رسانه ها بازیچه سیاه نمایی ها نشوند all tv logo

دادستان عمومی و انقلاب استان یزد:
رسانه‌ها بازیچه سیاه‌نمایی‌ها نشوند
یزدیزد

حدادزاده دادستان عمومی و انقلاب استان یزد در کارگروه صیانت از امنیت روانی جامعه شهرستان بافق گفت: نکاتی از جمله جلوگیری از انتشار اخبار کذب و اطمینان از صحت اخبار از روابط عمومی‌ها، از سوی رسانه‌ها باید رعایت شود.

او افزود: فرماندار شهرستان و مدیران دیگر دستگاه‌ها، باید به رسانه‌ها پاسخگو باشند، نقد‌ها را ببینند، بررسی کنند و پاسخ دهند و نشست‌های خبری نیز با اصحاب رسانه داشته باشند تا فضای رسانه‌ای شهرستان فضای نقد صحیح، امید و نشاط و فضایی سازنده باشد.

حدادزاده بیان کرد: مسئولان هم باید پاسخگو باشند چراکه یکی از منابع خبری نظارت‌های داخلی و بیرونی از جمله بازرسی استانداری و سازمان بازرسی کل کشور، همین رسانه‌ها هستند.

او گفت: گزارش‌های مستندرسانه‌ها از سوی جریان‌ها، کم کاری دستگاه‌ها و... از طریق دستگا‌های بازرسی بررسی می‌شود و در صورت نیاز، دستگاه قضایی نیز ورود می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: مقرر شد که تمامی رسانه‌هایی که درفضای مجازیفعالیت دارند، در ارشاد ثبت نام کنند که مجوز خاصی نمی‌خواهد و تنها باید بانک اطلاعاتی مربوطه تهیه شود و شناسایی شوند.

عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد نیز در این کارگروه گفت: در شهرستان بافق هشت رسانه دارای مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داریم که هم به صورت مکتوب و هم به صورت برخط فعالیت می‌کنند.

او افزود: یک سری فضا‌های اطلاع رسانی دیگری هم نیز فعالیت دارند که درخواست کردیم بانک اطلاعاتی خود را در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دهند تا شناسایی انجام شود.

عابدی بیان کرد: تهیه بانک اطلاعاتی و تکمیل فرم به منزله صدور مجوز نیست و به منظور مصوبه کارگروه رصد و ساماندهی فضای مجازی انجام می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوانیزدیزد#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک کارشناس ارشد بالینی و روان درمانگر کودکان با بیان اینکه انتظار از کودکان باعث ایجاد اجبار شده که همین امر مختل شدن رفتار مثبت را در پی دارد، گفت: باید به جای انتظار از تشویق استفاده کنیم.

یک ربع پیش

Back Door یا در پشتی، از راه‌های مختلف به هکرها امکان می‌دهد که به سیستم کاربران نفوذ کنند؛ در همین رابطه مرکز ماهر به تازگی اعلام کرده است سرویس‌دهندگان ارتباطات تلفنی در منطقه خاورمیانه هدف یک مجموعه حمله جدید به‌نام ShroudedSnooper هستند که از یک در پشتی پنهان به نام HTTPSnoop استفاده می‌کند.

یک ربع پیش

طبیعت زیبای ماسوله در استان گیلان سوژه شهروند خبرنگار ما شد.

یک ربع پیش

شیری در قفس یک سیرک به مربی خود حمله کرد.

یک ربع پیش

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: یکی از تسهیلاتی که درصدد هستیم برای دانش‌آموختگان رشته‌های فنی حرفه‌ای فراهم شود گذراندن دوره «سربازی» به‌عنوان سرباز صنعت، سرباز کشاورزی، سرباز شرکت دانش‌بنیان است تا موانع به‌کارگیری این نیروها در سازمان‌ها رفع شود.

یک ربع پیش

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص آخرین وضعیت بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات توضیح داد.

یک ربع پیش

امروز سالگرد یکی از پیروزی‌های تاریخی تیم ملی فوتبال کشورمان است که چهره‌های استقلال و پرسپولیس در آن نقش بسیار مهمی داشتند.

یک ربع پیش

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه ۶ مهر خراسان جنوبی را در گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران مشاهده کنید.

14 دقیقه پیش

موی‌تای کار افغانستانی کمربند قهرمانی رقابت‌های موی‌تای تایلند را کسب کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...