خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

سیامک افروزی: تیم ملی تا آخر فروردین واکسینه خواهد شد خبرآنلاین

سیامک افروزی: تیم ملی تا آخر فروردین واکسینه خواهد شد

پزشک تیم ملی والیبال گفت: ما خیلی پیگیری کردیم و قرار است تا اخر فروردین ماه بازیکنان و کادر فنی واکسینه شوند. البته با تزریق همان دوز اول کار تمام نمی شود و بعداز دوز دوم کمی نفس راحت می کشیم.

سپهر ستاری: مثبت شدن تست پنج بازیکن و یک مربی تیم ملی والیبال در آستانه مسابقات حساس نگرانی‌های بسیاری را به وجود آورده بود و تصور می‌شد تعداد کرونایی‌ها افزایش پیدا کند اما با تصمیمات کادر پزشکی تیم ملی این اتفاق رخ نداد. اکنون نفرات کرونایی در روزهای پایانی قرنطینه به سر می‌برند و به زودی به جمع نفرات اصلی بازخواهند گشت. با این حال خطر ابتلا به کرونا هم‌چنان در اردوی تیم ملی وجود دارد و در صورت سرپیچی از قوانین ممکن است این بار بحران بزرگ‌تری گریبان والیبالیست‌ها را بگیرد. سیامک افروزی، پزشک تیم ملی والیبال درباره آخرین وضعیت تیم ملی توضیحاتی را ارائه داد:

*با توجه به مثبت شدن تست کرونای شش نفر از اعضای تیم ملی والیبال تصور می‌شد در روزهای آینده تعداد مبتلایان بیشتر شود اما خوشبختانه این اتفاق رخ نداد. چگونه این مسئله را مدیریت کردید که دیگر نفرات دچار مشکل نشوند؟

خدا را شکر که تا به امروز با دو تستی که از بچه ها و کادر تیم گرفته ایم، 6 نفر مبتلا پایشان به اردو نرسید و در واقع کار را ما بدون آلودگی شروع کرده ایم. چرا که اول قرار شد بازیکنان و کادر با تست منفی به فدراسیون بیایند که یلی و مجرد تستشان مثبت شده بود و به فدراسیون نیامدند و عصر همان روز هم  دوباره از بچه ها تست گرفتیم که حضرت پور، پوریا فیاضی ،آرمان صالحی سه بازیکن و پیمان اکبری مربی تیم هم تستش مثبت بود و انها هم به خانه هایشان برگشتند و اردو بدون کرونا شروع شد.


*به نظر شما چگونه می‌توان ریسک ابتلای ملی‌پوشان به کرونا را کم کرد؟

البته محال است که اردو بدون آلودگی بماند. حتی در کشورهای پیشرفته هم فعلا غیر ممکن است کرونا به صفر برسد، همه تلاش ما برای کاهش ابتلا است و امیدوارم اقدامات ما موثر شود.

*چه اقداماتی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اردو و حفظ بازیکنان از خطرات احتمالی انجام شده است؟

با اینکه اردوی در قرنطینه کامل نیست اما برای کنترل بچه ها ،قوانین سختگیرانه تر اعمال می شود و آنها حق خروج از  اردو را تا تست بعدی ندارند.حتی برای کنترل اردونشینان  با حراست هم هماهنگ شده و دوربین ها هم چک می شود، جدای از این برای متخلفان جریمه های نقدی و غیر نقدی سنگین تا حد خط خوردن از تیم ملی برای عدم رعایت پروتکل های بهداشتی خارج از اردو در نظر گرفته شده است.ما مجبوریم و راه دیگری برای کنترل نداریم.

سیامک افروزی: تیم ملی تا آخر فروردین واکسینه خواهد شد

*نفراتی که تست آن‌ها مثبت شده چه زمانی می‌توانند در اردو حضور پیدا کنند؟

من هرشب وضعیت انها را چک می کنم. خوشبختانه وضعیت خیلی حادی ندارند. پوریا دیروز قرنطینه اش تمام شد و دوباره تست داد. علی اصغر مجرد امروز و پوریا فیاضی و آرمان صالحی هم فردا. محمدرضا حضرت پور به دلیل اینکه علائم داشت و پیمان اکبری هم 24 فروردین ماه قرنطینه‌شان تمام می شود و دوباره باید تست دهند. آنها به شرط  نتیجه تست منفی در 48 ساعت اجازه ورود به اردو را دارند.

*کمی درباره سختی‌های برگزاری اردو در شرایط فعلی بگویید.

