خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

بازپرداخت دلارهای دریافتی از صندوق توسعه ملی باید به نرخ روز باشد غضنفری: برای انتشار اسامی فرصت داریم اخبار اقتصاد ایران اخبار اقتصادی تسنیم Ta


بازپرداخت دلارهای دریافتی از صندوق توسعه ملی باید به نرخ روز باشد/ غضنفری: برای انتشار اسامی فرصت داریم

مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت: ما دیگر نمی‌توانیم به ارز ۴۲۰۰ تومانی برگردیم و بازپرداخت اقساط معوق باید با نرخ جدید ارز به صندوق واریز شود.

- اخبار اقتصادی -

به گزارشخبرگزاری تسنیم، مهدی غضنفری در حاشیه جلسه مجمع کارآفرینان با اشاره به عدم بازپرداخت تسهیلات از سوی برخی از فعالان اقتصادی، افزود: بسیاری از این افراد، فعالان اقتصادی موفقی بودند، شاید نوساناتقیمت ارزباعث شده که امکان پرداخت نداشته باشند در حال حاضر ما برای اعلام اسامی آن‌ها فرصت داریم.

وی گفت: ممکن است شرایط اقتصادی بعضی از بنگاه‌ها به گونه‌ای باشد که نتوانند به فوریت همه اقساط را پرداخت کنند، ولی ما با آن‌ها همکاری کرده ایم تا مهلت پرداخت داشته باشند، البته ما سهام هم می‌پذیریم و حتی ممکن است بنگاه آن‌ها را به عنوان تملک برداریم. آن‌ها باید با نرخ جدیدی ارز تسهیلات را برگردانند و بسیاری از فعالان اقتصادی هم پذیرفته اند که باید با قیمت جدید ارزر اقساط خود را بازپرداخت کنند.

غضنفری با اشاره به طرح حمایت از پیشرانان صنعت، افزود: این طرح در مجمع کارآفرینان مطرح شد، اما هنوز در جایی تصویب نشده است، بر اساس این طرح امکانات کشور در اختیار گروه‌های خاص صنعتی قرار می‌گیرد تا آن‌ها بتوانند رشد کنند و سایر زیر گروهاه‌های صنعتی را به سمت جلو بکشانند.

وی ادامه داد: اگر این موضوع در کمیسیون‌ها و کمیته‌های مختلف تصویب شود، باید هم دولت و هم فعالان صنعتی تکالیفی را به عهده بگیرند، بطور مثال دولت فرصت‌های رشد آن‌ها را به لحاظ قوانین گمرکی و مالی فراهم کند و از طرفی آن‌ها هم باید متعهد شوند که سهم مشخصی را در GDP کشور داشته باشند و تولیدات با کیفیت و با میزان مشخصی از صادرات داشته باشند. 

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

داده‌های اداره کل آمار عربستان سعودی نشان می‌دهد که شاخص قیمت مصرف کننده (نرخ تورم) در ماه ژوئیه ۲۰۲۲ نسبت به ژوئیه ۲۰۲۱ به میزان ۲.۷ درصد افزایش یافت.

3 ساعت پیش

رییس قوه قضاییه گفت: در اجرای احکام از هجمه‌های حقوق بشری واهمه نداریم اما توجه به رافت‌ اسلامی و سرنوشت یک زندانی دغدغه من است.

2 ساعت پیش

با صدور حکمی از سوی مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، حسین طارمی به عنوان مدیرکل دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل، روابط عمومی و امور بین الملل این شرکت منصوب شد.

4 ساعت پیش

معاون گمرک از کشف ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر شیشه که به صورت ماهرانه‌ای در سقف کابین راننده کامیون جاساز شده بود خبر داد.

3 ساعت پیش

سخنگوی وزارت خارجه ادعای منتشر شده در یک رسانه عربی مبنی بر قاچاق تسلیحات از بندرعباس به بندر الحدیده یمن را بی‌اساس و صحنه‌سازی تکراری از جانب ائتلاف متجاوز و حامیان غربی آنها دانست.

1 ساعت پیش

نور نیوز نوشت: در جلسه فوق‌العاده بعد از ظهر امروز دوشنبه‌ شورای عالی امنیت ملی که به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل شد، گزارش مبسوطی از سوی علی باقری مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در خصوص گفتگوهای مرتبط با رفع تحریم‌ها به اعضاء شورا ارائه شد.

3 ساعت پیش

شاکری گفت: تا پایان سال ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد بازار می‌شود که به بازار مسکن شوک بزرگی وارد می‌کند و رونق می‌بخشد.

3 ساعت پیش

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مراسم خاکسپاری استاد هوشنگ ابتهاج روز جمعه ساعت ۹ صبح در رشت برگزار می شود.

3 ساعت پیش

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت:اگر سری به دفتر ازدواج و طلاق بزنید و یک کار پژوهشی کنید به بحث طلاق‌های صوری می رسیدیم گفته شده است حدود ۳۰ درصد طلاقها صوری است. از کجا به این نتیجه رسیدند از اینجای که طبق گفته مسوولان دفاتر همان افرادی که طلاق می گیرند بلافاصله درخواست صیغه ۹۹ ساله می کند تا به زندگیشان ادامه دهند؛ طلاق می گیرند تا طلاقنامه ارائه کرده و زن حقوق پدر فوت شده را بگیرد.

3 ساعت پیش

بیشتر...