خبرگزاری ایسنا |
2 روز پیش

افتتاح خانه یاریگران زندگی در سنندج ایسنا

افتتاح خانه‌ی یاریگران زندگی در سنندج

ایسنا/کردستاناستاندار کردستان کم هزینه‌ترین و موثرترین راه مقابله با اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی را تولید محتواهای موثر فرهنگی و هنری دانست.

اسماعیل زارعی کوشا، در مراسم افتتاحیه خانه یاریگران زندگی بر اهمیت ترویج مسائل فرهنگی و خلق آثار هنری فاخر در این رابطه تاکید کرد و گفت: بیشترین تاثیرگذاری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی توسط اقدامات نرم افزاری و گفتمانی موثر اتفاق می‌افتد.
وی افزود ضمن انتقاد از برخی برنامه‌های فرهنگی و هنری کلیشه ای و غیر موثر تاکید کرد: لازم است رویه‌ها و رویکردها در این خصوص تغییر پیدا کند.
زارعی کوشا با بیان اینکه در پیاده سازی اقدامات فرهنگی توجه به الگوهای موفق کشوری اهمیتی خاصی دارد، اضافه کرد: کردستان به واسطه بافت بومی و فرهنگی مختص به خود به نسبت دیگر استان‌ها کمتر در معرض آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد قرار داشت و اکنون نیز می شود از الگوهای بومی در این رابطه استفاده و بهره‌برداری کرد.
استاندار کردستان استفاده از اساتید حوزه جامعه شناسی و روانشناسی در مرکز یاریگران زندگی و بهره بردن از حضور چهره‌های شاخص هنری برای ارتباط گیری و تاثیر گذاری موثرتر بر دانش آموزان و قشر نوجوان و جوان را حایز اهمیت دانست و گفت:قطعا اگر آموزش ها به دانش آموزان به روش درست انجام شود در آینده مشکلات بسیار کمتری با این قشر وجود خواهد داشت و راه مقابله و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی کم هزینه و اثرگذارتر خواهد بود.
مرکز یاریگران زندگی بر اساس تفاهم نامه‌ای میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و آموزش و پرورش استان کردستان با صرف اعتبار یک میلیارد تومان در سنندج ایجاد شده که در آن آموزش‌های لازم برای پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی برای دانش آموزان ارائه می‌شود.#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

علاوه‌ بر ورزش، روش‌های خوب دیگری هم وجود دارد که با پیروی از آنها می‌توانیم در تمام عمر، از جوانی تا دوران پیری، بدنی سالم و قوی داشته‌باشیم.

10 ساعت پیش

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: تغییرات اقلیمی موجب گرم شدن زمین، افزایش دی‌اکسیدکربن، بالا آمدن سطح آب دریاها، بروز سیلاب‌ها، تغییرات آب و هوایی، گرد و غبار، کاهش منابع آب، باران‌های سیل‌آسا و به هم ریختگی فصول شده است.

10 ساعت پیش

طارمی در گفتگوی کوتاه با دوربین فیفا، گفت: خدا را شکر توانستیم ولز را ببریم به خاطر هواداران که همیشه از ما حمایت و کمک زیادی کرده‌اند.

10 ساعت پیش

پلیس اعلام کرد حدد 20 شترمرغ اوایل روز پنجشنبه از محوطه محل نگه‌داری خود فرار کردند و باعث ایجاد "خطرات ترافیکی" شدند.

10 ساعت پیش

وستون مک‌کنی، بازیکن آمریکایی، با خشک کردن دستهایش با لباس یکی از عکاسان باعث خنده تماشاگران شد اما برخی از طرفداران فوتبال از حرکات ناشایست خوششان نمی‌آید.

11 ساعت پیش

پلاکارد یک دختر تماشاگران ایران در بازی تیم ملی با ولز سوژه عکاسان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد.

11 ساعت پیش

موضوع در دستور کار متخصصان پلیس فتا پایتخت قرار گرفت و پس از اقدامات تخصصی و تحقیقات سایبری، متهم شناسایی و پس از تشریفات قضائی در یکی از مناطق غربی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

11 ساعت پیش

اعلان وضعیت اضطراری ساعت هوشمند کارلوس کی‌روش پس از گل اول ایران به ولز نشان می‌دهد سرمربی تیم ملی هیجان خطرناک و بالایی را پشت سر می‌گذاشت.

11 ساعت پیش

مدیران بایرن مونیخ قصد دارند برای بازگرداندن تونی کروس، ستاره آلمانی، به این تیم اقدام کنند.

11 ساعت پیش

بیشتر...