عصر ایران |
6 روز پیش

تلاش جریان خاص توئیتری برای انتخاب معاون اول پزشکیان

در حالی که انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم نشان داد که نمی‌توان به فضای مجازی در پیش بینی نتایج انتخابات هم اعتماد چندانی کرد، همچنان یک جریان مشخص توئیتری به دنبال جهت دهی و فشار بر رئیس جمهور منتخب برای بکارگیری برخی نیروها در دولت چهاردهم و جریان سازی علیه برخی چهره‌های دیگر است.

به گزارش سیتنا، اگرچه دکتر پزشکیان، رئیس جمهور منتخب بارها در مناظرات تلویزیونی بر این نکته اذعان داشته است که تحت تاثیر جوسازی و فشار برخی جریان‌ها برای انتخاب کابینه قرار نخواهد گرفت همچنان برخی جریان‌های هدفمند فضای مجازی به دنبال سهم خواهی از دکتر پزشکیان هستند.

در حالی طی روزهای اخیر لیست‌هایی از کابینه چهارهم به صورت هدفمند منتشر شد و بعضا نام برخی افراد در چندین جایگاه قرار گرفته بود که انتشار این لیست‌ها و اسامی منتشر شده در آنها از سوی نزدیکان دکتر پزشکیان تکذیب شد.

حال آنکه این جریان هدفمند در فضای مجازی همچنان نسبت به التهاب آفرینی اقدام می‌کند و در جدیدترین اقدام طی ساعات اخیر نسبت به نظرسنجی از کاربران توئیتر برای انتخاب معاون اول رئیس جمهور طرح پرسش می‌کند تا با این جریان سازی رئیس جمهور منتخب را تحت تاثیر قرار دهد.

مسعود فاتح، فعال رسانه‌ای معتقد است: یکی از نتایج انتخابات اخیر، احیای امید مردم در اوج ناامیدی است و دکتر پزشکیان باید برای تحقق وعده‌هایش از این اعتماد دوباره مردم نهایت بهره را ببرد تا تقویت رابطه حاکمیت با مردم، اصلاح ساختارهای ناصحیح، حل مشکلات جامعه علی الخصوص مشکلات اقتصادی و احیای اعتماد عمومی محقق شود.

او تاکید دارد: دکتر پزشکیان برای گام نهادن در این مسیر باید از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده نماید و همانگونه که خودش نیز بارها تاکید داشته است باید با همدلی و بهره‌گیری از نخبگان در مسیر رفع بخشی از چالش‌های موجود و رفع مشکلات مردم حرکت کند. برای حضور موثر در این مسیر، بهره‌گیری از برنامه و راهبرد مشخص و استفاده از تجریبات موفق دولت‌های گذشته ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

فاتح خاطرنشان کرد: دکتر پزشکیان باید برای هموار نمودن مسیر اصلاح موانع و رویه‌های موجود به منظور تحقق وعده‌ها، تیمی از مدیران موفق و باتجربه و نه مدیران احساسی و پرحاشیه را در کنارش قرار دهد تا از یک سو زمینه استفاده حداکثری از تمام ظرفیت‌های موجود در کشور فراهم شود و از سوی دیگر دولت چهاردهم در تعامل با سایر قوا با کمترین حاشیه و چالش مواجه شود.

در همین حال، دکتر محمد رضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان هم در همایش تقدیر از حقوقدانان حامی و فعالین حقوقی ستاد دکتر مسعود پزشکیان گفت: مردم با حضور موثر در انتخابات، طرح خالص سازی و یک‌دست سازی را به شکست رساندند، لذا باید دولتمردان نسبت به گزینش مسوولانی پاکدست، شایسته و بدون اعتنا به روابط شخصی، گروهی و فامیلی اقدام کنند و شایسته سالاری و شایسته محوری را در نظر بگیرند.

وی گفت: عدم وابستگی های حزبی و تشکیلاتی از نقاط قوت رئیس جمهور منتخب است، لذا یک فرصت طلایی مهیا شده است تا نقش اصلی را به عهده نخبگان بگذاریم، البته به شرط آن که رفقا، دوستان و اعضای ستاد احساس طلبکاری نکنند.

عارف تاکید کرد: باید بگذاریم در یک آرامش منطقی و اصولی یک دولت شایسته و بدون وابستگی های گروهی، مادی، دسته ای و جناحی ایجاد شود.

عضویت در اینستاگرام عصر ایران#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مراسم هفتمین روز ارتحال آیت‌الله حاج شیخ علی نکونام گلپایگانی (ره) فردا جمعه در قم برگزار می‌شود.

1 ساعت پیش

هیوندای تصاویری از مدل سانتافه منتشر کرده که نشان می‌دهد نسل جدید این ماشین با تغییرات زیادی به بازار عرضه خواهد شد. این تصاویر در آستانه رونمایی از نسل پنجم سانتافه‌ منتشر شده که قرار است به زودی در کانال یوتیوب این خودروساز معرفی شود.

1 ساعت پیش

با توجه به استقبال گسترده مشتریان از عرضه نیسان سیلفی در سامانه یکپارچه، شرکت آمیتیس خودرو از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی ایران‌روور، دور جدید عرضه این خودروی باکیفیت و برند ژاپنی را از امروز 24 اردیبهشت 1403 آغاز کرد.

1 ساعت پیش

حمید گودرزی در سال بعد از 12 سال زندگی مشترک از همسرش ماندانا دانشور در سال 95 جدا شد که تا مدتها دلیل این موضوع مشخص نشد.

1 ساعت پیش

درحالی شاهد بیش‌اظهاری و هدر رفتن حدود یک میلیارد دلار منابع ارزی کشور به واسطه واردات آیفون‌های رفرش و ریپک شده هستیم که وزرات صمت میتوانست منابع ارز حاصل از صادرات را برای واردات خودرو تخصیص دهد.

1 ساعت پیش

یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس خبر داد که یحیی گل‌محمدی اصلا و ابدا تمایلی به بازگرداندن بشار رسن ندارد.

1 ساعت پیش

قیمت گوشت گوسفندی و قیمت گوشت گاو در آخرین آمار‌های رسمی به ترتیب کیلویی ۲۳۵ هزار و ۵۴۴ تومان و ۲۳۴ هزار و ۳۴۴ تومان ذکر شده است.

1 ساعت پیش

تصویری از مادر سام اصغری منتشر شد که چهره او 20 سال از بریتنی جوانتر نشان می دهد.

1 ساعت پیش

مجتبی پور بخش با انتشار نماز خواندن دبیر در استوری اینستاگرامش از او به عنوان خوش شانس یاد کرد.

1 ساعت پیش

بیشتر...