خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

مسئله فلسطین امروز در صدر مسائل جهان اسلام قرار دارد ایسنا

مسئله فلسطین امروز در صدر مسائل جهان اسلام قرار دارد

ایسنا/خراسان جنوبیفرماندار بیرجند گفت: ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین با دست خالی بیش از ۸۰ سال است که با رژیم کودکش اسرائیل برای حفظ سرزمین و ناموس خود در نبرد است و لذا مسئله فلسطین بیش از آن که یک امر سیاسی باشد مسئله دینی است.

علی فاضلی فرد، درگفت‌وگو با ایسنا در خصوص اینکه قدس مسئله اول جهان اسلام است، گفت: امام راحل(ره) توجه آزادی‌خواهان دنیا را به مسئله فلسطین معطوف ساخت و آن را به مسئله اصلی جهان اسلام تبدیل کرد و قدس همان مکانی است که خدا آن را مبارک گردانیده و درآیه ابتدایی سوره اسراء آمده این سرزمین مقدس و محراب انبیای الهی بوده که متعلق به مسلمین و قبله اول است.

وی با بیان اینکه با تدبیر امام راحل(ره) آخرین جمعه ماه رمضان قدس نامیده شده است، افزود: امروز روز قدس به نماد مقاومت تبدیل شده است روز حرکت عظیم و خروشان امت یکپارچه اسلامی علیه ظلم و استکبار است و در راستای سیاست‌های کثیف استکباری و تسلط بر دنیا یک عده یهودی را از سرزمین‌های مختلف فراخوانده و به زور در سرزمین فلسطین ساکن کردند.

فاضلی فرد بیان کرد: سرزمین فلسطین قطعه‌ایی از جهان اسلام است که دشمن با تمام توان به میدان آمده تا ساکنین و مالکان اصلی آن را نابود کند و برای رسیدن به این هدف دست به هر شرارتی می‌زند و بر مسلمین است که نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشد و در حمایت از مردم فلسطین از کوششی دریغ نکنند.

اسرائیل در نزد افکار عمومی چه وضعیتی دارد

فرماندار بیرجندگفت: طوفان الاقصی شکست بزرگ و غیر قابل جبرانی برای رژیم جعلی غاصب اسرائیل بود و تداوم جنایت رژیم اسرائیل بر علیه مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه که دست به هر نوع جنایتی زده است موجب شده بیش از هر زمانی چهره خون‌آشام رژیم اسرائیل برای جهانیان برملا شود و نزد افکار عمومی مردم دنیا بی‌اعتبار گردد.

وی افزود: چهارمین ارتش دنیا ماه‌هاست که در مقابل یک گروه شبه نظامی زمین گیر شده و برای جبران این شکست و افتضاح دست به هر جنایتی می‌زند و لذا کشتار به پیروزی نیست، امروز در بیش از ۹۲ کشور دنیا راهپیمایی بر علیه رژیم غاصب اسرائیل برپا شده است و تصویب قطعنامه ضد اسرائیلی در شورای امنیت،آمریکا را به عنوان بزرگترین حامی جنایات اسرائیل به زانو درآورد چرا که در برابر فشار افکار عمومی نتوانست این قطعنامه را امضاء کند و این رژیم کودکش با جنایات گسترده و وحشیانه‌اش در سرزمین فلسطین به منفورترین کشور نزد مردم دنیا تبدیل شده است و این خروش فریاد آزادی خواهی و حمایت مردم دنیا از مظلومین فلسطین سیری خواهد شد که بنیان اسرائیل را از بین خواهد برد.

ضعف‌ها و شکست اسرائیل در جنگ بر علیه مردم غزه
فاضلی فرد اظهار کرد: طوفان الاقصی شکست بزرگی برای رژیم غاصب اسرائیل بود و برملا شدن چهره جنایت پیشه این رژیم که در روح شرارت‌ها و جنایاتش بر علیه مردم مظلوم فلسطین بر ملا شد و عنوان یک رژیم ضد بشری و جنایتکار بر دنیا شناخته شد که انزوای سیاسی این رژیم دردنیا است.

فرماندار بیرجند ادامه داد: انزوای سیاسی و فشار افکار عمومی اختلافات داخلی در این رژیم به شدت افزایش یافته و شاهد اعتراضات شدید یهودیان بر علیه دولت نتانیاهو و درگیری‌های کابینه است که موج حمایت‌های جهانی از مردم مظلوم فلسطین شکست بزرگ دیگری برای اسرائیل است و لذا ناتوانی اسرائیل در جنگ روایت‌ها یکی دیگر از شکست‌های اسرائیل علیرغم در اختیار داشتن غول رسانه در جهان بوده و جنایات از حد به در رژیم صهیونیستی موجب خشم جهانی بر علیه این رژیم شده است.

وی افزود: نهادهای قانونی و حقوقی و بین المللی از جمله دادگاه بین المللی لاهه نسبت به این جنایت عکس‌العمل نشان دادند و اسرائیل صحنه افکار عمومی را باخته است و در انزوای سیاسی به سر برده با توجه به خشم افکار عمومی، اسرائیل وقت زیادی ندارد و به زودی با شکست بزرگی که به منزله نابودی خواهد بود مواجه خواهد شد.

