خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

درب مجموعه های ورزشی بزرگ به روی مردم گشوده می شود رضوی

وزیر ورزش:
درب مجموعه های ورزشی بزرگ به روی مردم گشوده می شود
به گزارشخبرگزاری رضوی، از وزارت ورزش و جوانان، «سیدحمید سجادی» امروز (یکشنبه) در آئین تجلیل از مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و اهدای بازوبند پهلوانی سال ۱۴۰۰ که در سالن ١٢ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، با خیر مقدم به آیت الله رئیسی رئیس جمهوری، وزرا، سفرا، مسئولین ورزش کشور، ورزشکاران، قهرمانان و پهلوانان ایران اظهار داشت: در سالروز میلاد با سعادت فخر عالم امکان، حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع)، در جمع جامعه بزرگ ورزش کشور «آئین تجلیل از مدال آوران المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و اهدای بازوبند پهلوانی سال ۱۴۰۰» در شرایطی برگزار می‌شود که پهلوانی و فتوت ریشه در تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم دارد و ایران زمین، همواره مهد مردان دلیر و زنان غیوری است که در راه عزت، آزادگی و سرافرازی میهن و اعتلای نام وطن، بی دریغ تلاش می‌کنند.
وزیر ورزش و جوانان افزود: پهلوانان میهنمان چه در عرصه ورزش، چه در راه دفاع از وطن همیشه از جان مایه گذاشته و جان شیرین را فدای نام عزیز ایران می‌کنند و بیش از پنج هزار شهید ورزشکارشهید تا حاج قاسم سلیمانی مبین این مهم است. امروز هم شاهد یکی از زیباترین و غرورآفرین‌ترین رویدادهای ملی، یعنی اهدای بازوبند پهلوانی خواهیم بود.
سجادی افزود: بازوبند پهلوانی به رسم جاودان شدن آئین کهن جوانمردی و پهلوانی و زنده نگهداشتن نام و یاد پهلوانان بزرگ ایران و با تاسی از مولای متقیان، امیر مومنان، علی بن ابیطالب علیه السلام به بازوی پهلوان گرانقدر سال ۱۴۰۰ بسته می‌شود.
وی اظهار داشت: برای پهلوان عزیز و تمامی پهلوانان میهن آرزوی سلامتی و سربلندی داریم و امیدواریم این جوانمرد و سایر پهلوانان جوانمرد این خاکِ مقدس در تمامی ِ عرصه‌ها، از فرصت خدمت، پهلوانانه بهره ببرند تا لبخند رضایت مردم نجیب و شریف و به تبع آن رضایتِ رهبرِ عظیم الشان و دلسوز انقلاب حاصل گردد که بی‌شک شادی حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در همین تلاش خلاصه خواهد شد.
وی با ابراز خرسندی از حضور قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، مربیان و سایر مدیران و مسئولین ورزش کشور از جمله فدراسیون‌ها، کمیته‌های ملی پارالمپیک، المپیک، وزارت ورزش و جوانان و مدیران کل استانی که به صورت گمنام و شبانه روزی زحمت می‌کشند، به ارائه گزارشی از فعالیت و اقدامات شصت روزه خود در وزارت ورزش و جوانان پرداخت.
وزیرورزش و جوانان توضیح داد : در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، کاروان ایران در نهمین حضور خود در این بازیها با ۶۲ ورزشکار در ۱۰ رشته ورزشی قدم به میدان گذاشت و در پایان با کسب ۱۲ مدال طلا، ۱۱ مدال نقره و یک مدال برنز و در مجموع ۲۴ مدال در هفت رشته ورزشی در جایگاه سیزدهم بازی‌ها ایستاد و از حیث کسب مرغوب‌ترین تعداد مدال بهترین عملکرد تاریخ حضور خود و از حیث رتبه و جایگاه دومین رتبه تاریخ عملکرد خود را بدست آورد.
او در ادامه درخشش سه بانوی شایسته خانم‌ها متقیان، جوانمردی و نعمتی که هر سه نفر مدال طلا کسب کردند از نقاط عطف حضور کاروان سردار دلها اعلام کرد.
سجادی در بخش بعدی سخنانش به حضور کاروان ایران در بازی های المپیک توکیو هم اشاره کرد و تصریح کرد: در بازیهای المپیک نیز، کاروان ایران با ۶۵ ورزشکار در هجدهمین حضور خود در این بازی‌ها در ۱۷ رشته ورزشی قدم به میدان گذاشت و در پایان با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز و در مجموع ۷ مدال در ۴رشته ورزشی در جایگاه بیست و هفتم بازیها ایستاد و از حیث کیفیت مدال کسب شده دومین نتیجه تاریخ حضور خود را به دست آورد. کسب بیشترین سهمیه تاریخ بازی‌ها و حضور ۱۰ بانو در این کاروان نقطه عطف حضور ایران محسوب می‌شود.
