خبرگزاری رضوی |
2 ماه پیش

نماینده ولی فقیه درسیستان وبلوچستان مولوی عبدالحمید دیدار کردند رضوی

تأکید بر هوشیاری در مقابل سوءاستفاده دشمنان؛
نماینده ولی‌فقیه درسیستان‌وبلوچستان و مولوی عبدالحمید دیدار کردند
به گزارشخبرگزاری رضوی، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدار با مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان ضمن تاکید بر ضرورت برگزاری جلسات بیشتر بین علما و مسئولان شیعه و اهل سنت در سطوح مختلف کشور عنوان کرد: جلساتی باید در سطوح مختلف کشور بین علما و مسئولان شیعه و اهل سنت برگزار و مباحث خارج از تعارفات و در یک فضای صمیمی دنبال شود زیرا در صورت تقابل کار یپیش نخواهد رفت و برگزاری جلسات به صورت تشریفاتی نیز موثر نخواهد بود.
امام جمعه زاهدان افزود: برگزاری چنین جلساتی می‌تواند نقطه شروعی باشد تا مشکلات استان با پیگیری منطقی حل شود و بخش عمده‌ای از کار به عهده خود شما خواهد بود زیرا آشنایی بیشتر زمینه تعامل بیشتر را فراهم خواهد کرد.
آیت‌الله محامی بیان داشت: در بحث وقف طرفین باید راه حل مشترک منطقی پیدا کنند تا اهل سنت به سازمان اوقاف اعتماد پیدا کنند که موقوفات در جهت وقف صرف شده و سازمان اوقاف نیز مطمئن شود که دخل و تصرفی صورت نگرفته و موقوفات از بین نمی‌رود و اگر بتوانیم در عرصه‌های مختلف فضای تعاملی درستی در استان ایجاد کنیم برای سایرین در سطح کشور نیز قابل الگوگیری خواهد بود.
وی در پاسخ به درخواست مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی مبنی بر ارتباط بیشتر دفتر مقام معظم رهبری با اقشار مختلف مردم بیان کرد: ارتباط دفتر مقام معظم رهبری با طیف‌های مختلف جامعه قوی بوده و تنها یک بخش آن ارتباطات مردمی است که مقام معظم رهبری به این جهت همواره تاکید داشته و در جلسات متعدد با نمایندگان خود در استان‌ها نیز بیان فرموده‌اند که باید همواره پاسخگوی مردم بوده و هیچ درخواستی را بدون پاسخ باقی نگذارید.
آیت‌الله محامی با اشاره به برخی اغتشاشات و رفتارهای هنجار شکنانه در سطح کشور گفت: مسائل پیش آمده برخی حاصل عملکرد خود ما و برخی دیگر نیز حاصل توطئه‌های دشمن است و باید هوشیار بوده و بین توطئه‌های دشمن و اصلاح درونی تفکیک قائل شویم.
وی ادامه داد: در نماز جمعه هفته گذشته و در خصوص اتفاق رخ داده در تهران بیان کردیم که هنوز ابعاد حادثه مشخص نبوده و دارای شبهه است از این جهت که بر اساس سوابق و ایجاد هجمه‌های بسیار بعید نیست که این اتفاقات از قبل برنامه‌ریزی شده باشد و چنین احتمالی بعید نیست.
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در خصوص پرونده مشابه در استان نیز خواستار بررسی ابعاد مختلف شده و اظهار داشتیم که مسئولان استان خود باید پیگیر کار بوده و اگر جرمی صورت نگرفته به مردم اعلام کنند و در صورتی که جرمی صورت گرفته نیز با فرد خاطی طبق قانون مجازات شود.
همچنین مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان نیز عنوان کرد: برخی مسائل و کمبودها در کشور سبب نارضایتی برخی از مردم و نیز سوء استفاده دشمنان از این شرایط شده است. در شرایط کنونی مردم خواستار رسیدگی بی طرفانه به حادثه رخ داده در مرکز کشور بوده و تقاضا داریم تا امکان گفتگو و بیان درد دل های مردم با مسئولان ارشد نظام تسهیل شود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دیدن برف در خواب تعبیر گوناگونی دارد. این طور نیست که صرفاً بتوان آن را نمادی از خوبی و نیکی دانست.

5 ساعت پیش

با وجود شایعات مطرح شده اما علیرضا فغانی و کمک های ایرانی او همچنان در دوحه حضور دارند و احتمال دارد به زودی در تورنمنت قضاوت کنند.

5 ساعت پیش

متن های عاشقانه را در مطلب زیر بخوانید.

5 ساعت پیش

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: فرهنگیان در حین و بعد از خدمت تسهیلات دریافت می‌کنند و به قشر عظیمی از معلمان فروش خودرو لیزینگی خواهیم داشت.

5 ساعت پیش

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی تهران را ترک کرده است.

5 ساعت پیش

برای سر و سامان دادن به وضعیت به وجود آمده در اثر ناآرامی‌های ماه‌های اخیر و رفع عوارض منفی آن، قوه قضائیه می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.

5 ساعت پیش

در حالی که خیابان‌های کشور مملو از شعارهایی از جنس زنانه است، مجلس یازدهم در زمینه حقوق زنان عقبگرد کرده است.

4 ساعت پیش

در قرن بیستم میلادی که جهان دگرگون شد ایران چقدر تغییر کرد؟ یک مورخ معاصر می‌گوید ایران با «گاو و خیش» وارد قرن بیستم شد و با «یک برنامه هسته‌ای» از آن خارج شد.

6 ساعت پیش

اینجاست که سؤال و ابهام عجیبی ذهن را درگیر می‌کند که چطور اصولگراها با این جریان فکری و دیدگاه نسبت به بازیکنان فوتبال، یکباره حامی دوآتشه آنها از آب درآمده و هرکسی را که از گل نازک‌تر به تیم ملی و بازیکنانش بگوید، با الفاظ ناخوشایندی خطاب قرار داده و گاه زمینه بازداشت این چهره‌ها را فراهم می‌کنند.

4 ساعت پیش

بیشتر...