خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

یکی از مسائل اصلی آذربایجان شرقی بحران نبود کارگر است ایسنا

یکی از مسائل اصلی آذربایجان‌شرقی بحران نبود کارگر است

ایسنا/آذربایجان شرقیمعاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که یکی از مسائل اصلی آذربایجان‌شرقی، بحران نبود کارگر است که باید کمیته امداد امام خمینی(ره) توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشد.

محمد کلامی، سه شنبه، ۲۸شهریورماه، در جشن خود کفایی ۱۰هزار مددجوی کمیته امداد استان و تجلیل از یاوران اشتغال که با حضور رئیس کمیته امداد کشور برگزار شد، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در مواجه با فقر، دو رویکرد درمان اورژانسی فقر و ارتقای شاخص‌های مهارتی و فرهنگی در راهبری جامعه مددجویی به سمت اشتغال و کارآفرینی را در نظر گرفته است که تلاش و کوشش در عرصه اقتصادی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: درمان اورژانسی، فقر را از بین نمی‌برد بلکه آن را قابل تحمل می‌کند باید فقر را درمان کرده و اجازه ندهیم این فقر بین نسلی و ارثی شود.

وی با بیان این‌که این امر مهم در شش سال گذشته در کمیته امداد رنگ و بوی موثر و با قوتی را به خود گرفته است، خاطر نشان کرد: سال گذشته آذربایجان شرقی در ایجاد اشتغال در کشور جزو پنج استان برتر بود و بیش از ۱۳۰ درصد برنامه‌ی اشتغال را محقق کردیم که ۵۰ درصد آن توسط کمیته امداد ایجاد شده و مددجویان این نهاد مشغول به فعالیت هستند.

کلامی با بیان این‌که سهم مشارکت اقتصادی بانوان در فعالیت‌های اقتصادی استان ۱۵ درصد است، ادامه داد: ۸۵ درصد بانوان به دور از فعالیت‌های اقتصادی هستند. در راستای تسهیل اشتغال بانوان، سرویس‌های مجزا و مهد کودک در اختیار بانوان تحت پوشش کمیته امداد که در واحدهای معتبر و فضای سالم دنبال شغل هستند، قرار می‌دهیم.

وی با بیان این‌که اکثر بانوان تحت پوشش کمیته امداد در سنین فعالیت و اشتغال هستند، گفت: اگر مهدهای نگهداری کودکان در اختیار بانوان شاغل تحت پوشش کمیته امداد قرار گیرد، وظیفه‌ی مادری آن‌ها دچار مشکل نمی‌شود و می‌توانند سهم بیشتری را در حوزه‌ی اقتصادی داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقینیز در این مراسم اظهار کرد: سال گذشته ۲۳ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد شد و ۱۰۸۰ میلیارد تومان جذب اعتبارات داشته‌ایم.

غلامعلی ملامهدی با بیان این‌که طی سال گذشته تعداد ۱۸ هزار و ۸۳۲ مددجو تحت حمایت کمیته امداد در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای شرکت کردند، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۱۲هزار و ۷۱ نفر مددجو نیز در این دوره شرکت و مدرک دریافت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: اعضای مراکز نیکوکاری در بحث اشتغال یار و یاور ما هستند که اگر همت آن‌ها نبود ما شرمنده مددجویان بودیم.

انتهای پیام



#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مجری برنامه تلویزیونی هندی ضمن اشاره به دستاودهای ایران گفت: ایران یکی از معدود کشورهایی است که توانایی تولید، توسعه، پرتاب و بهره برداری از ماهواره را به طور مستقل دارد علاوه بر جمع آوری اطلاعات نظامی، فرماندهی، کنترل و هدایت تجهیزات از کاربردهای این ماهواره است. منبع: ایرانیک

نیم ساعت پیش

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مسابقات انتخابی المپیک شکست خورد.

نیم ساعت پیش

بازی‌های آسیایی هانگژو به نهمین روز رسیده و نماینده‌های ورزش ایران امرو (دوشنبه، نهم مهر) در ۱۱ رشته رقابت می‌کنند. احسان حدادی در پرتاب دیسک به دنبال کسب پنجمین طلای خود در بازیهای آسیایی است. قایقرانان هم در چند ماده برای مدال پارو می زنند و تیم ملی کبدی هم کار خود را آغاز می کند.

1 ساعت پیش

تخم هندوانه ، به ویژه انواع بو داده، پر از آهن هستند و مواد معدنی باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی می شود. ویتامین B در دانه ها نیز در این زمینه کمک می کنند.

نیم ساعت پیش

دو منبع مطلع اعلام کردند که تویوتا موتور قصد دارد سومین کارخانه خودروسازی را در هند بسازد و ظرفیت تولید را در این کشور برای اولین‌بار در بیش از یک دهه افزایش دهد زیرا مشارکت آن با سوزوکی موتور باعث افزایش حجم داخلی شده است.

یک ربع پیش

بیماری کبد چرب به معنای رسوب چربی در بافت کبد است. یک کبد سالم فاقد بافت چربی است. البته تا پنج درصد رسوب چربی را در بافت کبد می‌پذیریم، ولی بیشتر از این مقدار با عنوان کبد چرب شناخته می‌شود.

نیم ساعت پیش

ملی پوش والیبال ایران با کسب ۹ امتیاز، امتیاز آورترین بازیکن ایران مقابل اوکراین بود.

نیم ساعت پیش

محققان ایرانی با استفاده از میکروکنترلر و سنسورها، گل میخ‌های هوشمندی را تولید کردند که قادر به تشخیص حرکت حیوانات و انسان، ریزش کوه و آتش‌سوزی در جاده‌های برون شهری و داخل شهری است.

1 ساعت پیش

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پنج‌شنبه (۶ مهر) اعلام کرد «هکرهای چینی به حدود ۶۰ هزار ایمیل وزارت خارجه آمریکا دسترسی پیدا کرده‌اند». «مایکروسافت»، اعلام کرده که در این حملاتِ هک مخفیانه، از نرم‌افزار ایمیل این شرکت سوء‌استفاده شده است. روابط آمریکا و چین از چند ماه قبل با تنش‌های بی‌سابقه‌ای مواجه شده است که سرنگونی بالن جاسوسی چین در خاک آمریکا، به افزایش این تنش دامن زده است.

یک ربع پیش

بیشتر...