خبرگزاری تسنیم |
9 ماه پیش

دفاع مقدس سکوی پرتاب ملت ایران بود اخبار کرمانشاه اخبار استانها تسنیم Tasnim


دفاع مقدس سکوی پرتاب ملت ایران بود

فرمانده سپاه استان کرمانشاه گفت: دفاع مقدس سکوی پرتاب ملت ایران بود و ما را به خودباوری رساند.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز کرمانشاه، سردار بهمن ریحانی در نشست خبری که امروز در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) برگزار شد، اظهار داشت: دفاع مقدس از این جهت برای ما اهمیت دارد که از دل این تهدید بزرگ فرصت‌های بسیاری به دست آوردیم.

وی با بیان اینکه در بیش از 40 سال گذشته تهدیدات دشمن بسیار بوده و آن تهدیدات به فرصت تبدیل شد عنوان کرد: تهدیدها گاهی ما را به قله‌های موفقیت می‌رسانند.

ریحانی گفت: دوران دفاع مقدس نشان داد در سایه اتحاد، ایمان و حسن ظن به وعده‌های الهی موفق و سربلند خواهیم شد و تاکنون از بسیاری از گذرگاه‌های دشوار با اعتماد به خداوند عبور کردیم.

وی افزود: براساس همین تفکر و فرهنگ خودباوری دشمنان خود را وادار به عقب‌نشینی کردیم و امروز شاهد اقتدار ملت ایران هستیم که الگوی بسیاری از کشورهای مظلوم و استکبارستیز شده است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه بیان کرد: برای جهان و دشمنان ما ثابت شده که ایران از طریق راهبردهای کنترلی از بیرون قابل مهار نیست و هر سناریویی علیه ما محکوم به شکست شده است.

وی با اشاره به توطئه‌هایی از جمله انزوای سیاسی و اعمال تحریم‌ها علیه ایران گفت: هر چند تحریم باقی است و هر روز افزایش می‌یابد، اما مانع پیشرفت ما نشده است و نمی‌تواند ما را زمین‌گیر کند.

ریحانی افزود: تمام دنیا علیه ما بسیج شد که کشوری با ما ارتباط نداشته باشد، اما در طول یکسال گذشته با کشورهای بسیاری ارتباط برقرار و تمام راهبردها با شکست مواجه شد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: زمانی ما را تهدید می‌کردند و کسی حق فروش کالا به ما را نداشت، اما اکنون اقتدار ما به گونه‌ای است که تهدید می‌کنند کشوری نباید خریدار کالای ایرانی باشد.

وی افزود: در صنایع دفاعی ‌و تجهیزات نظامی به جایی رسیده‌ایم که درخواست‌های کشورهای دیگر بسیار بیشتر از تولیدات ما است و این دشمن را خشمگین کرده و این نشانه قدرت ما است.

ریحانی بیان کرد: امروز صحنه‌های نبرد تغییر کرده و تمرکز دشمن در ایران جغرافیا و سرزمین نیست زیرا این را در خواب هم نمی‌بینند و اکنون راهبرد آن‌ها تمرکز بر جنگ بزرگ رسانه‌ای و تصرف قلب‌ها، ذهن‌ها و انگیزه‌ها است.

وی افزود: جنگ‌ رسانه‌ای سال گذشته در واقع یک جنگ جهانی بزرگ بود و تمامی دشمنان متحد شدند و جنگ مجازی را علیه ما ایجاد کردند اما ملت ایران آن را پس زدند و تنها تعداد معدودی فریب خوردند و بسیاری از آن‌ها برگشته‌اند.

ریحانی با اشاره به اینکه منافقان سرباز دشمن در فضای مجازی بودند گفت: هرچند این جنگ بزرگ ترکیبی و رسانه‌ای شکست خورده اما اکنون نیز به دنبال همین راهبرد هستند و در سالگرد اغتشاشات به دنبال زمین‌گیر کردن نظام بودند که مردم به آن‌ها توجه نکردند.

