تیتر برتر |
1 ماه پیش

قیمت سکه در خرداد 1400 به میلیون می رسد سایت تیتربرتر TitreBartar com

قیمت سکه در خرداد 1400 به 7 میلیون می رسد؟

به گزارشتیتربرتر؛در روز گذشتهطلا و نقرهشاهد افزایش شدید در قیمت خود بودند اما نتوانستند در سطوح بالا تری تثبیت شده و افت شدیدی را از خود نشان دادند.

تحلیل قیمت طلا در 15 اردیبهشت 1400

بهای هر اونس طلا در بازار جهان امروز یک دلار افزایش یافت و در بازار ایران هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز دوشنبه با ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش به ۹۰۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

دیروز طلا با بیش از 27 دلار افزایش قیمت به 1792 دلار رسید اما با برخورد کردن به مقاومت محکم خود در سطح 1800 دلار دچار فشار فروش شده و به کانال 1770 دلار بازگشت.

هم اکنون قیمت هر اونس طلای جهانی 1774 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته 4 دلار کاهش قیمت داشته است. این موضوع نشان می دهد که افزایش قیمت روز گذشته طلا کوتاه مدت بوده و توان چندانی برای رشد طولانی مدت نداشته است.

نقره نیز در روز گذشته توانست تا نزدیکی مقاومت محکم خود در 27 دلار رشد کرده اما در پایان روز تا 26.60 دلار سقوط کرد. امروز نیز همچنان به کاهش خود ادامه داده و هم اکنون26.30 دلارقیمت دارد.

مهم ترین عاملی که باعث کاهش قیمت فلزات گران بها مانند طلا و نقره شد اظهارات جنت یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا درباره نرخ بهره بود.

وی طی صحبت های خود اظهار داشت که برای بهبود شرایط اقتصاد لازم است تا نرخ بهره افزایش یابد. این در حالی است که فدرال رزرو نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه داشته است.

یکی از عمده دلایل افزایش محبوبیت طلا از سال گذشته و با آغاز همه گیری ویروس کرونا پایین بودن نرخ بهره بود و در صورتی که نرخ بهره افزایش یابد قیمت طلا کاهش های شدید تری را تجربه خواهد کرد.

یلن همچنین درباره طرح افزایشمالیاتبر ثروتمندان آمریکایی و محرک های مالی برای زیر ساخت را مورد توجه قرار داده و اظهار داشت که این طرح ها می تواند کسری های دولت را کم باقی نگه دارد.

علاوه بر شوکی که جنت یلن درباره نرخ بهره ایجاد کرد، صحبت های وی باعث شد تا ارزش شاخص دلار نیز افزایش یافته و قیمت طلا ضربه بیشتری را احساس کند.

در این میان و با وجود کاهش قیمت فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و پلاتین، فلز صنعتی مس همچنان به افزایش خود ادامه داده و هم اکنون در مسیر رسیدن به اوج های جدیدی است.

استراتژیست های بانک آمریکا بر این باور هستند که قیمت مس توانایی افزایش قیمت تا 13دلاررا نیز دارد و می تواند به اوج های جدیدی دست پیدا کند.

پیش بینی قیمت طلا در خرداد 1400

رئیس دوم اتحادیه طلا با اشاره به پیشرفت روند مذاکرات پیش‌بینی می‌کند که قیمت طلا فردا هم روند نزولی داشته باشد.

ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران، در خصوص آخرین وضعیت بازار طلا و سکهاظهار کرد: امروز قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم نسبت به آخرین معاملات دو روز گذشته حدود ۳۰۰ هزار تومان کاهش داشت  و با نرخ ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

محمدولی ادامه داد: امروز شاهد افت شدید قیمت‌ها در بازار طلا و سکه بودیم به طوری که هر قطعه سکه طرح قدیم به کانال ۸ میلیون تومان وارد شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار به کانال ۸۰۰ هزار تومانی وارد شد.

وی بیان کرد: مهم‌ترین عامل کاهش قیمت‌ها در بازار‌های داخلی به خصوص در تهران، کاهش ناگهانی نرخ دلار است چرا که قیمت اونس جهانی به عنوان یک اهرم تاثیر گذار دیگر، نسبت به چند روز گذشته افزایش پیدا کرده است.

محمدولی ادامه داد: البته سرعت کاهش قیمت‌ها در بازارطلا و سکهنسبت به چند روز گذشته افزایش پیدا کرده و امروز در اکثر ساعات شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران تصریح کرد: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۸۹۹ هزار تومان، هر قطعه سکه طرح جدید ۹ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان، طرح قدیم ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در بازار‌های داخلی معامله شد.

