چین بودجه نظامی خود را در سال ۲۰۲۴ افزایش می دهد all tv logo

چین بودجه نظامی خود را در سال ۲۰۲۴ افزایش می‌دهد
بین‌المللبین‌الملل

دولت چین روز سه شنبه تصمیم گرفت بودجه نظامی به ارزش ۱.۶۷ تریلیون یوان (۲۳۱ میلیارد دلار آمریکا) را برای سال مالی ۲۰۲۴ اختصاص دهد که نسبت به سال قبل ۷.۲ درصد افزایش داشته است و هزینه‌های پیشنهادی در نهمین سال متوالی از سال ۲۰۱۶ را تک رقمی نگه دارد.

به گزارش المیادین، در افتتاحیه چهاردهمین کنگره ملی خلق (مجلس قانونگذاری ملی چین) در تالار بزرگ مردم پکن، با حضور شی جین پینگ، رئیس جمهور چین و تعدادی از رهبران چین، دولت پیشنهاد اختصاص ۷۰۰ میلیارد یوان را داد.

لی کیانگ، نخست وزیر چین گزارش شورای دولتی در مورد اجرای برنامه ۲۰۲۳ توسعه اقتصادی و اجتماعی و همچنین پیش نویس برنامه توسعه اقتصادی و اجتماعی ملی و پیش نویس بودجه سال ۲۰۲۴ را بررسی کرد. لی هنگ جونگ، نایب رئیس کمیته دائمی کنگره ملی چین نیز پیش نویس اصلاحیه قانون اساسی شورای دولتی را در جلسه افتتاحیه توضیح داد که قانونگذاران چینی بحث درباره آن را از روز سه شنبه آغاز کردند.

در این نشست مشخص شد که چین در سال ۲۰۲۳ به رشد اقتصادی ۵.۲ درصدی دست یافته است و اقداماتی را با هدف ارتقای اشتغال جوانان تقویت خواهد کرد. در این گزارش همچنین آمده است که چین مجموعه‌ای از اقدامات را برای تضمین ثبات در اشتغال و افزایش رشد درآمد اجرا خواهد کرد.

به همین ترتیب، چین متعهد شد که در سال ۲۰۲۴ همچنان با استقلال تایوان قاطعانه مخالفت خواهد کرد.همانطور که در گزارش کار آمده است: ما قاطعانه با فعالیت‌های جدایی طلبانه با هدف استقلال تایوان و مداخله خارجی مخالفت خواهیم کرد.

از زمان روی کار آمدن تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان در سال ۲۰۱۶، ۹ متحد سابق تایوان در بحبوحه انگیزه‌های اقتصادی پکن، مواضع خود را تغییر داده و روابط خود را با چین برقرار کردند. چین تایوان را بخشی از خاک خود می‌داند و می‌گوید که اتحاد مجدد را به صورت صلح آمیز ترجیح می‌دهد.

در این گزارش آمده است که چین ظرفیت خود را برای خدمات پزشکی و بهداشتی، بهبود امنیت اجتماعی و خدمات و یک استراتژی ملی فعال در پاسخ به پیری جمعیت را دنبال خواهد کرد و افزود که دولت به دنبال خنثی کردن خطرات در املاک و مستغلات دولت محلی خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللبین‌الملل#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عکسی از پوشیدن عبای عربی توسط حسن روحانی مشاهده می‌کنید.

1 ساعت پیش

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل روز یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ با اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس گفتگو کرد.

1 ساعت پیش

وبسایت اسرائیلی در مطلبی به پاسخ پهپادی و موشکی بامداد امروز ایران پرداخت و نوشت که سیاست مهار ایران دیگر از بین رفته است.

نیم ساعت پیش

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست با انتشار نقشه‌ای، اهدافی را که ایران در حمله تلافی‌جویانه به رژیم صهیونیستی مورد هدف قرار داده است، منتشر کرد.

1 ساعت پیش

مشاور امنیت ملی کاخ سفید پس از پاسخ تلافی‌جویانه ایران تایید کرد آمریکا خواستار طولانی شدن تنش در منطقه و جنگ با ایران نیست.

1 ساعت پیش

دو مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان به حمله موشکی و پهپادی ایران به مواضع اسرائیل واکنش نشان داند.

نیم ساعت پیش

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که تعطیلی تمامی فعالیت‌های آموزشی و ممنوعیت تجمع در سرزمین‌های اشغالی تا روز دوشنبه تمدید شده است.

نیم ساعت پیش

وزارت خارجه روسیه حملات تنبیهی ایران علیه رژیم صهیونیستی را برابر با منشور سازمان ملل مشروع ارزیابی کرد.

1 ساعت پیش

گروه‌های فلسطینی با اشاره به حملات ارتش رژیم صهیونیستی به آوارگان فلسطینی در حال بازگشت به شمال غزه، اعلام کردند اسرائیل همچنان به جنایت نسل‌کشی علیه مردم غزه ادامه می‌دهد و تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس را مختل می‌کند.

1 ساعت پیش

بیشتر...