عطوان: مصر قطر از تله ای به نام مذاکره خارج شوند all tv logo

به گزارش رای الیوم، عبدالباری عطوان در سرمقاله امروز این روزنامه خطاب به میانجی‌های عرب نوشت: اگر واقعاً عرب هستید، این «مذاکرات مسخره» را متوقف کنید و در‌های خود را به روی مسئولان اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل که در این مذاکرات شرکت می‌کنند ببندید. عبدالباری عطوان افزود: از روز اول شروع مذاکرات برای دستیابی به توافق برای توقف جنگ در نوار غزه، اعتقاد راسخ داشتم که این یک «تله» است که هدف اصلی آن خرید زمان، جاسوسی از مکان‌های مقاومت و رهبران آن و جست و جوی مخفیانه برای رسیدن به محل اسیران اسرائیلی با هدف آزادی آن‌ها بود. در این مذاکرات از میانجی‌های عرب در قاهره و دوحه به عنوان کارت فشار و ارعاب رهبران گردان‌های قسام، گردان‌های قدس و دیگر جناح‌های مقاومت استفاده شد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، هرگز به دنبال آتش بس و حتی خروج از نوار غزه یا آزادی اسرا نیست، به همین دلیل است که حتی یک قطره اشک هم برای قتل اسرای اسرائیلی توسط سربازان اسرائیلی در نوار غزه نریخت. وی از تمام ابزار‌های نسل کشی و پاکسازی قومی برای دستیابی به اهداف خود برای از بین بردن کامل دو جنبش جهاد اسلامی و اشغال مجدد نوار غزه پس از آوارگی دو میلیون نفر از مردم آن و تصرف ثروت «گاز» و موقعیت راهبردی و گردشگری آن استفاده کرد.

عطوان افزود: ایالات متحده که از این مذاکرات حمایت می‌کند و از آن برای دستیابی به اهداف اسرائیل از طریق میانجیگران عرب (متحدانش) استفاده می‌کند، یک شریک مستقیم است، نه یک حامی «صادق» مذاکرات. آمریکا هرگز برای وادار کردن نتانیاهو برای توققف جنگ به وی فشار وارد نکرده است. همه تهدید‌های آمریکا برای تعلیق ارسال تجهیزات نظامی، بمب‌های غول پیکر و موشک‌های دقیق به دولت اشغالگر، دروغ بود و به منزله پاشیدن خاکستر به چشم‌ها و البته چشم اعراب بود.

میانجی‌های عرب در این توطئه شرکت می‌کنند و برای پوشش دروغ‌ها و نقشه‌های توطئه‌آمیز آن برای حمایت از جنگ نسل‌کشی و پاک‌سازی قومی، نقاب فراهم می‌کنند؛ وگرنه دلیل میزبانی میانجی‌ها از این مذاکرات که همه شرکت‌کنندگان در آن از رهبران سرویس‌های اطلاعاتی کشتار در پایتخت‌های خود طی مدت ۹ ماه از جنگ بودند چیست؟ این درحالی است که تعداد شهدا در نوار غزه همچنان در حال افزایش است و به گفته مجله لانست انگلیسی تعداد شهدا به بیش از ۱۸۶ هزار نفر رسیده است. این مجله به مستقل بودن و دقت تحقیقاتش معروف است؛ به ویژه زمانی که ائتلاف آمریکایی- انگلیسی در جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ را به چالش کشید و تأیید کرد که تعداد شهدای عراق از یک میلیون شهید فراتر رفته است که بیشتر آن‌ها زن و کودک بودند. اسرائیل در حال حاضر یک جنگ قحطی علیه دو میلیون نفر در نوار غزه به راه انداخته است و کارشناسان بین المللی سازمان ملل امروز زنگ خطر را به صدا در آوردند و اعلام کردند که این حمله برای نابودی بی رحمانه زندگی کودکان و غیرنظامیان آغاز شده است. این درحالی است که ما یک کلمه از میانجیگران در دوحه و قاهره علیه این حمله نشنیدیم حتی آن‌ها در‌های پایتخت‌های خود را به روی هیئت‌های اسرائیلی و آمریکایی نبستند که برای شروع سلسله دروغ و فریبکاری خود به نام مذاکره در حال ورود به این پایتخت‌ها هستند.

