۳۴ میلیون کیلووات ساعت صرفه جویی، سهم اداره های پایتخت در مدیریت مصرف برق

۳۴ میلیون کیلووات ساعت صرفه‌جویی، سهم اداره‌های پایتخت در مدیریت مصرف برق
با همراهی ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهر تهران، در سه ماه گرم امسال ۳۴ میلیون کیلووات ساعت در مصرف برق این کلان‌شهر در ساعت‌های اوج بار صرفه جویی شد.

به گزارشسراج24؛از شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، مدیرعامل این شرکت با قدردانی از همراهی مشترکان تهرانی در اجرای طرح های مدیریت مصرف برق طی تابستان سال جاری، تغییر ساعات اداری را راهکاری موثر در مدیریت مصرف برق در ساعات اوج بار میان روز برشمرد.

«کامبیز ناظریان» گفت: با تغییر ساعات کار، بخش قابل ملاحظه ای از فشار وارد بر شبکه در ساعات میان روز کاهش پیدا کرد، در عین حال همراهی ادارات در ساعات اوج مصرف با استفاده از راهکارهایی همچون خاموش کردن سامانه های سرمایشی یک ساعت پیش از خاتمه ساعت کار و ورود مولدهای برق به مدار در بازه زمانی تعیین شده توانست به صورت میانگین در هر روز افزون بر ۱۵۰ مگاوات از مصرف برق این کلان شهر را در ساعات اوج بار میان روز کاهش دهد.

وی با بیان این که در شهر تهران با در نظر گرفتن شعب بانک ها حدود پنج‌هزار و ۷۰۰ مشترک اداری وجود دارد، ضمن قدردانی از غالب دستگاه های اجرایی در مدیریت مصرف برق در تابستان ۱۴۰۲ افزود: با وجود مصوبات ابلاغی هیات وزیران برخی از مشترکان اداری پایتخت نیز همکاری مناسبی در این حوزه نداشته اند که با اخطار قبلی نسبت به قطع برق آنان اقدام شده است.

وی یادآور شد: از نیمه خردادماه تا نیمه شهریورماه اشتراک برق بیش از ۵۰۰ دستگاه اداری پرمصرف توسط نیروهای عملیاتی این شرکت قطع شده و اسامی این ادارات نیز به مراجع بالادست اعلام شده است.

ناظریان، میزان تحقق اهداف تعیین شده در حوزه مدیریت مصرف برق بخش اداری شهر تهران را ۸۵ درصد ذکر کرد و گفت: ادارات تهران بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از مصرف برق این کلان شهر را به خود اختصاص داده اند، به همین دلیل حساسیت مسوولان دستگاه های اجرایی در خصوص مدیریت مصرف انرژی می تواند علاوه بر بهبود فرآیند خدمت رسانی به مشترکان تهرانی در کاهش آثار مخرب زیست محیطی نیز اثرات مثبت قابل ملاحظه ای داشته باشد.

این مقام مسوول خاطرنشان‌کرد: امسال نیز با همراهی ادارات در سه ماه گرم سال شاهد بودیم که بیش از ۳۴ میلیون کیلووات ساعت در مصرف برق این کلان شهر صرفه جویی شد که این موفقیت بدون شک علاوه بر افزایش پایداری شبکه برق آثار مثبت زیست محیطی و اقتصادی نیز برای کشور به همراه داشته است.

وی از ساخت نیروگاه خورشیدی به عنوان راهکاری موثر در تولید برق پاک نام برد و گفت: اهمیت این مقوله برای مدیران دستگاه های اجرایی بیش از گذشته آشکار شده و شاهد افزایش اقبال عمومی به نصب و بهره برداری از نیروگاه های خورشیدی هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان این که تاکنون چهار مگاوات ظرفیت تولید برق از طریق نیروگاه‌های خورشیدی در شهر تهران مورد بهره برداری قرار گرفته است، گفت: سهم ادارات پایتخت از این میزان تولید حدود سه مگاوات است و همه مشترکانی که مایل به احداث نیروگاه های تولید انرژی تجدیدپذیر هستند می توانند از راهنمایی و همراهی همکاران ما در این حوزه بهره‌مند شوند.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خاطره‌ایی از مهدی حکیمی، از مبارزین انقلابی مشهد و دوست دکتر شریعتی را در این ویدئو مشاهده می‌کنید.

لحظاتی پیش

وب‌سایت آمریکایی "اکسیوس" از لغو نشست مهم مقامات عالی‌رتبه واشنگتن با مقامات رژیم صهیونیستی درباره ایران خبر داد.

13 دقیقه پیش

محمدجواد ظریف که روز گذشته مسعود پزشکیان را در برنامه انتخاباتی او همراهی می‌کرد، در سخنانی مجددا توهم احیای برجام از سوی بایدن در سال ۱۳۹۹ را تکرار کرد. ادعایی که پیش از این نیز توسط او و حسن روحانی مطرح شده بود اما این ادعا تا چه حد با حقیقت مطابقت دارد؟

یک ربع پیش

رسانه‌های کره جنوبی ژوزه مورایس را گزینه سرمربیگری تیم ملی این کشور دانستند.

یک ربع پیش

تیم ملی آلمان بعد از نمایش عالی در بازی افتتاحیه یورو ۲۰۲۴، در گام دوم به مصاف مجارستان خواهد رفت.

13 دقیقه پیش

بررسی آنلاین قیمت انواع خودرو‌های داخلی و خارجی حاکی ست که بیشتر انواع خودرو‌ها روند کاهشی را همچنان ادامه می‌دهند.

14 دقیقه پیش

رئیس مرکز عملیات و کنترل ترافیک راهور خراسان‌رضوی از آخرین وضعیت ترافیکی در مشهد خبر داد.

یک ربع پیش

اولین مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ با واکنش‌هایی از سوی کاربران در فضای مجازی همراه شد.

-1 دقیقه پیش

بیشتر...