خبرگزاری تسنیم |
2 ماه پیش

رصد مداوم جرائم انتخاباتی در قزوین کاندیداها خطوط قرمز را رعایت کنند تسنیم


رصد مداوم جرائم انتخاباتی در قزوین؛ کاندیداها خطوط قرمز را رعایت کنند

معاون پیشگیری از جرم دادگستری استان قزوین گفت: مهمترین و اساسی‌ترین راهبرد دستگاه قضایی در کاهش و کنترل جرایم انتخاباتی؛ توجیه، ارشاد و اقناع اشخاص حقیقی و حقوقی، مدیران دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌ها، داوطلبان و مسئولان ستادهای انتخاباتی است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز قزوین، علی فولیان دبیرستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان قزوین صبح امروز چهارشنبه در سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان قزوین اظهار داشت: مهم‌ترین و اساسی‌ترین راهبرد دستگاه قضایی در کاهش و کنترل جرایم انتخاباتی؛ توجیه، ارشاد و اقناع اشخاص حقیقی و حقوقی، مدیران دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌ها، داوطلبان و مسئولان ستادهای انتخاباتی است.

وی با بیان اینکه ترویج قانون‌مداری از طریق تشریح و توضیح مفاد قانون جرایم انتخاباتی و مجازات‌های تعیین شده، مهم‌ترین سیاست اجرایی ستادهای استانی و شهرستانی است، تاکید کرد: خط قرمز ما امنیت و آرامش کشور است و انتظار داریم که نامزدهای انتخابات و هواداران آنها از این خط قرمز نظام عبور نکنند.

فولیان بر رعایت قوانین و مقررات و مبانی اخلاق انتخاباتی تاکید کرد و گفت: همه باید مراقبت کنند که گرفتار آلودگی‌های اخلاقی همچون تهمت، دروغ و افترا نشوند و از هواداران خود نیز بخواهند که با دوری از تخریب و تضعیف رقبا فقط به معرفی خود و بیان برنامه‌های انتخاباتی بپردازند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین در ادامه یکی از راهکارهای پیشنهادی جهت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس را شناسایی و برخورد پیشگیرانه و فوری با تحرکات شهروند خبرنگاران، عکاسان وابسته با شبکه‌ها و رسانه‌های معاند و ضدانقلاب در فرآیند انتخابات دانست.

فولیان در ادامه خواستار آن شد که حوزه‌های انتخاباتی در سطح استان به قید فوریت در خصوص موضوع یاد شده با همکاری متولیان و دستگاه‌های مربوطه و جامعه اطلاعاتی، برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لازم با رویکرد پیشگیرانه و حتی‌الامکان جلوگیری از تشکیل پرونده‌های قضایی را جهت مواجهه فوری به عمل آورند.

به گفته این مقام قضایی، در بازبینی قانون جدید و مواد قانونی مرتبط با صلاحیت‌ها و تکالیف قانونی دستگاه قضایی، ضرورت اجرای مفاد ماده 7 قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی به تمام بانک‌های شهرستان‌ها ابلاغ شده و برگزاری نشست توجیهی و آموزشی برای اعضای جامعه اطلاعاتی در راستای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی نیز برگزار شده تا رصد کاندیداهای احتمالی و شناسایی ادمین‌های کانال‌های تلگرامی در حوزه‌های انتخابیه به خوبی انجام شود.

فولیان در پایان، ارائه به موقع وقایع و رخدادهای انتخاباتی از سوی مراجع اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی، قضایی و اجرایی به ستاد استانی را به منظور برخورد به‌هنگام و اثربخش با جرایم و تخلفات انتخاباتی، ضروری دانست.

انتهای پیام/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از برگزاری سلسله جلسات برای اقشار مختلف مردم به منظور تبیین اهمیت انتخابات و ضرورت حضور حداکثری خبر داد و گفت: تاکنون 500 مبلغ به مراکز نظامی، آموزشی، دانشگاه‌ها، هیئت‌های مذهبی و غیره اعزام شده‌اند.

یک ربع پیش

در آستانه آغاز سفرهای نوروزی به قشم، از امروز بهای بلیت شناورهای مسافری قشم و هرمز در سکوت کامل 450 هزار ریال افزایش یافت که این افزایش برای دومین بار در سال جاری اعمال شده است.

یک ربع پیش

مراسم تشییع پیکر آیت‌الله عبدالقائم شوشتری، استاد پیشین حوزه‌های علمیه قم و اصفهان و یکی از مجتهدان و عرفای معاصر شیعی با حضور عموم مردم و علمای اصفهانی برگزار شد.

یک ربع پیش

انجمن خبرنگاران و عکاسان ورزشی در پی درگیری مدافع تیم فوتبال تراکتور تبریز با خبرنگاران نامه‌ای به رئیس فدراسیون فوتبال ارسال کرد.

یک ربع پیش

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از صادرات 400 میلیون یورو محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان این استان در 10 ماه امسال به کشورهای مختلف خبر داد.

یک ربع پیش

سقف هزینه‌های تبلیغاتی داوطلبان انتخابات مجلس در حوزه‌های انتخابیه خوزستان اعلام شد.

یک ربع پیش

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه تهران ، فهرست شعب و اسامی نامزدهای نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه اقلیت‌های مذهبی را اعلام کرد.

یک ربع پیش

ملی پوش اسکواش ایران به مقام قهرمانی مسابقات جایزه بزرگ در کیش رسید.

یک ربع پیش

حجت الاسلام خطیب گفت: مقوله امنیت در ایران اسلامی «مردم‌پایه» می‌باشد و به همین دلیل همه‌ی ما، امنیت را مدیون مردم عزیزمان هستیم. لذا مردم با مشارکت در انتخابات، امنیت را پایدار می‌کنند.

یک ربع پیش

بیشتر...