گروه های فلسطینی: اسرائیل همچنان به نسل کشی در غزه ادامه می دهد all tv logo

گروه‌های فلسطینی: اسرائیل همچنان به نسل‌کشی در غزه ادامه می‌دهد
بین‌المللخاورمیانه

گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین امروز یکشنبه اعلام کردند رژیم صهیونیستی همچنان به جنگ نسل‌کشی در نوار غزه ادامه می‌دهد و تلاش‌های میانجی‌گران برای انعقاد قرارداد تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی را مختل می‌کند.

روزنامه رای‌الیوم نوشت این گروه‌ها در واکنش به شهادت پنج فلسطینی از جمله یک زن بر اثر حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به صد‌ها آواره فلسطینی که در حال بازگشت به منازل خود در شمال غزه بودند، بیانیه صادر کرد.

گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین که شامل جنبش‌های «حماس»، «جهاد اسلامی»، «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» و «جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین» و جناح‌های دیگر است، در این بیانیه اعلام کردند: «تروریسم، جنایت و جنگ نسل‌کشی صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین در همه جا همچنان ادامه دارد تا جایی که اشغالگران صبح امروز غیرنظامیان فلسطینی اعم از کودکان، زنان و سالمندان را هدف قرار دادند.

گروه‌های فلسطینی این جنایت جدید رژیم صهیونیستی را ناقض تمامی قوانین، منشورها، موازین و قطعنامه‌های بین المللی توسط رژیم صهیونیستی دانستند و اعلام کردند این جنایت وسیله‌ای برای مانع تراشی و خنثی کردن همه تلاش‌ها و میانجیگری‌هایی است که به دنبال یک توافق جدی و واقعی و تبادل اسرا هستند.

گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین از جامعه بین‌المللی و نهاد‌های سازمان ملل خواستند مسئولیت‌های خود را بر عهده گرفته، جنگ نسل‌کشی رژیم صهیونیستی را متوقف، از غیرنظامیان آواره فلسطین محافظت، بازگشت امن آنها را به خانه‌ها و مناطق خود تضمین و همه چیز لازم را برای امرار معاش آنها فراهم کنند.

پیشتر منابع خبری گزارش کرده بودند پنج از تن از جمله یک زن از آوارگانی که قصد بازگشت به شمال غزه از طریق خیابان ساحلی الرشید را داشتند بر اثر حملات توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی شهید و تعدادی دیگر زخمی شدند.

در همین حال، «آویخای ادرعی»، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی امروز در بیانیه‌ای گزارش‌ها مبنی بر اجازه رژیم صهیونیستی نسبت به بازگشت ساکنان فلسطینی به شمال نوار غزه را تکذیب کرد.

یکی از شروط اصلی جنبش در مذاکرات آتش‌بس و تبادل اسرای غزه، بازگشت آوارگان به شمال نوار غزه است.

طبق گزارش نهاد‌های فلسطینی و سازمان ملل، رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر گذشته جنگی ویرانگر را علیه غزه آغاز کرده است که هزاران شهید و مجروح بر جای گذاشته است و بیشتر آنها کودک و زن هستند.

منبع: ایسنا

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللخاورمیانه#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

۱ هفته پیش

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در رابطه با خودروهای تانک‌بر ما یک قرارداد با سوئد داشتیم و ۱۵۰ دستگاه خریداری کرده بودیم. تا امارات نیز آمدند آما آمریکایی‌ها متوجه شدند و آن را برگرداندند. ما گفتیم هیچ اشکالی ندارد. روی پای خود ایستادیم و حتی تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نداریم. با توجه به علم و نوآوری این اتفاق رقم خورد. این همایش می تواند کمک کند دستاوردهای علمی خود را بین همه مراکز علمی به اشتراک بگذاریم. جهاد و کوشش و تلاش ما با تایید مهر ولایت معنای جهاد می یابد. تلاش ما دانش بنیان کردن نیروی زمینی است./ ایسنا

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از تشدید سامانه بارشی در روزهای آینده برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس خبر داد.

۱ هفته پیش

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وقوع دوباره سیل در این استان هشدار نارنجی صادر کرد.

۱ هفته پیش

سیل برزیل که از هفته گذشته آغاز شده صد‌ها هزار نفر را مجبور به تخلیه منازل خود کرده و جان ۱۵۰ نفر را گرفته است.

۱ هفته پیش

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله اشتباهی نظامیان این رژیم به محل اختفای یک گروه دیگر از صهیونیست‌ها خبر داد.

۱ هفته پیش

رویداد ملی جوانی جمعیت با شعار «هر فرزند هدیه‌ای از بهشت» در باغ موزه دفاع مقدس استان قم برگزار شد.

۱ هفته پیش

بیشتر...