خبرگزاری ایسنا |
3 روز پیش

چهارمین همایش بین المللی ژئوماتیک در دانشگاه تبریز برگزار شد ایسنا

چهارمین همایش بین المللی ژئوماتیک در دانشگاه تبریز برگزار شد

ایسنا/آذربایجان شرقیچهارمین همایش بین المللی اطلاعات جغرافیایی (ژئوماتیک) ۲۰۲۲ با همکاری مشترک دانشگاه تبریز و دانشگاه مرسین ترکیه و با حضور پژوهشگران واساتید ۱۷ کشور جهان در دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز بکار خود پایان داد.

بهروز ساری صراف، رئیس دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز در آیین اختتامیه این همایش ضمن پر محتوا و مفید توصیف نمودن مطالب و تبادلات علمی این همایش، اظهار کرد: با همکاری اساتید و پژوهشگران مطالب علمی ارزنده و راهکارهای مفیدی در راستای استفاده از داده‌های RS GIS در حل معضلات زیست محیطی، مدیریت بحران در سوانح طبیعی و غیر طبیعی، پایش میزان آلودگی‌های زیست محیطی و ...ارائه شد.

 به گفته رئیس دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز نظر به استقبال شرکت کنندگان از همایش مقرر شد؛ همایش ژئوماتیک بصورت مستمر و سالانه برگزار شود و در همین راستا پنجمین دوره همایش به میزبانی دانشگاه برلین در سال ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، در حاشیه این همایش و در دیدار مسئولین دانشگاه­‌های بورسا، آدانا و مرسین ترکیه با رئیس دانشگاه تبریز و رئیس دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی با توجه به تشابه اقلیمی و مشکلات زیست محیطی بین کشورهای منطقه ضمن تاکید بر لزوم همگرایی و هم افزایی جهت حل بحران‌ها مقرر شد برنامه‌های مد نظر برای توسعه همکاری بین دانشگاه تبریز و دانشگاه‌های ترکیه در سطح مسئولین اجرایی دو کشور پیگیری شود تا امور مربوط به دریافت داده های مرتبط با پژوهش‌های علمی از طریق وزارت خانه‌های مرتبط در هر دو کشور با سهولت انجام گیرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: فکر می‌کنیم بازگشت متقابل به برجام، در راستای منافع ایالات متحده و شرکایمان است. یک توافق بر روی میز، پیش روی ایران است و بستگی به ایران دارد که بخواهد آن را بپذیرد یا نه.

2 ساعت پیش

تست روان شناسی یکی از ابزارهای سنجش سلامت روان است که نتیجه آن تنها توسط یک متخصص بهداشت روان شامل روان‌پزشک، روان شناس یا روانکاو قابل ارزیابی و استفاده است. این ارزیابی و نتیجه‌گیری معمولاً شامل استفاده از چند ابزار شامل تست‌ها، سؤالات شفاهی، تکمیل پرسشنامه، شرح حال مراجع و مصاحبه با او و اطرافیان می‌شود.

1 ساعت پیش

بررسی هزینه های انواع تورهای گردشگری هوایی به مقصد دبی در تیر ماه به شرح جدول زیر است؛ 8

1 ساعت پیش

باشگاه پرسپولیس به حضور مربی جدید دروازه‌بان‌ها در این تیم واکنش نشان داد.

2 ساعت پیش

نیروهای ملی و مذهبی فلسطینی با صدور بیانیه‌ای بر اهمیت هم‌افزایی تمامی تلاش‌ها برای تقویت پایداری ملت فلسطین علیه اشغالگران و شهرک‌نشنیان تاکید کردند.

3 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: در جلسه کمسیون سوالاتی درباره متن بیانیه مشترک سازمان انرژی اتمی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و قطعنامه شورای حکام از آقای اسلامی پرسیده و مقرر شد پاسخ مکتوب و مستند به کمیسیون ارسال شود.

3 ساعت پیش

همزمان با از سرگیری دوره جدید مذاکرات برجامی برغم کارشکنی‌ها و سنگ‌اندازی صهیونیست‌ها، رژیم صهیونیستی اعتراف کرد برای تاثیر گذاشتن بر هر توافق احتمالی به تحرکاتش ادامه می‌دهد.

3 ساعت پیش

برترین گلهای لالیگا در فصل ۲۲-۲۰۲۱ که با کار تیمی به ثمر رسیده اند را ببینید.

3 ساعت پیش

باشگاه استقلال با توجه به شرایطی که در نقل‌وانتقالات دارد، در حال مذاکرات فشرده با بازیکنان برای تمدید قرارداد آنها است.

3 ساعت پیش

بیشتر...