تحسین مجله آمریکایی از رئیس بانک مرکزی روسیه برای شکست تحریم های غرب all tv logo

تمجید مجله آمریکایی از رئیس بانک مرکزی روسیه برای شکست تحریم‌های غرب
بین‌المللاروپا و آمریکا

مجله آمریکایی پولیتیکو، اِلویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، را در رتبه بندی «بانفوذترین افراد» سال ۲۰۲۳ قرار داد و به او عنوان «ویرانگر سال» را اعطا کرد، زیرا او تمام تلاش‌های غرب برای حمله به روبل روسیه و کاهش ارزش آن را خنثی کرد.

این مجله معتقد است که سیاست‌های اتخاذ شده توسط بانک مرکزی روسیه به ریاست نابیولینا، باعث شده ارزش روبل، واحد پول روسیه نه تنها در برابر تحریم‌ها و فشار‌های غرب سقوط نکند بلکه در جهت ارتقای اقتصاد روسیه عمل کرده است.

پولیتیکو می‌نویسد: «نابیولینا این عنوان را به دست آورد، زیرا سیاست پولی سخت او چندین بار روبل را نجات داد و آن را حفظ کرد و این باعث شد اقتصاد روسیه روی پای خود ایستاده است». این مجله افزود که استراتژی نابیولینا موفق شد بر عواقب تحریم‌های بی‌سابقه غرب که هدف آن خالی کردن خزانه‌داری روسیه بود، غلبه کند.

پولیتیکو به افرادی که با تدبیر و اقدامات خود، «مسیر بازی را به شیوه‌های غیرمنتظره‌ای تغییر می‌دهند» عنوان «ویرانگر» می‌دهد. در فهرست «ویران‌کنندگان» شخصیت‌هایی مانند کارلوس پوجدمون، رئیس سابق کاتالونیا و ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان هستند.

پس از اعمال تحریم‌های گسترده غرب علیه روسیه در پس زمینه جنگ اوکراین، تیم اقتصادی دولت روسیه مجموعه‌ای از تصمیمات را اتخاذ کرد که ثبات مالی و اقتصادی این کشور را تقویت کرد.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ستاد انتخابات کشور آخرین نتایج شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری را در ۱۹۸ حوزه از ۲۰۸ حوزه انتخابیه اعلام کرد که تاکنون انتخابات مجلس در ۱۵ استان به دور دوم کشیده شده است.

نیم ساعت پیش

با توجه به ویژگی‌های فردی سربازان، نخستین اقدام فوری در این زمینه می‌تواند غربالگری دقیق و درست آن‌ها توسط روان شناسانی زبده و ماهر (پیش از آغاز دوره خدمت سربازی) باشد.

نیم ساعت پیش

سریال «هفت سر اژدها» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی که در آن حمید صفت، حمید گودرزی، علیرام نورایی و مجید واشقانی به ایفای نقش پرداخته اند به زودی از شبکه سه سیما پخش می شود.

نیم ساعت پیش

در حالی که قرار بود مرکز مبادله امروز ساعت ۱۲ حراج سکه را در سایت خود آغاز کند، این سایت اکنون قابل دسترس نیست و این موضوع از سوی مسئولان مربوطه در حال بررسی است.

نیم ساعت پیش

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان با طراحی و توسعه سامانه هوشمند بهره‌برداری بهینه، زمینه را برای صرفه‌جویی قابل توجه و پایش دقیق مصرف انرژی در سامانه‌های آب، فاضلاب و گاز شهری فراهم کردند.

11 دقیقه پیش

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران در روز پنجشنبه( ۱۷ اسفند) با نفوذ سامانه بارشی به‌تدریج افزایش ابر، در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد پیش بینی می‌شود همچنین روز چهارشنبه (۱۶ اسفند) افزایش نسبی دما مورد انتظار است.

یک ربع پیش

آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسبق رژیم اسرائیل و رئیس حزب «یسرائیل بیتنو» (اسرائیل خانه ما) وضع کابینه نتانیاهو را متزلزل دانست و گفت که حکومت نتانیاهو به پایان خود رسیده است و باید پایان یابد و به سمت انتخابات زودهنگام حرکت کرد.

نیم ساعت پیش

بیت‌کوین به تازگی افزایش قابل توجهی داشته و توجه بیشتری را به خود معطوف کرده است.

یک ربع پیش

رییس دانشگاه کردستان گفت: جامعه‌ای می‌تواند در مسیر درست حرکت کند که در آیات قرآن تدبر، تفکر، تعقل و عمل داشته باشد و آن را سرمایه و چراغ راه خود قرار دهد.

12 دقیقه پیش

بیشتر...