عطوان افزود: ما نمی‌خواهیم مصر یا قطر نیرو‌ها و جنگنده‌های خود را به نوار غزه بفرستند تا ۷ گذرگاه بسته را باز کنند و یا به زور اسلحه به داخل نواز غزه کمک وارد کنند. ما فقط از آن‌ها می‌خواهیم از این تله‌ای که اسمش مذاکرات است خارج شوند. اگر هدف از این مذاکرات، پوششی برای ادامه این جنگ ویرانگراست، پس پایتخت‌های عربی باید از میزبانی این مذاکرات دست بردارند و در‌های خود را به روی هیئت آمریکایی و اسرائیلی ببندند. این ضعیف‌ترین ایمان و کوتاه‌ترین راه برای خدمت به شهدای زنده در نوار غزه و توقف این مذاکرات مسخره است.

خدا را شاکریم که رهبران مقاومت در غزه قوی و شریف و هوشمند هستند و دشمن خود را به خوبی می‌شناسند. به این حامی مذاکرات "آمریکا" که همدست اسرائیل است اعتماد نمی‌کنند و حاضر نیستند حتی یک میلیمتر از شروط خود کوتاه بیایند و در عین حال همزمان به مقاومت ادامه می‌دهد و آنچنان خسارات جانی و مادی به این دشمن وارد می‌کنند که شکار تانک‌های مرکاوا آسانتر از شکار پرندگان شده است.#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رامسین کبریتی متولد ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۴۸ در شهر تهران می باشد برادر نسرین شهزک معروف به سپیده بازیگر قبل از انقلاب است.

2 ساعت پیش

اعتماد آنلاین : تصویری از سالن مطالعه دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران منتشر شده که نشان از تفکیک جنسیتی در این دانشگاه دارد.

2 ساعت پیش

مریم معصومی مدتی میشه بازیگری رو بیخیال شده اما به شدت تو اینستاگرام فعاله و دستی جذاب هم بر آتش استایل و فشن داره!

2 ساعت پیش

علی فتح‌الله‌زاده مدیر عامل باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت این باشگاه و پرداخت طلب استراماچونی به صحبت پرداخت.

2 ساعت پیش

سعید عزیزیان بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس می گوید سپاهان بعد از پیروزی برابر زنیت مغرور شده بود.

14 دقیقه پیش

تصاویر مربوط به خودرو ب ام و X1 مدل 2023 را مشاهده می کنید.

2 ساعت پیش

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در نشست خبری با محوریت خودرو ری‌را بیان کرد: ۶۹ درصد از قطعات استفاده شده در خودروی ری‌را داخلی است، ظرف ۶ ماه تا یک سال آینده نیز، ۳۰ درصد وابستگی به واردات قطعات را کاهش خواهیم داد؛ چرا که یکی از استراتژی های مدیریت ارشد برای ایران‌خودرو، کاهش ارزبری محصولات است که ساپکو در حال پیگیری این استراتژی می باشد.

2 ساعت پیش

نیویورک تایمز در گزارشی به تشریح نکات توافق احتمالی و نزدیک ایران و آمریکا پرداخته است. مقامات اسرائیلی نیز گفته‌اند در آستانه اعلام این توافق قرار داریم. از نظر کارشناسان، این توافق برای جلوگیری از یک اقدام نظامی است.

8 دقیقه پیش

شاید باور کنید قالپاق خودرو ارزان باشد اما دوران ارزانی این قطعه هم گذشت.

یک ربع پیش

بیشتر...