وی گفت : همچنین در مدت ۶۰ روز فرصت خدمت به ملت شریف ایران، شاهد قهرمانی‌های غرورانگیز و درخشش ورزشکاران عزیز کشورمان در عرصه های بین المللی بودیم بطوریکه در بخش ورزش قهرمانی، آزادکاران کشورمان در مسابقات جهانی کشتی آزاد با کسب ۳ مدال طلا، ۳ نقره و ۱ برنز بر سکوی سوم جهان ایستادند، فرنگی کارانمان با ۴ مدال طلا و ۲ مدال برنز نایب قهرمان رقابتهای جهانی کشتی فرنگی شدند، تیم ملی والیبال ایران قهرمان قاره آسیا شد و در ژاپن دو بار میزبان را با اقتدار مغلوب کرد. تیم ملی فوتبال کشورمان در راه کسب مجوز ورود به جام جهانی طی این مدت با سه برد و یک تساوی در صدر جدول گروه (B) ایستاد و در ادامه مسیر امید زیادی به صعود فوتبالیست‌های کشورمان داریم.
وزیر ورزش و جوانان درخشش بانوان ورزش ایران را هم مورد توجه قرار داد و اظهار داشت : بانوان کشورمان نیز شگفتی ساز شدند. تیم ملی هندبال بانوان برای نخستین بار در زمره ۴ تیم برتر آسیا قرارگرفت و به جام جهانی هندبال راه یافت.
وی افزود: دختران نوجوان وزنه بردار نیز تاریخ ساز شدند و برای اولین بار بر سکوی سومی جهان ایستادند، مدال طلا و تاریخ سازی هاشمیه متقیان با ثبت رکورد جهانی در پرتاب نیزه پارا، مدال طلای ساره جوانمردی در تپانچه پارا و هت‌تریک زهرا نعمتی و کسب مدال طلای ریکرو انفرادی تیراندازی پارا، کسب اولین مدال جهانی تاریخ سنگ نوردی بانوان توسط الناز رکابی و تاریخ سازی تیم ملی فوتبال بانوان که با شکست تیم ملی اردن به جام ملت‌های فوتبال بانوان آسیا صعود کردند.
سجادی مجموع تلاش ورزشکاران و فرزندان دلاور ملت را بیش از ۱۶۰ مدال رنگارنگ را طی این مدت در رقابتهای قهرمانی جهان، رقابت‌های قهرمانی آسیا و تورنمنت های بین المللی عنوان کرد.
وی افزود : این افتخارات که با پیام‌های محبت آمیز و دیدار صمیمانه با مقام معظم رهبری و سران محترم قوای سه گانه همراه شد، انرژی و انگیزه قهرمانانمان را صدچندان کرد و موجب دلگرمی ورزشکاران و مربیان عزیزمان شد.
وی با بیان اینکه در طی دو ماه گذشته ، ۹ سفر به استانهای مرکزی، لرستان، مازندران، قم، البرز، جنوب شرقی تهران و کرمان انجام شده است، توضیح داد: بررسی وضعیت و مشکلات پروژه های ورزشی نیمه تمام، دیدار با خانواده معظم شهدای ورزشکار، بازدید از اردوهای ورزشی، دیدار با هیئتهای ورزشی، نواب رئیس بانوان، پیشکسوتان و ورزشکاران، دیدار با علمای عظام، قهرمانان و نخبگان ورزش و نشست‌های صمیمی با جوانان از جمله اقداماتی بود که طی سفر به شهرستانهای مختلف، در حوزه ورزش انجام شد.
سجادی ادامه داد: از جمله مواردی که مطالبه مردم عزیز و ورزش دوست بود، بهره مندی از امکانات مجموعه های ورزشی ملی بود که در ابتدای حضور در وزارت ورزش و جوانان قول دادیم درب مجموعه های ورزشی بزرگ به روی مردم گشوده شود تا سیاست افزایش دسترسی ها به اماکن ورزشی اجرایی شود.
وی همچنین گفت: در راستای تحقق این وعده، درب مجموعه بزرگ آزادی به روی آحاد مردم عزیزمان باز شده و جاده تندرستی این مجموعه در هفته تربیت بدنی افتتاح و در اختیار عموم علاقه مندان قرار گرفته است.
وزیر ورزش و جوانان افزود: در این مدت وظیفه خود دانستیم که با حضور در اردوی تیم‌های ملی رشته‌های مختلف، استقبال یا بدرقه کاروان‌های ورزشی روحیه و انگیزه ی مضاعفی در میان قهرمانان ملی ایجاد نماییم.
وی با اشاره به روز پایانی هفته تربیت بدنی یادآور شد: به مناسبت هفته تربیت بدنی ، ۱۸۳ پروژه عمرانی که ۱۳۷ مورد آن را پروژه های روستایی در بر می‌گیرد.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ورزش یکی از مهم ترین میادین نمایش شکوه و عزت ملت‌ها در دنیاست که اکثر رویدادهای آن را میلیاردها نفر به صورت زنده تعقیب می‌کنند، گفت : به لطف خداوند متعال، ورزش ایران همیشه حافظ عزت و شکوه ملت بزرگ ایران بوده است.
او با اشاره به رویداد های ورزشی پیش رو گفت: با توجه به اینکه کمتر از ۱۱ ماه دیگر در آوردگاه بازیهای آسیایی و پاراآسیایی با ۴۴ کشور آسیایی به رقابت پرداخته و در سایر رویدادها مانند بازیهای کشورهای اسلامی، المپیک و پارالمپیک زمستانی و جام جهانی فوتبال به میدان خواهیم رفت.
سجادی در پایان اظهار داشت: امروز گرد هم آمده ایم تا ضمن بهره مندی از رهنمودهای آیت الله رئیسی در ترسیم افق کشور در ورزش از تفقد و تشویق رئیس جمهور محترم و دولت مردمی و انقلابی بهره مند شویم.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...