خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

روز قدس، روز مبارزه با استکبار نظام سلطه در عالم است ایسنا

روز قدس، روز مبارزه با استکبار و نظام سلطه در عالم است

وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا،در متن این بیانیه آمده است:‏در آستانه روز جهانی قدس قرار داریم، روز قدس در کلام مقام معظم رهبری روز اعتقاد به دفاع از مظلوم و دشمنی با ظالم، روز انسجام و اتحاد دنیای اسلام و روز نمایش صف‌بندی حق و باطل در جهان است.

روز قدس نه تنها نماد مبارزه با رژیم صهیونیستی، که روز مبارزه با استکبار و نظام سلطه در عالم است.

روز قدس در منظر آموزش و پرورش کشور فرصتی برای بازخوانی و مرور آموزه‌هایی بنیادی است که به برکت انقلاب اسلامی و اندیشه‌های والای امام خمینی در کتاب‌های درسی دانش‌آموزان و محتوای تدریس معلمان و عمق جان دانش آموزان نهادینه شده است.

معلمان فرهیخته این سرزمین برای دانش آموزان خود از رژیمی جعلی می‌گویند که با تکیه بر حمایت بی‌چون و چرای آمریکا و انگلیس سرزمین فلسطین را اشغال کرد و مردم مظلوم آن را آواره نمود و اینک سودای تجاوز و تعدی به سایر سرزمین‌های مسلمانان را دارد.

فرزندان ایران اسلامی در مدارس فرا می‌گیرند که چگونه یک اقلیت نژادپرست با تکیه بر اوهام و خرافات، سایر مردم جهان را حیوانات انسان نما می‌نامد و با تکیه بر توهماتی خود برتر پندارانه مجوز قتل عام و نسل کشی ملتی را می‌دهد که به واسطه ظلم این رژیم غاصب در شهرهای خود خانه‌ای ندارند و در زیر بمباران‌های بی‌رحمانه و جنایات جنگی وحشیانه، از بدیهی ترین حقوق انسانی خود مانند آموزش و پرورش و بهداشت و درمان نیز محرومند.

علی رغم این ظلم سازمان یافته و جنایات کم نظیر علیه بشریت، رژیم صهیونیستی در آستانه روز قدس امسال با بحران‌های متعددی روبروست. از ابتدای عملیات طوفان الاقصی رژیم غاصب در برابر جبهه مقاومت اسلامی بیش از ۱۸۰ روز شکست پی در پی و بی‌وقفه را تجربه کرده است. طی این مدت رژیم نامشروع اشغالگر قدس نه تنها دستاوردی کسب نکرده بلکه عملاً با شکست راهبردی و فروریختن هر چهار اصل بن گوریون یعنی بازدارندگی، هشدار و اشراف اطلاعاتی انتقال منطقه نبرد به قلمرو دشمن و دفاع از شهرک نشینان، درعرصه‌های بین‌المللی، رسانه‌ای و افکار عمومی نیز بی‌سابقه‌ترین شکست‌ها را تجربه می‌کند.

در سایه این بی دستاوردی و شکست مطلق، رژیم غاصب صهیونیستی راهبرد شلیک به انسانیت و عبور از تمام مرزهای انسانی را در پیش گرفته است تا از خون کودکان دستاورد بسازد و با تکیه بر جنایات جنگی و استمرار نسل کشی گسل‌های عمیق سیاست داخلی خود را ترمیم کند و با تکیه بر سلاح گرسنگی علیه مردم مقاوم غزه بحران‌های عمیق اقتصادی خویش را پنهان سازد.

این روزها شاهدیم که رژیم اشغالگر فلسطین در تازه‌ترین جنایت خود حتی قواعد پذیرفته شده جهانی را نیز زیر پا گذاشت و با حمله بزدلانه به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران جنایتی دیگر را رقم زد تا برای ارتش فرسوده و فروپاشیده خود دستاوردی نظامی تدارک ببیند، غافل از آنکه با تنبیهی عبرت آموز مواجه خواهد شد.

این شواهد به خوبی نشان می‌دهد که شمارش معکوس پایان عمر این رژیم جعلی، شتابی مضاعف گرفته و جهان بدون اسرائیل، امروز در دسترس‌تر از همیشه است.

در چنین شرایطی معلمان آگاه و همیشه در صحنه و دانش‌آموزان فهیم و انقلابی با عزمی راسخ بصیرتی مثال زدنی و اراده ای استوار ضمن اعلام حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس، از اقشار مختلف مردم عوت به عمل می‌آورند تا برای حمایت از مظلومان، لبیک به مقام معظم رهبری و نمایش عشق خود به مبارزه با رژیم صهیونیستی، روز جمعه ۱۷ فروردین ماه یک صدا در سراسر کشور ندای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دهند و با حضور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس همبستگی خویش را با مردم مظلوم فلسطین در مقابل دیدگان جهانیان به نمایش بگذارند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سردار افشار: آثار شهید آوینی تاثیرگذار بود ولی بعد از آتش‌بس (جنگ عراق و ایران) که دیگر امکان فعالیت نداشت، مانده بود چه کند. ما هم نمی‌دانستیم با صدا و سیما چه کنیم.

13 دقیقه پیش

در گفتگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، تحولات اخیر منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

یک ربع پیش

هلند در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از تعطیلی ۲ روزه سفارت خود در تهران به دلایل ایمنی، سفارت خود را بار دیگر بازگشایی می‌کند.

یک ربع پیش

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از کاهش ۳۸ درصدی تصادفات و تلفات جاده‌ای و درون شهری استان در روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته خبر داد. 

نیم ساعت پیش

دهمین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران با تخصیص 4675 ربع سکه، 1016 نیم سکه و 1527 تمام سکه به پایان رسید.

یک ربع پیش

جنبش مقاومت اسلامی حماس کشف گورهای دسته جمعی در بیمارستان شفا در غزه را نشانگر ارتکاب جنایات جنگی و ضدبشری در حق فلسطینیان بدست اشغالگران اسرائیلی خواند.

یک ربع پیش

یک منبع آگاه در گفتگو با تسنیم خبر داد که در خلال تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر پیام هشداری جهت ارسال به رژیم صهیونیستی داده شده است.

13 دقیقه پیش

دهمین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران که اولین حراج امسال بود با تخصیص ۴۶۷۵ ربع سکه، ۱۰۱۶ نیم سکه و ۱۵۲۷ تمام سکه به پایان رسید.

یک ربع پیش

آیت الله مکارم شیرازی درباره عملیات وعده صادق پیامی صادر کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...