خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

موزه دفاع مقدس باید پژواک قدمت مبارزه با ظلم استکبار در هرمزگان باشد رضوی

استاندار هرمزگان:
موزه دفاع مقدس باید پژواک قدمت مبارزه با ظلم و استکبار در هرمزگان باشد
به گزارشخبرگزاری رضوی، مهدی دوستی در چهارمین جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس، با اشاره به ضرورت راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در هرمزگان، اظهار کرد: در طراحی این مرکز باید از معماری اصیل ایرانی اسلامی و المان هایی که بتواند پیام شهدا و قدمت مبارزه مردم هرمزگان با ظلم و استکبار را به نسل جوان انتقال دهد، استفاده شود.

دوستی، تهیه آثار مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت را مورد تأکید قرار داد و گفت: تعدد عناوین و آثار تولیدی به هیچ وجه ملاک نیست، بلکه این آثار باید متناسب با ذائقه هر قشر متفاوت باشد و به آسانی در دسترس جامعه هدف قرار بگیرد.

استاندار هرمزگان، خانواده های معظم شاهد و ایثارگران را گنجینه ارزشمند دفاع مقدس برشمرد و تصریح کرد: در آثار مستندی که با موضوع شهدا تولید شده، زندگی پدران و مادران شهدا و شرح زندگی شهدا از زبان آن ها  کمتر مورد توجه قرار گرفته که متولیان امر از جمله صدا و سیما، بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس و حوزه هنری باید بتوانند فراز و نشیب‌های زندگی آن‌ها که توام با صبر، ایثار و فداکاری بوده را به نمایش بگذارند.

وی همچنین گفت: به منظور پایش اقدامات و ابتکارات خلاقانه در حوزه دفاع مقدس و مقاومت، تمامی دستگاه های اجرایی و بخش های دولتی باید در سامانه ستاد مرکزی گرامیداشت مناسبت های هفته دفاع مقدس به آدرس defadoc.ir ثبت نام کنند.

استاندار هرمزگان، با اشاره به برگزاری آیین تجلیل سالانه از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در 31 شهریورماه، تأکید کرد: ارگان ها باید همکاری و تعامل لازم را برای معرفی پیشکسوتان عرصه دفاع و مقاومت به بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس داشته باشند.

شورای هماهنگی دفاع مقدس در قالب هشت کمیته «شامل پژوهش»، «هنری و آموزشی»، «فرهنگی اجتماعی و رسانه»، «امور پیشکسوتان»، «تشکل های مردم نهاد» ، «زنان و دفاع مقدس» ، «راهیان نور» و «مراکز فرهنگی و یادمان ها» فعالیت می کند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...