خودروتک |
2 سال پیش

دورخیز فولکس واگن برای طراحی اولین پلتفرم خودروهای برقی

دورخیز فولکس واگن برای طراحی اولین پلتفرم خودروهای برقی

فولکس واگن سرمایه گذاری هنگفتی روی «پلتفرم منعطف تمام برقی» موسوم به پلتفرم ام ایی بی و مدل های برقی کرده است. اما حالا می گوید اشتباه است که پلتفرم های تخصیصی برای خودروهای برقی مورد استفاده قرار نگیرند.

به گزارشخودروتکبه نقل از سایپانیوز،خودروسازانبزرگ دنیا رویکردهای بسیار متنوعی در خصوص طراحی خودروهای برقی دارند. برخی مثل تویوتا تغییر تدریجی از بنزینی تا برقی را در پیش گرفته اند و در حال حاضر در دوره گذار با کمک فناوری های هیبریدی هستند و با تغییرات یک باره و دور از انتظار مشتری موافق نیستند. فولکس اعتقاد دارد حالا که قرار است به سمت خودروهای برقی برویم، همه چیز را از نو ببینیم و متناسب با آن طراحی کنیم و زیرساخت ها را از همین حالا دگرگون کنیم. خودروسازانی مثل گروه PSA فرانسه، ب ام وآلمانو ولووسوئدراهی میانه این دو در پیش گرفته اند. آینده نشان خواهد داد که مردم تا چه اندازه از مدل های خاص برقی استقبال خواهند کرد. آیاپوستاندازی و دگردیسی لازم است یا تغییرات آهسته و پیوسته جواب می دهد.

شاید بتوان گفت بلندپروازانه ترین رویکرد نسبت به خودروهای برقی، متعلق به فولکس واگن باشد، چون سرمایه گذاری بزرگی روی پلتفرم مدولار برقی یا Modular Electric Drive Toolkit (MEB) انجام داده است. حالا قرار است یک دوجین مدلخودروروی این پلتفرم طراحی و تولید شوند و چون گروه فولکس واگن متشکل از برندهای متنوعی است، همگی حق استفاده از این پلتفرم مدولار برقی را دارند. پلتفرم منعطف مدولار فولکس تنها پلتفرم این گروه نیست که امکان طراحی خودروهای برقی روی آن میسر باشد.

کلاوس بیشاف Klaus Bischoff رئیس طراحی فولکس واگن درمصاحبهبا اتوکار در باره خودروهای تمام برقی گفته است، عدم استفاده از سایر پلتفرم های اختصاصی dedicated platform در طراحی خودروهای برقی «تصمیم اشتباهی» است. از نظر رئیس طراحی در فولکس واگن، راه صحیح برای استفاده کامل از پتانسیل های قوای محرکه برقی، علاوه بر مدل های خاص، استفاده از پلتفرم های خودروهای تمام برقی است. لزومی ندارد که یک خودروساز دست و بال خود را محدود کند مخصوصاً زمانی که صحبت از تولید انبوه باشد، در آن صورت امکان به حداقل رساندن هزینه ها وجود دارد.

کلاوس بیشاف می گوید: از نقطه نظر طراحی، خودرو برقی خاص (در مقایسه با حالتی که مشتری چند انتخاب مختلف برای قوای محرکه داشته باشد) «فرصتی است که یک بار به دست می آید» و مشتری از یک تجربه خاص و یک طراحی خاص بهره مند می شود، و این به طراح اجازه انتخاب «یک رویکرد جدید در طراحی» می دهد که با خود فرصت های جدید می آورد. در صورتی که طراحی خاص خودروی برقی باشد، فضای داخلی خودرو جادارتر می شود و تمامی امکانات در داخل کابینخودرودیجیتالی خواهند شد.

بیشاف می گوید: «طراحی یک خودروی برقی در فضای داخلی خودروهای قدیمی کار اشتباهی است». با این حال طراحان باید مراقب باشند زیاده روی نکنند والا ممکن است نتیجه عکس بدهد و مشتری اصلا نپسندد. بیشاف می گوید: «این سفری است که طراح و مشتری با هم طی می کنند. اما اگر زیاده روی کنید و دست را در طراحی باز بگذارید، ممکن است از تعادل خارج شد و مشتری از دست برود. درست است که در طراحی باید شجاعت به خرج داد اما نشان دادن این شجاعت هم پله پله است.»

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی در بسیاری از امور راهگشا است، گفت: هرگاه در کشور دچار مشکل شدیم، به دلیل این است که از فرهنگ بسیج دور شده‌ایم.

7 ساعت پیش

هافبک تیم ملی فوتبال کامرون که در جریان دیدار تیمش برابر صربستان کفش‌هایی با طرح پرچم روسیه به پا داشت، می‌گوید که به خاطر کفش‌هایش هدف توهین قرار گرفته اما به گفته وی، بودن در جام جهانی را مدیون روسیه است.

8 ساعت پیش

جمع نمی بندیم ، اما هر جنسیتی دارای ویژگی‌هایی است که جنس دیگر از آنها خوشش نمی‌آید. ما نمی توانیم این واقعیت را کتمان کنیم که زنان پیچیده تر از مردان هستند.

8 ساعت پیش

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: صادق زیباکلام پس از فراخوانده شدن به مرجع قضایی، با انتشار پستی در اینستاگرام به نداشتن هیچ منبع و مأخذ موثق پیرامون صحت و سقم آماری که پیش از این منتشر کرده بود، اذعان کرد.

8 ساعت پیش

گاف بامره پیمان یوسفی گزارشگر برزیل سوئیس در پایان نیمه اول را ببینید.

7 ساعت پیش

از آنجا که بدن به شکل پیچیده‌ای کار می‌کند همه رفتارها و عادت‌های ما، روی عملکرد آن تاثیر می‌گذارد. یکی از این رفتارها، آداب حمام کردن است. کارشناسان در این مورد، رعایت چند نکته ساده را برای بهبود سلامت کلی بدن توصیه می‌کنند.

6 ساعت پیش

چه به خاطر عشق ازدواج کرده باشید و چه به شکل سنتی، ممکن است زمان‌هایی در ازدواج شما وجود داشته باشد که زندگی مشترک شما تحت فشارهای زندگی روزمره، قرار بگیرد. در مطلب هشت راه به شما توصیه میکنیم چه چطور یکنواختی را از زندگی مشترک خود دور کنید و حتی یک زندگی رمانتیک داشته باشید.

6 ساعت پیش

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه روزی یقیه رسانه‌های معاند فارسی زبان گرفته خواهد شد، گفت: این رسانه‌ها در تلاش هستند تا با دروغ‌پراکنی و شایعه‌سازی در جامعه، ناامنی و آشوب ایجاد کنند.

8 ساعت پیش

استاندار گیلان گفت: خروجی‌ مراکز آموزشی و دانشگاهی باید به دروازه صنعت و تولید متصل شود تا رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی را به همراه داشته باشد.

9 ساعت پیش

بیشتر...