خبرگزاری تسنیم |
6 ماه پیش

رصد مداوم جرائم انتخاباتی در قزوین کاندیداها خطوط قرمز را رعایت کنند تسنیم


رصد مداوم جرائم انتخاباتی در قزوین؛ کاندیداها خطوط قرمز را رعایت کنند

معاون پیشگیری از جرم دادگستری استان قزوین گفت: مهمترین و اساسی‌ترین راهبرد دستگاه قضایی در کاهش و کنترل جرایم انتخاباتی؛ توجیه، ارشاد و اقناع اشخاص حقیقی و حقوقی، مدیران دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌ها، داوطلبان و مسئولان ستادهای انتخاباتی است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز قزوین، علی فولیان دبیرستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان قزوین صبح امروز چهارشنبه در سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان قزوین اظهار داشت: مهم‌ترین و اساسی‌ترین راهبرد دستگاه قضایی در کاهش و کنترل جرایم انتخاباتی؛ توجیه، ارشاد و اقناع اشخاص حقیقی و حقوقی، مدیران دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌ها، داوطلبان و مسئولان ستادهای انتخاباتی است.

وی با بیان اینکه ترویج قانون‌مداری از طریق تشریح و توضیح مفاد قانون جرایم انتخاباتی و مجازات‌های تعیین شده، مهم‌ترین سیاست اجرایی ستادهای استانی و شهرستانی است، تاکید کرد: خط قرمز ما امنیت و آرامش کشور است و انتظار داریم که نامزدهای انتخابات و هواداران آنها از این خط قرمز نظام عبور نکنند.

فولیان بر رعایت قوانین و مقررات و مبانی اخلاق انتخاباتی تاکید کرد و گفت: همه باید مراقبت کنند که گرفتار آلودگی‌های اخلاقی همچون تهمت، دروغ و افترا نشوند و از هواداران خود نیز بخواهند که با دوری از تخریب و تضعیف رقبا فقط به معرفی خود و بیان برنامه‌های انتخاباتی بپردازند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین در ادامه یکی از راهکارهای پیشنهادی جهت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس را شناسایی و برخورد پیشگیرانه و فوری با تحرکات شهروند خبرنگاران، عکاسان وابسته با شبکه‌ها و رسانه‌های معاند و ضدانقلاب در فرآیند انتخابات دانست.

فولیان در ادامه خواستار آن شد که حوزه‌های انتخاباتی در سطح استان به قید فوریت در خصوص موضوع یاد شده با همکاری متولیان و دستگاه‌های مربوطه و جامعه اطلاعاتی، برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لازم با رویکرد پیشگیرانه و حتی‌الامکان جلوگیری از تشکیل پرونده‌های قضایی را جهت مواجهه فوری به عمل آورند.

به گفته این مقام قضایی، در بازبینی قانون جدید و مواد قانونی مرتبط با صلاحیت‌ها و تکالیف قانونی دستگاه قضایی، ضرورت اجرای مفاد ماده 7 قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی به تمام بانک‌های شهرستان‌ها ابلاغ شده و برگزاری نشست توجیهی و آموزشی برای اعضای جامعه اطلاعاتی در راستای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی نیز برگزار شده تا رصد کاندیداهای احتمالی و شناسایی ادمین‌های کانال‌های تلگرامی در حوزه‌های انتخابیه به خوبی انجام شود.

فولیان در پایان، ارائه به موقع وقایع و رخدادهای انتخاباتی از سوی مراجع اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی، قضایی و اجرایی به ستاد استانی را به منظور برخورد به‌هنگام و اثربخش با جرایم و تخلفات انتخاباتی، ضروری دانست.

انتهای پیام/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

میزبانی از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران یک رویایی شیرین برای هواداران یزدی فوتبال است اما اخیراً تحقق این رویا با چالش‌هایی روبرو شده است.

9 دقیقه پیش

مراسم روز جهانی یوگا امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد با حضور سفیر هند، رئیس انجمن ورزش یوگا ایران و ورزشکاران این رشته در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

10 دقیقه پیش

پژوهشگر فرهنگی و ادبی با بیان اینکه نقطه اوج و درخشان خدمات همیشه ماندگار فرهنگی و ادبی خلخالی تصحیح دیوان و چاپ دیوان حافظ در سال ۱۳۰۶ برای اولین بار در کشور بود که مقدمه‌ای برای چاپ‌های بعدی شد، اظهار کرد: این تصحیح بر اساس یکی از قدیمی‌ترین نسخه دست نویس دیوان حافظ که متعلق به ۱۴۲۴ میلادی یعنی فقط ۳۵ سال پس از مرگ شاعر است انجام شده است.

10 دقیقه پیش

در پی شهادت رئیس بخش زایمان بیمارستان «کمال عدوان» در زندان‌های رژیم صهیونیستی، نهادهای فلسطینی آغاز تحقیقاتی بین‌المللی در خصوص این مساله را خواستار شدند.

14 دقیقه پیش

مدیرکل زندان‌های البرز از اخذ چهار مورد رضایت از قصاص نفس در زندان‌های البرز خبر داد.

14 دقیقه پیش

مدیرکل تعاون و اتاق تعاون استان بر نظارت دقیق در رابطه با عملکرد مشاوران املاک در معاملات اراضی خارج از محدوده یا فاقد کاربری مسکونی شرکت‌های تعاونی مسکن زنجان تاکید کرد.

11 دقیقه پیش

محمدجواد ظریف که روز گذشته مسعود پزشکیان را در برنامه انتخاباتی او همراهی می‌کرد، در سخنانی مجددا توهم احیای برجام از سوی بایدن در سال ۱۳۹۹ را تکرار کرد. ادعایی که پیش از این نیز توسط او و حسن روحانی مطرح شده بود اما این ادعا تا چه حد با حقیقت مطابقت دارد؟

7 دقیقه پیش

تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری در چهاردهمین دوره انتخابات، از کف خیابان‌ها به فضای مجازی کشیده شده است و کمتر شاهد نصب پوستر و پخش تراکت در خیابان‌ها هستیم، البته شاید این مسئله یک حسن بزرگ دارد و شاهد یک چهره زشت پس از پایان تبلیغات انتخاباتی در سطح شهر و روستاها نخواهیم بود.

12 دقیقه پیش

وقوع سیلاب پنج شنبه شب ۲۴ خرداد در محور چالوس به کرج در حوالی رستوران دربند که منجر به بروز خسارات زیاد و مفقود شدن سه نفر شد،سوالات و اما اگرهای زیادی را به دنبال داشت. به عنوان مثال، اینکه آیا صاحب رستوران به حریم رودخانه تجاوز داشته است یا خیر؛این نکته را از نظر مدیران منابع طبیعی و آب منطقه ای مورد بررسی قرار دادیم.

11 دقیقه پیش

بیشتر...