وی افزود: اپوزیسیون متفق انتظار داشتند در سالگرد اغتشاشات اتفاقی رخ دهد اما مردم توجهی نکردند؛ آن چنان که در بیش از 40 سال گذشته ملت ایران از تمام توطئه‌ها سربلند بیرون آمدند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه ما چهار موهبت بزرگ داریم که دلیل موفقیت ملت ایران است عنوان کرد: ملت بزرگ یکی از این موهبت‌ها است که با وجود چالش‌ها و مشکلات اقتصادی، دست از انقلاب، فرهنگ و ولایت فقیه نکشیده‌اند و مسیر خود را در مدار حق ادامه دادند.

وی با اشاره به اینکه امروز یکی از عوامل اصلی بازدارندگی برای جمهوری اسلامی پایگاه مشروع مردمی است گفت: هیچ کشوری غیر از جمهوری اسلامی ایران توان ایستادگی با این حجم از دشمنی‌ها را ندارد اما ملت ایران ضمن مقاومت، در سایه این دشمنی‌ها پیشرفت هم داشته است.

ریحانی ولی فقیه را یکی دیگر از موهبت‌ها عنوان کرد و افزود: در بسیاری از چالش‌ها جایگاه ولایت فقیه این کشتی را به مقصد رسانده است.

وی با بیان اینکه آرمان‌های بزرگ ملت ایران و عدم اکتفا به داشته‌ها و تمرکز روی داشت تمدن بزرگ اسلامی از دیگر موهبت‌های ملت ایران است عنوان کرد: دشمنان بزرگ یکی دیگر از موهبت‌ها است که سبب اقتدار ما شده و سبب شده ما خود را بالاتر از دشمنان مجهز کنیم.

ریحانی گفت: نوع مدیریت و راهبرد هیچ کشوری همچون جمهوری اسلامی نیست زیرا ما همیشه در حال جنگ بودیم و پیشرفت هم داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس سکوی پرتاب ما بود و در سایه آن خودباوری را آموختیم افزود: در دوران دفاع مقدس بدون تجهیزات کافی در مقابل یک دنیا ایستادیم و آن را شکست دادیم زیرا مانع از دستیابی دشمن و حامیان آن‌ها به اهدافشان شدیم.

ریحانی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری یکی از راه‌ها و فرمول‌های برون رفت از این جنگ ترکیبی را تبیین عنوان کرد و گفت: اکنون افرادی در داخل و خارج به دنبال این هستند که چهره رژیم گذشته را تطهیر کنند و ما باید تبیین کنیم که در گذشته کجا بودیم و اکنون کجا هستیم.

وی با اشاره به اینکه جایگاه ولی فقیه در تبیین کمرنگ است افزود: اگر رهبری‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری نبود در بسیاری از سناریوهای دشمن زمین‌گیر می‌شدیم.

ریحانی بیان کرد: یکی از بسترهایی که ما از آن الگو گرفتیم فرهنگ عاشورایی بوده و دشمن می‌داند ما براساس این فرهنگ مقاومت کرده و مانده‌ایم و مسیر پیروزی ما بر فرهنگ ناب عاشورا بوده است.

وی با اشاره افزایش تردد و سفر اربعین در امسال بر وجود تبلیغات گسترده دشمن گفت: عاشورا تمام نشده و همان صف بندی‌ها در مقابل امام حسین(ع) اکنون در مقابل ما وجود دارد؛ بنابراین باید عاشورا و اربعین را بزرگ ببینیم و ملت بر همین بستر حرکت کنند.

ریحانی با بیان اینکه رمز پیروزی ما همیشه همبستگی و وحدت بوده است عنوان کرد: تفرقه‌ای که دشمن بین اقوام ایجاد می‌کند برای این است که شاکله پیروزی را از ما بگیرند.

وی با اشاره به اینکه قدرت دفاعی ما با زمان دفاع مقدس قابل قیاس نیست گفت: هیچ کشوری جرئت پرتاب سنگی به سمت آمریکا را ندارد اما ما پایگاه آن‌ها را زدیم و جرئت جواب دادن هم نداشتند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت خودباوری عنوان کرد: در دفاع مقدس به خودباوری رسیدیم و سکوی پرتاب ما شد به طوری که اکنون جزو نخستین کشورهای دنیا در ساخت سد هستیم.

