خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

افزایش ۲۷ درصدی تلفات ناشی از حوادث کار در مازندران ایسنا

افزایش ۲۷ درصدی تلفات ناشی از حوادث کار در مازندران

ایسنا/مازندرانمدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: مرگ و میر ناشی از حوادث کار طی چهار ماهه امسال ۴۷ نفر شامل ۴۵ مرد و ۲ زن بودند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد افزایش داشته است.

علی عباسی با اعلام خبر فوق و با بیان اینکه از این موارد ۳۳ نفر متاهل و مابقی مجرد هستند، خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای موجود در چهار ماهه سال جاری سقوط از بلندی با ۲۲ فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد و برق گرفتگی با ۱۱، جسم سخت با ۹ و سایر موارد با ۵ فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود: در چهار ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۸ مورد در تیر ماه و کمترین آن با ۳ مورد در فروردین ماه ثبت شده‌ است.

این مقام اجرایی استان تصریح کرد: طی این مدت، شهرستان‌های ساری با ۷ فوتی و بابل با ۶ فوتی بیشترین و شهرستان‌های بابلسر، گلوگاه و محمودآباد هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.

عباسی به مسئله تفکیک سن متوفیان نیز اشاره کرد و گفت: طی ۴ ماه گذشته، بیشترین آمار متوفیان، مربوط به افراد در بازه سنی ۳۱ تا ۴۰ سال، با ۱۳ فوتی و کمترین فوتی در سنین کمتر از ۲۰ سال با ۲ فوتی بوده است.

وی افزود: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان طی چهار ماه امسال ۲۹۶ مصدوم ناشی از حوادث کار که شامل ۲۸۱ مرد و ۱۵ زن بودند، به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش داشت.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون پارلمانی ریاست‌ جمهور الگوی مجاهدان عالم و محور مقاومت شخصیتی همچون امام خمینی(ره) است، گفت: امروز در حیاط خلوت آمریکا و کشورهای آمریکای جنوبی به محور مقاومت می‌پیوندند.

7 ساعت پیش

در شبی که دیدار پرهیجان انگلیس و آلمان برنده نداشت، ایتالیا با شکست مجارستان به دور نهایی لیگ ملت‌های اروپا رسید.

7 ساعت پیش

دیلی میل در گزارشی ۵ بازیکن خطرناک تیم ملی ایران را معرفی کرد.

7 ساعت پیش

امشب از دولت می دفع ملالی کردیم این هم از عمر شبی بود که

7 ساعت پیش

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم گفت: قانون جهش تولید دانش‌بنیان تکلیف استان‌ها را در زمینه توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری روشن کرده و بر اساس آن،استانداران سراسر کشور موظف هستند کلیه پتانسیل‌های موجود در دانشگاه‌ها را اعم از پارک‌های علم و فناوری، منابع استانی، پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان، توانمندی‌های پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها را برای رفع چالش‌های استان و توسعه این زیست‌بوم و شرکت‌های دانش‌بنیان به کار گیرد.

7 ساعت پیش

تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت بیمه نوین و دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد تقویت و بهره مندی از ظرفیت‌های دوسویه در حوزه آموزش و اشتغال منعقد شد.

7 ساعت پیش

محمود فرشچیان ـ هنرمند نگارگر کشورمان ـ طی سه دهه دو تابلو درباره امام رضا (ع) خلق کرده است که هر دو با نام «ضامن آهو» شناخته می شوند؛ با این حال به رغم شباهت در نام، هر کدام از این آثار دارای ویژگی های منحصربه فرد خود هستند.

6 ساعت پیش

نگرانی رژیم صصهیونیستی از رویارویی با ایران از زبان کارشناسان و مقامات صهیونیستی در«العین الاسرائیلیه» شبکه العالم بررسی می شود.

7 ساعت پیش

مشهد- آیین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(ع) با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی و با حضور گسترده خادمان، زائران و عزاداران بارگاه منور ثامن الحجج(ع) در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم منور امام هشتم(ع) برگزار شد.

7 ساعت پیش

بیشتر...