کرونا واقعا نگران کننده است. من 16،17 سال است که مصدومیتهای بازیکنان را درمان می کنم اما  کنترل کرونا در اردو خیلی اذیت کننده است. چرا که هرکدام از بازیکنان از شهر، باشگاه و فرهنگ دیگری هستند و متاسفانه دو، سه باشگاه بودند که حتی ماسک هم نمی زدند و زمان می برد تا برای آنها جا بیفتد که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. البته ما تا جایی که بتوانیم سختگیری می کنیم اما کرونا نه اینجا  که هیچ کجای دنیا به صفر نمی رسد، حتی در لیگ های بزرگ دنیا مثل NBA و دیگر لیگ های معتبر هم نتوانستند آن را به صفر برسانند و 5،6 و حتی 12 بازیکن مبتلا به کرونا داشتند. به هر حال ما با ابزار قهری و آموزش فعلا کارمان را پیش می بریم. البته این شرایط تمرینی برای بازیکنان  است تا فشار شرایط سخت  لیگ ملتها را  راحت تر تحمل کنند.

*آیا قرار است اعضای تیم ملی والیبال واکسینه شوند؟

ما خیلی پیگیری کردیم و قرار است تا اخر فروردین ماه بازیکنان و کادر فنی واکسینه شوند. البته با تزریق همان دوز اول کار تمام نمی شود و بعداز دوز دوم کمی نفس راحت می کشیم. هر چند بعداز آن هم باید حواسمان باشد که پروتکل ها را رعایت کنیم تا بقیه را بیمار نکنیم. چرا که شاید بدن ما مصونیت پیدا کند اما ممکن است به اطرافیان منتقل کنیم.

258 41#‌اخبار_ورزشی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرمربی سابق تیم فوتبال چوکای تالش می گوید فرهاد مجیدی و استقلال باید در مقابل الدحیل با احتیاط بیشتری بازی کنند.

یک ربع پیش

تاتنهام که روز گذشته ژوزه مورینیو را از سرمربیگری این تیم برکنار کرد با فالی رمضانی، ایجنت مائوریتزیو ساری، سرمربی سابق یوونتوس و چلسی، تماس گرفته است.

نیم ساعت پیش

فلورنتینو پرز، رییس رئال مادرید و سوپرلیگ اروپا، معتقد است که تشکیل سوپرلیگ که بسیار مناقشه برانگیز شده است، در واقع برای نجات فوتبال است.

نیم ساعت پیش

سرمربی تیم ملی والیبال برزیل به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.

1 ساعت پیش

تیم خیبر خرم آباد در دور برگشت بازی های لیگ یک به خصوص بعد از تعطیلات متحول شده است و در برد در هفته های اخیر هت تریک کرده است.

2 ساعت پیش

یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، می گوید که هنوز هم مخالف ایده برگزاری سوپرلیگ است و درک می کند که چرا هواداران عصبانی هستند، اما او و تیم نقشی در گرفتن این تصمیم نداشته اند.

2 ساعت پیش

اکبر آفاقی زننده گل نخست تیم بادران به شهرداری آستارا بعد از گلزنی به مربی سابقش یعنی نادر دست نشان ادای احترام کرد. 

2 ساعت پیش

لیورپول در دیداری خارج از خانه مقابل لیدز با تساوی ۱-۱ متوقف شد.

3 ساعت پیش

باشگاه الشرطه عراق به شایعات برکناری سرمربی اش بعد از باخت مقابل استقلال در لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان داد.

3 ساعت پیش

پرسپولیس در دومین بازی از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، در حالی برابر الریان قطر به برد رسید که شهریار مغانلو مهاجم بلندقامت سرخ‌پوشان سرانجام پایش به گلزنی باز شد.

3 ساعت پیش

تیم خیبر خرم آباد در دور برگشت بازی های لیگ یک به خصوص بعد از تعطیلات متحول شده است و در برد در هفته های اخیر هت تریک کرده است. 

3 ساعت پیش

امروز آزمایشات پزشکی از الکساندرو میتریتا به عمل می آید تا میزبان آسیب دیدگی او مشخص شود.

3 ساعت پیش

بایرن مونیخ قصد دارد مبلغی را در برابر جدایی هانسی فلیک، سرمربی فعلی این تیم، دریافت کند تا در مقابل بتواند هزینه های به کار گرفتن یولیان ناگلزمان را کاهش دهد.

3 ساعت پیش

روزنامه الرایة چاپ قطر نوشت که الدحیل به دنبال فراموشی توقف برابر الاهلی و گرفتن صدر جدول از استقلال است.

3 ساعت پیش

پرسپولیس در دومین بازی از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، در حالی برابر الریان قطر به برد رسید که شهریار مغانلو مهاجم بلندقامت سرخ‌پوشان سرانجام پایش به گلزنی باز شد. 

4 ساعت پیش

بیشتر...