7 ماه پیش
32 بازدید

یادداشت ویژه/ برای تتلو و آرات؛ بگذارید علی کریمی و فوتبال برای ما بماند!

پایگاه خبری فوتبالی- همین که به هر قیمتی می‌خواهی دیده شوی، همین که شهوت در کانون توجه قرار گرفتن اسیرت می‌کند، همین که اعداد بالای صفحه اینستاگرامت به تو توهم داشتن چند میلیون ارتش را می‌دهد می‌شوی یکی مثل تتلو. یکی مثل بابای آرات. یکی مثل همه آن‌هایی که به پشتوانه یک فضای مجازی به «خودبزرگ بینی» سلام می‌کنند و عاقبتش می‌شود به هر دری چنگ زدن.

اگر پیروان خردسال و نوجوان امیرحسین مقصودلو که نمی‌دانند قالب ترانه چیست و گوش فرا می‌دهند به این خزعبلات خوانده شده رعشه‌انداز به تن بنان و علی نقلی وزیری و هرکسی که موسیقی را بهایرانرساند، کمی انتقاد کنیم به این اسطوره «بی‌حد و مرزی در وقاحت».  سلطانشان به مادرش بی‌حرمتی می‌کند، هر اراجیفی را به زبان می‌آورد، هیچ سقفی برای بالارفتن هنجار شکنی‌هایش متصور نیست و آن‌قدر ادعایش سر به فلک می‌گذارد که بگوید فوتبالیست شدن که کاری ندارد.

چند بار سالن می‌روم و «تتیلیتی» جماعت را علم می‌کنم تا آویزان فوتبالیست‌ها شوم و هکذا! ای خدا لعنت کند آن کس که پای تو را به دنیای فوتبال باز کرد. چند سال مایه عذاب پرسپولیسی‌ها بودی و حالا استقلالی‌ها باید به هر دری بزنند و بگویند شما را به خدا تتلو را از ما ندانید!

حالا اما «بوم نقاشی متحرک» پا را فراتر از حد گذاشته و کم‌کم توهین به اهالی فوتبال را شروع کرده. علی کریمی... تو چرا کامنت نمی‌گذاری برای آرات؟ چقدر بخیلی؟ چقدر؟ و کسی نیست که بر دهان او بکوبد، تو که حتی شایستگی مورد خطاب قراردادن نیمکت‌نشین‌های تیم‌های پایه را هم نداری، حالا در و گوهرهایت را طرف کریمی نشانه گرفتی؟ بی‌غیرت؟ بی‌غیرت آن کسی است که پس از هر کلمه‌ات تف بر صورتت نمی‌اندازد.

 تو که شرم و حیایی نداری تا صورتت از خجالت خیس شود لااقل این‌گونه آبی به صورتت بخورد تا خجالت بکشی و بی‌حرمتی‌هایت سمت فوتبال نیاید. یک‌بار آمدی (و ما بابت همان بار نباید به هیچ وجه وجید شمسایی و فرهاد کاظمی را ببخشیم. صادقیان هم اگر هم‌پیاله تو شد، مقصر خودش بود) و دیدی این‌جا، در حوالی زمین چمن، آدم‌ها حتی با ذات بد هم حرمت نگه می‌دارند و تو با «چهارتا شوت در و دیواری» به قصد تولید محتوای اینستاگرامی فوتبالیست نمی‌شوی و باید بچسبی به همان گوشی فکستنی که اگر نبود، تو هم هیچ نبودی. دیگر نیا. بگذار همین فوتبالمان که با هزارتا مشکل دلخوشی ماست، به لجن کشیده نشود. برو روی قرنیه‌ات را هم نقشی، نگاری، چیزی بکش تا وقتی چشمانت را باز کردی، دنیایت همان‌ها باشد. مثل دنیای کوچک حالایت!

از هرچه بگذریم اما صحبت دوست مانده. همان دوستی که به پشتوانه اهالی رسانه مشهور شد اما حتی «هویت شخصی» ندارد و هنوز هم او را به جای اسمش به نام «بابای آرات» می‌شناسند.

 پدر آمرزیده! فرزند پاک‌تر از نورت را سیبل تبلیغاتی کردی نوش جانت، بچه را از بچگی و لذت‌هایش دور کردی به ما ربطی ندارد اما دیگر چرا پا روی دم شیر می‌گذاری؟

یک پست تبلیغاتی منتشر کردی، به اندازه «سوراخ سوزن» خودت را کوچک کردی تا مسی وبارسلوناکامنت بگذارند. باشد. لذتش را ببر. دیگر چرا تا التماس می‌کنی و جوابی نمی‌گیری جار می‌زنی که کریمی اسطوره بود و فلان کرد؟ مرد حسابی... علی کریمی به اندازه موهای سر تو که نه اما موهای سر آراتت دریبل زده اما آن زمان‌ها که فالوری نبود تلاش کرده و سال‌ها بعد نتیجه‌اش را دیده. تو که بچه ۶ ساله (ولله که اینیستا هم در این سن کارتون فوتبالیست‌ها می‌دید)‌ را اجیر کردی تا سیکس پک دربیاورد و رونالدو بشود و یک کامنتی... چیزی دست و بالت را بگیرد دیگر چرا حسرت کامنت کریمی را می‌خوری؟ چون برخی در ذهنشان سیگنال «سواستفاده» برانگیخته شده عصبانی شده‌ای؟ پس اشکال این‌جاست. هزاران نفر از چنین استعدادهایی آمده‌اند و رفته‌اند و ما هم برایشان قلم‌فرسایی کردیم و از صمیم قلب مه امیدواریم آرات افتخار ایران شود اما یک نکته. مطمئن باش باران به‌به و چه‌چه حالا نثارت می‌شود اما پس فردا آرات بزرگ می‌شود و می‌گوید پدر من! این دریبل‌ها که به درد من نخورد. عکسی یادگاری از دوستان کودکی‌ام داری؟

آن‌وقت تو می‌مانی و حوضت!

یادداشت از علی رضایی/ پایگاه خبری فوتبالی

1101#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی
منبع: فوتبالی


مطالب پیشنهادی

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

روایتی از جلسات ویژه شمخانی با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید:نگاه رهبری معظم انقلاب هم این نیست که دولت باید برود و رئیس جمهور باید استیضاح شود یا استعفا بدهد. نگاه رهبری این است که رئیس جمهور باید تا روز آخر بایستد و کار خودش را انجام دهد.

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

از بین بردن چربی چای ساز | نکات درست کردن و از بین بردن چربی چای ساز

از بین بردن چربی چای ساز ونکات درست کردن چای و روش از بین بردن چربی چای ساز و روش های دم کردن چای و چگونه چای را دم کنیم را در پرشین وی بخوانید

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

پخت ذرت | روش های مختلف پخت ذرت و درست کردن ان به صورت خوشمزه

پخت ذرت و روش های مختلف پخت ذرت و درست کرن ذرت به صورت خوشمزه و چگونه ذرت را بپزیم و خاصیت ذرت و ذرت مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

مصوبه مهم دولت درباره افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۹

در جلسه امروز هیئت وزیران، که به ریاست حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۹ مشخص شد.

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط