردا وارد لبنان می‌شود.

3 ساعت پیش

مدیرکل شیلات خوزستان از اجرایی شدن اولین طرح پایلوت پرورش ماهی در قفس در خوزستان در سال جاری خبرداد.

3 ساعت پیش

بیشتر...