ریزش بهای دلار باعث ارزان شدنقیمت طلاشد؛ این در حالی است که به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلا، سکه نسبت به این کاهش قیمت‌ها واکنش چندانی نشان نداده است.

محمد کشتی‌آرای درباره چرایی مقاومت سکه در برابر ارزان شدن طلا ودلارمعتقد است: تعطیلی واحدهای صنفی باعث شده عرضه سکه به بازار کم شود. از این‌رو سکه نسبت به ارزان شدن مقاومت نشان می‌دهد.

به گفته او، در دو روز گذشته حباب سکه ۳۰۰ هزار تومان بود که امروز با ۶۰ هزار تومان افزایش حباب سکه به ۳۶۰ هزار تومان رسیده است.

کشتی‌آرای علت ارزان شدنطلادر بازار تهران را مربوط به گشایش‌های برجامی دانست و گفت: چنانچه کاهش قیمت‌‎ها شدت بگیرد، احتمال دارد فردا روند قیمت‌ها مجدد نزولی شود.

امروز حسن روحانی، رئیس جمهور هم اعلام کرده است که کار مذاکره کنندگان ما در وین بزرگ بوده است و به زودی تحریم برداشته می‌شود.

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش به ۹۰۸ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با ۲۴۰ هزار تومان کاهش با قیمت ۹ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم سکه با ۱۵۰ هزار تومان کاهش با قیمت پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

ربع سکه هم با ۱۰۰ هزار تومان کاهش باقیمت سهمیلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. بهای سکه یک گرمی اما تغییری نکرد و با قیمت یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

گزارش ازعلی اکبر رضایی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو سابق هیات مدیره باشگاه استقلال درباره برخی اقدامات و مصوبات هیات مدیره پیشین این باشگاه، توضیحاتی را ارائه کرده است.

4 دقیقه پیش

طبق اعلام آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان زنجان، ۶ شهرستان در وضعیت زرد و دو شهرستان در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد.

5 دقیقه پیش

و بایدن رییس جمهوری آمریکا صبح جمعه به دنبال فروریختن یک ساختمان مسکونی ۱۲ طبقه در ایالت فلوریدا اعلام وضعیت اضطراری را تایید کرد.

6 دقیقه پیش

وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه فروش جنگنده های اف ۱۶ و موشک های سایدوینر و هارپون به فیلیپین را تایید کرده است.

یک ربع پیش

جان سالیوان، سفیر آمریکا در روسیه روز پنجشنبه چند روز بعد از بازگشت سفیر روسیه به واشنگتن، به مسکو بازگشته است.

یک ربع پیش

وزیر بهداشت اعلام کرد: تا پایان مرداد گروههای آسیب‌پذیر، بیماران صعب‌العلاج و افراد بالای ۶۰ سال واکسن دریافت خواهند کرد .

یک ربع پیش

احتمال اینکه تیم ملی ایران بدون دراگان اسکوچیچ آن هم پس از ۴ پیروزی در منامه و صعود قدرتمندانه به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی برود زیاد است.

نیم ساعت پیش

رییس پلیس راه البرز از ترافیک سنگین در جاده کرج - چالوس درمحدوده این استان خبر داد.

نیم ساعت پیش

بعد از این قضایا با پمپئو تماس گرفتم و ما به طور مفصل درباره بدترین لحظات روز قبل گفت و گو کردیم.

نیم ساعت پیش

«هر جا قدرت انتخاب مردم را زیاد کنیم احساس دموکراسی بالا می رود. احساس دموکراسی برای کشور قیمت دارد و میل به مشارکت و گردن گرفتن مشکلات بعدی را افزایش می دهد. ولی وقتی حزب قوی نداریم تمایلی برای هیچ کدام از جناح ها باقی نمانده است. هرج و مرج بدتر از ظلم است.»

نیم ساعت پیش

آموزش و پرورش طی نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی، افزایش فوق‌العاده ویژه فرهنگیان تا سقف ۵۰ درصد را پیگیری کرد.

نیم ساعت پیش

به‌نظر می‌رسد باشگاه سپاهان در اندیشه جذب مهاجم قرضی پرسپولیس است.

نیم ساعت پیش

محموله ۴۰ کیلوگرمی مواد مخدر قبل از ورود به الیگودرز کشف و ضبط شد.

نیم ساعت پیش

تیم‌های ملی والیبال ساحلی ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی المپیک موفق به شکست و حذف قطر شدند تا تنها دو گام دیگر تا توکیو فاصله داشته باشند.

1 ساعت پیش

قیمت طلا تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار، در معاملات روز جمعه بازار جهانی در مسیر ثبت نخستین رشد هفتگی در چهار هفته گذشته قرار گرفت.

1 ساعت پیش

بیشتر...