فاضلی فرد گفت: بیان صریح واضح امامین انقلاب این است که اسرائیل غده سرطانی است و باید محو شود که راهی جزء نابودی اسرائیل وجود ندارد مردم مظلوم فلسطین بیش از ۸۰ سال در زیر سخت‌ترین ظلم‌ها و فشارها و تحریم‌ها قرار دارند که امروز به ستوه درآمده و راهی جزء نورد با رژیم وحشی و قرون وسطایی سراغ ندارند و پیروزی جبهه مقاومت بر علیه ارتش قدرتمند اسرائیل نشان داد که وعده‌های نصرت الهی نزدیک است و خداوند اراده کرده مستضعفان وارث زمین شوند.

بازنده اصلی و نهایی این جنگ چه کسانی هستند

فرماندار بیرجند گفت: آنچه امروز در غزه اتفاق می‌افتد فراتر از جنگ است و انسانیت در غزه به سخره گرفته شده و شریک جرم آن همان دولت‌های ظالمی هستند که با فرستادن تجهیزات نظامی و سلاح‌های کشتار جمعی و تجهیزات مدرن نظامی از اسرائیل حمایت کرده و یقیناً تقاص این جنایت را پس خواهند داد و همه دولت‌های که حامی این رژیم هستند امروز در مقابل سیل خروشان مردم معترض قرار دارند و بازنده این جنگ رژیم غاصب اسرائیل و همه دولت‌هایی که حمایت کردند بوده و تاریخ ثابت کرده ظلم پایدار نمی‌ماند هرچه عمق جنایت بیشتر به عرصه نابودی و هلاکت نزدیک‌تر شده و پیروزی از آن مردم فلسطین است.

تحقق پیروزی مردم فلسطین نزدیک است

وی اظهار کرد: مقاومت جانانه، صبر و اسقامت مردم غزه حدود ۶ ماه است که گلوی اسرائیل را می‌فشارد طی این مدت بیش از ۹۰ درصد کشور دنیا بر علیه این رژیم تظاهرات کرده و این همان وعده نصرت الهی که در تحقق تمدن نوین اسلامی، وعده‌هایی آخرالزمانی برای نابودی اسرائیل و شاهد قدرت گرفتن لشکر یمانی بر علیه صوفیانی و این بیداری جهانی بر علیه ظالمان از برکات اهداف آرمان ها مقدس انقلاب اسلامی است و به فرمایش رهبر انقلاب شکست رژیم غاصب به دست همین مردم غزه خواهد بود و به زودی قدس شریف آزاد و مسلمانان در آن نماز وحدت خواهند خواند و براساس وعده‌های الهی بسیار زودتر از آنچه که تصور است اضمحلال این رژیم رقم خواهد خورد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اصلاح و نوسازی ۸۹ کیلومتر شبکه آب استان در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: اصلاح شبکه‌های فرسوده آب بخشی از اقدامات فنی برای کاهش هدررفت آب است.

9 دقیقه پیش

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین از توزیع ۵۳۰۰ تن انواع کود شیمیایی پایه و سرک در فامنین خبر داد و گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون۵۳۰۰ تن انواع کود شیمیایی پایه و سرک در فامنین تأمین و توزیع شده است.

4 دقیقه پیش

فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در نوار ساحلی استان در بندر عسلویه خبر داد و گفت: این شناور بیش از 102 هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق کشف شد.

12 دقیقه پیش

بر اساس گزارش‌ها اندازه بازار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در دنیا تا سال ۲۰۳۰ میلادی به ۱.۵ تریلیون دلار خواهد رسید.

7 دقیقه پیش

یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق امروز با اشاره به عملیات «وعده صادق» ایران علیه رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که این رژیم از سال ۱۹۷۳ شاهد چنین حملاتی نبوده است.

6 دقیقه پیش

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: راههای ارتباطی بیش از 70 روستای استان سیلابی شد.

9 دقیقه پیش

یک رسانه آمریکایی در گزارشی درباره پاسخ نظامی ایران به حمله متجاوزانه رژیم صهیونیستی به نقل از کارشناسان نوشت، این سلاح‌ها پیچیده‌تر از هر چیزی است که تل‌آویو در شش ماه جنگ علیه غزه و متحدان حماس در منطقه تاکنون با آن مواجه بوده است.

5 دقیقه پیش

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از اجرایی‌شدن طرح ایمن‌سازی جاده‌ها خبر داد و گفت: در یک سال گذشته طرح ایمن‌سازی جاده‌ها در 547 کیلومتر در راه‌های جاده‌ای استان بوشهر اجرا شده است.

12 دقیقه پیش

صدر اعظم آلمان همراه با یک هیات تجاری عالی رتبه روز گذشته سفری سه روزه را به کشور چین آغاز کرده و مذاکرات حول محورهای تقویت مناسبات تجاری و بحران اوکراین با مقامات این کشور در دستور کار قرار دارد.

11 دقیقه پیش

بیشتر...