ایران آنلاین |
۲ هفته پیش

تصویب لایحه کاهش اختیارات رئیس جمهور برای اعمال ممنوعیت های مسافرتی در مجلس نمایندگان آمریکا ایران آنلاین

تصویب لایحه کاهش اختیارات رئیس‌جمهور برای اعمال ممنوعیت‌های مسافرتی در مجلس نمایندگان آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه لایحه‌ای را به تصویب رساند که اختیارات قوه مجریه را برای صدور ممنوعیت‌های مسافرتی، همانند آنچه دونالد ترامپ علیه چند کشور اکثرا مسلمان به راه انداخت، در آینده محدود می‌کند.

 به نقل از پایگاه خبری هیل، قانونگذاران آمریکایی با ۲۱۸ رای موافق و ۲۰۸ رای مخالف این لایحه را به تصویب رساندند و تنها یک نماینده جمهوری‌خواه در حمایت از آن به دموکرات‌ها پیوست.

این لایحه با عنوان «قانون ضد تبعیض مبتنی بر منشاء ملی برای غیر مهاجران» (منع ممنوعیت) صراحتا تبعیض مذهبی در تصمیمات مرتبط با مهاجران را ممنوع می‌کند. هرگونه محدودیت‌ مهاجرتی فقط در صورت وجود "منافع قانع‌کننده دولت" توسط قوه مجریه صادر می‌شود.

وزارت خارجه و وزارت امنیت داخلی آمریکا پیش از اعمال چنین تصمیمی باید با کنگره رایزنی کرده و شواهد مشخصی در توجیه این محدودیت مهاجرتی و مدت زمان پیشنهادی خودشان ارائه کنند.

جودی چو، نماینده دموکراتمجلس نمایندگان آمریکاکه از نگارندگان این لایحه و رئیس انجمن آمریکایی‌های آسیایی-اقیانوسیه‌ای در کنگره گفت: ما باید اطمینان حاصل کنیم که هیچ رئیس‌جمهوری هرگز قادر نباشد که مردم را از آمدن به آمریکا صرفا به دلیل مذهبشان منع کند.   

جمهوری‌خواهان آمریکاییهشدار دادند که لایحه مذکور به شکلی غیر ضروری اختیار قوه مجریه را تضعیف می‌کند و به جای آن، خواستار اقدام برای رسیدگی به افزایش کنونی مهاجران درمرز آمریکا – مکزیکشد.

اندی بیگز، نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا هم گفت: این رئیس‌جمهور است که تمام قدرت اجرایی را در دست دارد و باید تعیین کند که ورود افراد را تعلیق کند و نه فقط با رایزنی، بلکه با اجازه، با وزارت خارجه و وزارت امنیت داخلی.  

مجلس نمایندگان آمریکاهمچنین روز چهارشنبه لایحه‌ای را با ۲۱۷ رای موافق و ۲۰۷ رای مخالف به تصویب رساند تا اطمینان حاصل کند که شهروندان و دیگر افراد دارای وضعیت حقوقی که در بنادر ورودی آمریکا بازداشت می‌شوند، می‌توانند برای فهم حقوق خودشان با یک وکیل رایزنی کنند.

دونالد ترامپ،رئیس جمهوری پیشین آمریکا در هفته اول روی کار آمدن در سال ۲۰۱۷ با امضای یک دستور اجرایی صدور روادید برای کشورهای متعددی که عمدتا مسلمان بودند، محدود کرد. این ممنوعیت سفر بارها تغییر کرد تا نهایتا شامل پنج کشور عمدتا مسلمان شامل ایران، سوریه، یمن، لیبی و سومالی شود. همچنین نام کره شمالی و ونزوئلا سال ۲۰۱۸ به دست دیوان عالی آمریکا تایید شد./ ایسنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس از درج شرکت «گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان» در شرکت فرابورس خبر داد.

1 ساعت پیش

مدیریت نظارت بر بازاراولیه سازمان بورس اعلام کرد: شرکت «صنایع مس افق کرمان» به عنوان ناشر اوراق بهادار درج شد.

2 ساعت پیش

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: کلیه سهامدران حقیقی و حقوقی باید کد شهاب حساب را در سیستم بانکی خود ثبت کنند تا پرداخت سود، اصل سررسید اوراق و ... با اختلال مواجه نشود.

2 ساعت پیش

شرکت «سرمایه‌گذاری هامون صبا» در بازار اول فرابورس درج شد.

2 ساعت پیش

مدیر نظارت بر بازار اولیه از درج شرکت «مجتمع جهان فولاد سیرجان» در فرابورس ایران خبر داد.

3 ساعت پیش

اعلام نتایج چهارمین دور مذاکرات وین در 17 اردیبهشت 1400,در چهارمین دور از رایزنی ها برای احیای برجام در وین چه گذشت؟,گزارشی از چهارمین دور مذاکرات برجام در وین,,واکنش‌ها به برگزاری چهارمین مذاکرات وین در 17 اردیبهشت 1400,واکنش بایدن به نتایج چهارمین دور مذاکرات وین,برگزاری دور پنجم مذاکرات برجام در وین,,,

3 ساعت پیش

یک کارشناس اقتصادی گفت: تحقیقات در کشورهای مختلف نشان داده که بازار سرمایه نه تنها تورم زا نیست، بلکه سدی در مقابل تورم است، بنابراین با استناد به چه مدارک و شواهدی  گفته می شود که بورس عامل تورم است ؟!

3 ساعت پیش

نمادهای معاملاتی (سدشت۱)، (وبملت۱)، (کلوند۱) و (کماسه۱) متوقف شدند.

3 ساعت پیش

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۹ ارز افزایش و ۶ ارز کاهش یافت. نرخ ۱۱ ارز نیز ثابت ماند.

3 ساعت پیش

سهام بازارهای آمریکا در پایان معاملات دیروز، علی‌رغم گزارش اشتغال ناامیدکننده این کشور رشد کرد و شاخص داوجونز به رکورد تاریخی جدیدی دست یافت.

3 ساعت پیش

دو هزار میلیارد تومان اوراق اجاره به منظور سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس توسط (ومهان) منتشر می‌شود.

4 ساعت پیش

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه میزبان عرضه ۶ هزار تن ورق گالوانیزه خودرو و یک هزار تن ورق گالوانیزه لوازم خانگی است.

4 ساعت پیش

سامانه دوم راه اندازی نشود 4300 لیتر در ثانیه کمبود آب شرب خواهیم داشت

18 ساعت پیش

ممنوعیت خرید و فروش مسکن ملی,سلب امتیاز متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در صورت فروش امتیاز

19 ساعت پیش

پیش بینی سهام عدالت در خرداد 1400,ارزش سهام عدالت در 15 اردیبهشت 1400,سود دوم سهام عدالت چه زمانی پرداخت می شود,جزئیات سهام جدید برای سهام داران عدالت, شرکت سرمایه‌گذاری امید ایرانیان چیست

19 ساعت پیش

بیشتر...