ایران آنلاین |
1 ماه پیش

پروژه های تامین آب استان با سرعت در حال اجراست ایران آنلاین

استاندار یزد در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه عنوان کرد:
پروژه‌های تأمین آب استان با سرعت در حال اجراست
الهه بهمن آبادیخبرنگار

استاندار یزد با بیان اینکه اجرای پروژه‌های تأمین آب در این استان با شتاب در حال اجراست، گفت: با بهره‌برداری از خط پدافندی آب به منظور تأمین آب مورد نیاز در پیک مصرف و شرایط اضطراری، امکان انتقال 60 میلیون مترمعکب آب در استان یزد مهیا می‌شود.

به گزارش ایران آنلاین، مهران فاطمی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان ضمن تبیین برنامه‌های استان در حوزه تأمین آب استان، حجم سرمایه گذاری برای اجرای این طرح را 700 میلیارد تومان عنوان و بر مدیریت مصرف آب از سوی تمام مشترکان برای گذر از شرایط کم آبی در سال های آتی تأکید کرد.
این مسئول با بیان اینکه اجرای پروژه های تأمین آب از اقدامات مهم دولت در راستای حل و فصل بحران کم آبی در تمام کشور از جمله استان یزد است، گفت: در کنار برنامه‌های اجرایی باید به مقوله مدیریت مصرف آب و فرهنگسازی در این خصوص اقدام کنیم که برای تحقق این مهم نیازمند یاری رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی و تأثیرگذار هستیم.
وی در ادامه اجرای اقدامات کنترلی برای کاهش مصرف آب، تهیه برنامه مشخص کاهش مصرف آب سالیانه هر دستگاه و همینطور ارائه مدل عملیاتی جهت انجام اقدامات کاهنده مصرف آب در بخش خانگی را نیز مورد تأکید قرار داد.
نماینده عالی دولت در استان، مدیریت بهینه بهره‌برداری منابع و سازگاری با کم‌آبی را نیز مورد تأکید قرار داد و جداسازی آب فضای سبز از آب شرب را با اهمیت دانست و افزود: ظرف مدت یکماه آینده برنامه عملیاتی مشخص این حوزه تهیه و پس از تصویب در این شورا، در دستورکار قرار می‌گیرد.
استاندار یزد به پیگیری‌های مجدانه استان جهت اجرا پروژه‌های انتقال آب استان اشاره کرد و از موافقت با پیشنهاد استان در خصوص واگذاری معدن جهت انتقال آب از دریا به استان خبرداد.
وی در ادامه به بارش‌های اخیر یزد و حجم بالای آب ذخیره شده پشت سیل بندها و بندهای خاکی استان اشاره و تأکید کرد: سازوکارهای موقت باید برای استفاده از آب ذخیره شده در راستای تقویت منابع آب زیرزمینی یا استفاده در سایر موارد ارائه شود و تهیه برنامه درازمدت برای این بخش نیز باید در دستورکار قرار گیرد.
نماینده عالی دولت در استان در ادامه با اشاره به جایگاه صنایع کوچک و متوسط در توسعه استان بر ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازم در این حوزه تأکید کرد و افزود: بلاتکلیفی یا پیشرفت فیزیکی اندک برخی زمین‌های واگذاری برای سرمایه‌گذاری قابل قبول نیست و باید مسائل مربوط به این گروه از اراضی، در کارگروه اقدام بررسی و وضعیت آن ها تعیین تکلیف شود.
استاندار یزد همچنین آسیب‌شناسی و حمایت از واحدهای راکد را یکی از مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به استان دانست و از پیگیری موضوعات این دسته از واحدها در جلسه‌ای با حضور معاون اجرایی رئیس‌جمهوری و وزرا خبر داد.
نماینده عالی دولت در استان در ادامه با اشاره به رشد قابل توجه شاخص‌های اقتصادی نسبت به سال‌های گذشته تصریح کرد: به لحاظ نرخ رشد اقتصادی، استان با رشد۵.۱۳ درصدی نسبت به سال 99،  در جایگاه هفتم کشوری قرار دارد؛ همچنین نرخ مشارکت اقتصادی استان عدد۴۷.۸ درصد بوده و از این منظر بیشترین مشارکت اقتصادی را تجربه کرده است.
وی در ادامه نسبت اشتغال استان را ۴۲.۱ درصد (بالاترین نسبت اشتغال در کشور) دانست و یادآور شد: استان  از نظر نرخ کل بیکاری در بهار ۱۴۰۰ جز سه استان دارای نرخ بالای بیکاری بود که خوشبختانه در بهار امسال 4 پله بهبود داشته است.
نماینده عالی دولت در استان در ادامه با بیان اینکه استان یزد برای نخستین بار، با حجم سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی، صاحب شرکت پروازی می‌شود، افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این شرکت در مهرماه امسال افتتاح و راه‌اندازی می‌شود.
فاطمی، همچنین با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن در سایت ۴۰۰ هکتاری یزد و سکونت قریب به ۲۵ هزار خانوار در این سایت، یادآور شد: با توجه به وسعت این مجموعه و ساخت تعداد زیادی واحد در آن، باید استانداردها و الزامات مدیریت مصرف آب از همین ابتدا و به صورت ویژه در این منطقه رعایت شود.
استاندار، همچنین با آخرین وضعیت استان در وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن اشاره کرد و افزود: علاوه بر برگزاری جلسات هفتگی بررسی مسائل مربوط به پروژه‌های قبلی، زمین مورد نیاز برای ساخت ۵۴ هزار واحد تأمین و کلنگ آن به زمین زده شد.

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در ملاقات حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با «محمد سالم ولد مزروک» وزیر خارجه موریتانی، دو طرف درباره مناسبات دوجانبه و مسائل بین‌المللی تبادل نظر کردند.

6 ساعت پیش

تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان از مهم‌ترین موضوعاتی است که وراث این افراد مدت‌هاست چشم انتظار آن هستند، با این حال زمان نهایی آن همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

6 ساعت پیش

خلاصه دیدار تیم های فوتبال مجارستان و ایتالیا در چارچوب رقابت های لیگ ملت های اروپا و پیروزی 2 بر صفر آبی ها را ببینید.

7 ساعت پیش

نگرانی رژیم صصهیونیستی از رویارویی با ایران از زبان کارشناسان و مقامات صهیونیستی در«العین الاسرائیلیه» شبکه العالم بررسی می شود.

7 ساعت پیش

امشب از دولت می دفع ملالی کردیم این هم از عمر شبی بود که

7 ساعت پیش

تهران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محمد امین حاجی هاشمی را به عنوان مدیر عامل جدید بنیاد ملی بازی های رایانه ای منصوب کرد.

7 ساعت پیش

معاون پارلمانی ریاست‌ جمهور الگوی مجاهدان عالم و محور مقاومت شخصیتی همچون امام خمینی(ره) است، گفت: امروز در حیاط خلوت آمریکا و کشورهای آمریکای جنوبی به محور مقاومت می‌پیوندند.

7 ساعت پیش

محمود فرشچیان ـ هنرمند نگارگر کشورمان ـ طی سه دهه دو تابلو درباره امام رضا (ع) خلق کرده است که هر دو با نام «ضامن آهو» شناخته می شوند؛ با این حال به رغم شباهت در نام، هر کدام از این آثار دارای ویژگی های منحصربه فرد خود هستند.

5 ساعت پیش

خلاصه دیدار تیم های ملی انگلیس و آلمان در چارچوب رقابت های لیگ ملت های اروپا که با تساوی 3 بر 3 به پایان رسید را ببینید.

7 ساعت پیش

بیشتر...