ورزش سه‌ |
3 ماه پیش

عروسک جام ملت ها، یک خانواده پنج نفره ورزش سه

عروسک جام ملت‌ها، یک خانواده پنج نفره!

کمیته برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ با برگزاری یک مراسم ویژه از عروسک‌های این دوره از مسابقات رونمایی کرد.

عروسک جام ملت‌ها، یک خانواده پنج نفره!

به گزارش "ورزش سه"، عروسک‌های جام ملت‌های آسیا قطر 2023 متشکل از یک خانواده پنج نفره موش‌ها هستند که برای اولین بار در جام ملت‌های آسیا 2011 به جهان معرفی شدند. این عروسک‌ها از آن زمان تاکنون رشد کرده و بالغ شده‌اند و آماده هستند تا بخشی از نسخه جدید جام ملت‌های آسیا باشند.

این خانواده متشکل از «سبوق»، «تمبکی»، «فریحا»، «زاکریتی» و «ترینا» هستند و شخصیت‌های شناخته شده‌ای برای هواداران فوتبال محسوب می‌شود. آنها 12 سال پیش و زمانی که قطر میزبان پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی قاره بود، رونمایی شدند و مظهر سرزندگی و پویایی یک بازیکن فوتبال محسوب می‌شوند.

حسن ربیعه الکواری، مدیر اجرایی ارتباطات و بازاریابی کمیته سازماندهی جام ملت‌های آسیا 2023، اعلام کرد که بازگشت عروسک‌ها به مسابقات امسال این مسابقات، گواه روشنی از برتری قطر در میزبانی رویدادهای ورزشی بزرگ است.

الکواری گفت:«عروسک جام ملت‌های آسیا 2023 قطر خاطرات شگفت‌انگیزی را تداعی می‌کند که ما را به سال 2011 و زمانی که قطر میزبان مسابقات قهرمانی آسیا بود، بازمی‌گرداند. این عروسک هیجان، نشاط و انرژی ابن تورنمنت را نشان می‌دهد که مطمئناً یک دوره شگفت‌انگیز دیگر خواهد بود که گرد هم طرفداران فوتبال در منطقه، قاره و جهان را می‌آورد. شکی نیست که شخصیت‌های این خانواده با الهام از محیط طبیعی در قطر فرصت جدیدی را برای برجسته کردن میراث خود و معرفی هواداران فوتبال سراسر جهان با فرهنگ و سنت‌هایمان فراهم می‌کنند.»

1961132

احمد المعاضید، هنرمند قطری که در ترسیم شخصیت‌های این خانواده نقش داشته، به هر یک از عروسک‌ها ویژگی متمایزی داده است. هر شخصیت نماد نقشی است که هر بازیکن در مسابقه فوتبال برای موفقیت تیم ایفا می‌کند و این خانواده معرف چهار منطقه قطر (شمال، جنوب، شرق و غرب) است و نمادی از قدرت وحدت‌بخش ورزش و نقش محوری خانواده در رشد و شکوفایی جوامع دارد.

المعاضید می‌گوید:«ما از آغاز کار بر روی پروژه عروسک مسابقات، می‌خواستیم یک اثر هنری ارائه دهیم که اعضای جامعه را برای حضور در جام ملت‌های آسیا ترغیب کند. در مراحل اولیه پروژه، تمرکز ما بر روی تحقیق عمیق در محیط طبیعی و میراث غنی ما بود تا در نهایت در صحرای قطر موش‌های دوپا را یافتیم که انتخابی عالی بود.»

نکته جالب اینکه خانوادهعرو‌سک‌ها شامل پسری به نام «سبوق» است که ورزشکار و ستاره خانواده محسوب می‌شود و به رنگ آبی است.«فریحا»، دختر بزرگ خانواده و رنگش صورتی است که به نام منطقه فریحا در شمال قطر نامگذاری شده است.«تمبکی»، برادر کوچکتر سبوق است و رنگ زرد دارد و نامش هم برگرفته از تمبک که در شرق قطر قرار دارد، است.

پدر خانواده، «زاکریتی» به رنگ سبز است به نام منطقه «زکریت» که در غرب قطر قرار دارد، نام‌گذاری شده و«ترینا»، مادر خانواده، به رنگ ارغوانی و با اشاره به منطقه ترینا در جنوب قطر است.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انتظار می‌رود که لالیگا با توجه به گزارش داور محرومیت دو جلسه‌ای برای جود بلینگام، ستاره رئال مادرید، در نظر بگیرد.

1 ساعت پیش

لیگ برتر والیبال ایتالیا به ایستگاه پایانی خود رسید.

2 ساعت پیش

برنامه ال‌چیرینگیتو مدعی شد ارلینگ هالند با مدیران منچسترسیتی درباره زمان ‏جدایی‌اش از این تیم به توافق رسیده است. ‏

4 ساعت پیش

سرمربی خوشه‌طلایی ابراز امیدواری کرد بتواند در دوران سرمربیگری عملکرد مطلوبی از خود برجا بگذارد.

2 ساعت پیش

چرخ و فلک نقل و انتقالات در اروپا در حال چرخش است.

1 ساعت پیش

روبن باراخا، سرمربی والنسیا، می‌گوید اعتراض رئال مادرید تا زمانی که محترمانه باشد برای او قابل درک است.

1 ساعت پیش

آندره روبلف روسی از جمع 5 تنیسور برتر جهان خارج می‌شود.

1 ساعت پیش

این هفته جدال ملوان و گل‌گهر حساسیت بسیار زیادی از نظر جدولی خواهد داشت.

2 ساعت پیش

سسک فابرگاس، ستاره سابق چلسی و آرسنال، معتقد است که منچستریونایتد در زمان اوله گونار سولسشر از این روزها بهتر بود.

2 ساعت پیش

بیشتر...