ورزش سه‌ |
2 سال پیش

رئیس فیفا: لیگها را زود شروع نکنید

رئیس فیفا: لیگها را زود شروع نکنید

رئیس فیفا از فدراسیونهای عضو خواست که از شروع زودهنگام لیگها خودداری کنند. اینفانتینو شروع زودهنگام لیگها را بی‌مسئولیتی توصیف کرد.

به گزارش "ورزش سه"، جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا می‌گوید در شرایط شیوع گسترده ویروس کرونا و بحران ناشی از آن، شروع زودهنگام رقابتها و لیگهای فوتبال اقدامی بسیار غیرمسئولانه خواهد بود.

بحران ویروس کووید-19 فوتبال و دیگر ورزشهای دنیا را به حالت تعلیق و توقف درآورده. اما از برخی کشورها خبرهایی به گوش می‌رسد که ممکن است برخی لیگهای فوتبال در آینده نزدیک از سر گرفته شود. برای مثال گفته می‌شود بوندس‌لیگا ممکن است از اواسط اردیبهشت مسابقات خود را از سر بگیرد. اینفانتینو با توجه به این شایعات بود که فدراسیونهای عضو را مخاطب قرار داده و گفت نباید به فکر شروع زودهنگام مسابقات باشند.

اینفانتینو در این باره گفت:" اولویت اول ما که از اصول ما ناشی می‌شود، اصولی که رقابتهای ما بر اساس آن برگزار شده و همه را به رعایت آنها دعوت می‌کنیم، حفظ سلامت افراد است. هر چقدر روی این موضوع تاکید کنم کم است. به خطر انداختن زندگی انسانها به خاطر بازی، رقابت یا لیگ به هیچ وجه ارزشش را نخواهد داشت. همه باید این را روشن و صریح بدانند و به خاطر داشته باشند".

رئیس فیفا در ادامه صحبتهایش گفت:" اگر شرایط بحران صد در صد ایمن نشده باشد، شروع رقابتها اقدامی بسیار غیرمسئولانه خواهد بود. اگر لازم باشد کمی بیشتر صبر کنیم، باید این کار را انجام بدهیم. منتظر ماندن به مراتب بهتر از پذیرش ریسک است".

درحالی که گفته می‌شود فیفا قصد دارد با ایجاد یک صندوق مالی 2.7 میلیارد دلاری به رقابتها یا فدراسیونهایی که بر اثر بحران کرونا با بحران مالی شدید مواجه هستند کمک کند، اینفانتینو برنامه‌های فیفا برای کمک به بحران مالی ناشی از کرونا را تایید کرد و گفت:" به لطف تلاشهای همه ما در فیفا در چهارسال گذشته، این سازمان حالا از بنیه مالی قوی‌ای برخوردار است. ما به این ترتیب ذخایر ارزشمندی در دسترس داریم. اینها پول فیفا نیستند، پول فوتبال هستند. پس وقتی فوتبال به آن نیاز دارد ما باید به فکر راه‌حلی برای استفاده از این ذخایر برای کمک باشیم. این مسئولیت ما است. نظر من به عنوان رئیس فیفا این است".#‌اخبار_فوتبالی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...