وی با اشاره به شعار هفته دفاع مقدس با عنوان «ما متحدیم» گفت: صدها برنامه متنوع در این هفته در استان برگزار می‌شود که بخشی از آن به صورت مداوم در طول هفته اجرا می‌شود.

ریحانی از دیدار یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس به صورت ویدئو کنفرانس با مقام معظم رهبری خبر داد که سهم استان هزار نفر است ‌و افزود: روز پنجشنبه نیز فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح با نماینده ولی فقیه در استان دیدار خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در نخستین روز از هفته دفاع مقدس مراسم رژه و نمایش اقتدار نیروهای مسلح رأس ساعت 8 در بزرگراه امام برگزار می‌شود گفت: نمایشگاه دستاوردهای هوا و فضا از پنجم تا 20 مهر ماه از ساعت 15 تا 20 در محل دائمی نمایشگاه‌های استان آماده بازدید عموم مردم است.

ریحانی از برگزاری همایش جوانان نقش‌آفرین در گام دوم انقلاب اسلامی افزود: سرکشی از 3000 خانواده شهید و جانباز تحت پوشش سپاه، برگزاری یادواره شهدای آبروی محله، مسابقات فرهنگی و ورزشی، اعزام گروه‌های پزشکی و توزیع بسته‌‌های معیشتی از دیگر برنامه‌های این هفته در کرمانشاه است.

وی با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس با هفته وحدت عنوان کرد: در چهار شهرستان اورامانات و شهر کرمانشاه همایش پرچمداران بصیرت با حضور علمای شیعه و سنی برگزار می‌شود.

ریحانی از برگزاری اردوهای پیشرفت خبر داد و گفت: سال گذشته و امسال بسیاری از اردوهای دانشجویی در این قالب برگزار شد و دانشجویان با دستاوردهای علمی و نظامی آشنا شدند.

وی با اشاره به اقدامات سپاه در زمینه اربعین و مرز خسروی عنوان کرد: مهمترین وظیفه ما در اربعین امنیت بود و تعداد زیادی از یگان‌ها در آن طرف مستقر شدند و با هماهنگی صورت گرفته با نهادهای دیگر در دو طرف مشکلی وجود نداشت.

ریحانی با بیان اینکه در زمینه مباحث درمانی درمانگاه و بیمارستان صحرایی در مرز خسروی برپا شد گفت: برگزاری برنامه‌های فرهنگی، امکان اسکان 10 هزار نفر بن صورت همزمان در اردوگاه‌های استان، برپایی موکب‌ها و انتقال زائران از خسروی بهکرمانشاه به صورت رایگان از اقدامات انجام شده در اربعین بود.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جواد آقایی‌پور، ستاره محبوب تیم استقلال خوزستان شاید تیمی که برای فصل آینده اش انتخاب می‌کند نه استقلال باشد و نه پرسپولیس.

13 دقیقه پیش

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف ۱۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در یک واحد مسکونی در شهر قزوین خبر داد. 

یک ربع پیش

از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۵۰۰ تبعه غیر مجاز از استان قزوین به موطنشان بازگردانده شده اند.

یک ربع پیش

رئیس سابق دفتر شورای نگهبان در استان قم گفت: انتخابات مظهر عظمت، تجلی و عینیت بخش پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است، هر نظامی را جزء نظام متکی بر مردم می‌توان شکست داد.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی قزوین گفت: سیزدهمین نمایشگاه مادر، کودک و نوجوان، امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین برپا می‌شود.

یک ربع پیش

مهاجم پیشین تیم ملی ایران از پیوستن به کلن آلمان و عدم حضور در دورتموند ابراز پشیمانی کرد.

یک ربع پیش

وزارت داخله طالبان از تامین امنیت در روزهای آینده عید در افغانستان خبر داد.

یک ربع پیش

دومین رستوران به ریاست بانوان در ولایت بدخشان افتتاح شد.

یک ربع پیش

مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: پیش‌بینی می‌شود ۱۲ هزار تن محصول زرد آلو در سراسر شهرستان از باغات جمع آوری شود.

یک ربع پیش

بیشتر...