راهبرد معاصر |
1 ماه پیش

جزئیات راه اندازی اینترنت کودک نوجوان راهبرد معاصر

وزیر ارتباطات گفت: تاکنون یک میلیون سیم کارت ویژه کودک عرضه شده و مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل از سیم کارت دارای محدودیت دائمی و لیست‌های سفید دائمی است.

به گزارش راهبرد معاصر،عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در برنامه جهان آرا در شبکه افق درباره راه اندازی اینترنت کودک و نوجوان، گفت: هیچ جای دنیا مثل ایران کودک در فضای مجازی رها نیست. پدر و مادر‌ها نگران بچه‌ها هستند همچنان که خودم پدر پنج فرزند هستم و نگرانی دارم. البته این نگرانی جهانی است و برای مثال اخیراً اینستاگرام مکانیزمی را برای راستی آزمایی سن کاربران راه اندازی کرده است که فعالیت کاربران زیر ۱۳ سال را شناسایی و ممنوع می‌کند و فعالیت نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ سال با نظارت والدین خواهد بود.

وی گفت: مصوبه‌ای در شورای عالی فضای مجازی وجود دارد که می‌گوید دستگاه‌ها باید در ارائه یک محیط ایمن برای حضور بچه‌ها در فضای مجازی همکاری کنند طی برنامه‌ای که مدنظر است سیم کارت‌ها با وارد کردن کدی در حالت کودک قرار می‌گیرند که در این حالت یک وایت لیست یا لیست سفید وجود دارد و کودک فقط به سایت‌های خاصی دسترسی دارد. دوباره با وارد کردن کد سیم کارت به حالت عادی باز می‌گردد. اپراتور کودک، اپراتوری مجازی است و با کد دستوری یکسان در همه اپراتور‌ها فعال خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین سیم کارت ویژه کودک هم از قبل وجود داشته است و تاکنون یک میلیون سیم کارت هم عرضه شده و مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل از سیم کارت دارای محدودیت دائمی و لیست‌های سفید دائمی است.

به گفته وی، علاوه بر این ابزار‌ها ابزار‌های دیگری هم طراحی شده است که در اختیار والدین قرار می‌گیرد؛ اما در کنار همه این‌ها باید برای فضای مجازی امن کودک و نوجوان در فضای مجازی فرهنگ سازی شود.

برخی پلتفرم‌های فیلتر شده برای اقشار خاص رفع فیلتر می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت: در آینده نزدیک یک سری از برنامه‌های فیلتر شده برای اقشار خاص باز می‌شود مثل خبرنگاران و اساتید و گشایش‌هایی را خواهیم داشت.

زارع پور همچنین درباره وضعیت طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی گفت: از شهریور ماه ۱۴۰۰ برای اصلاح این طرح به موضوع وارد شدم و طرح در پیگیری‌ها به نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی تغییر کرد. فعلا طرح در مسیری که در مجلس طی می‌کرد دچار وقفه شده است. اما به طور کلی فضای مجازی نیاز به قانون دارد همچنان که در کشور‌های دیگر هم برای این حوزه قانون وجود دارد.

دوگانگی حضور مسئولین در شبکه‌های فیلتر یک جایی باید تمام شود

وی در پاسخ به سوالی درباره دوگانگی فیلتر برخی از شبکه‌های اجتماعی در کشور و حضور مسئولین در آنها، گفت: این تصمیم قبلا گرفته شده است، اگرچه دولت‌ها نقش پررنگی در باز و بسته شدن پلتفرم‌ها دارند. اما این دوگانگی باید جایی تمام شود. در جلسه اول دولت همه بلند شدیم و قسم خوردیم که از قانون تبعیت کنیم. یک بخش از تبعیت از قانون هم همین مسئله حضور در شبکه‌های فیلتر شده است.

وی تاکید کرد: در همه پلتفرم‌های مجاز داخلی و خارجی غیر از فیلتر شده‌ها حضور دارم و گفته ام که از فیلترشکن برای حضور در شبکه‌های فیلتر شده استفاده نخواهم کرد./فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جذب بازیکن در روزهایی که استقلال هنوز سرمربی خود را انتخاب نکرده بود، چالش بزرگی را برای «ریکاردو ساپینتو» به وجود آورده و مرد پرتغالی برای خالی کردن فهرست تیمش و گنجاندن بازیکنان جدید، باید تصمیم سختی بگیرد.

1 ساعت پیش

صادق ستاری فرد درباره رتبه بندی معلمان گفت: پیش بینی می شود مدت زمان بررسی رتبه بندی تا اعمال حکم یک ماه تا یک ماه و نیم زمان نیاز داشته باشد.

1 ساعت پیش

نور نیوز نوشت: در جلسه فوق‌العاده بعد از ظهر امروز دوشنبه‌ شورای عالی امنیت ملی که به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل شد، گزارش مبسوطی از سوی علی باقری مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در خصوص گفتگوهای مرتبط با رفع تحریم‌ها به اعضاء شورا ارائه شد.

2 ساعت پیش

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت:اگر سری به دفتر ازدواج و طلاق بزنید و یک کار پژوهشی کنید به بحث طلاق‌های صوری می رسیدیم گفته شده است حدود ۳۰ درصد طلاقها صوری است. از کجا به این نتیجه رسیدند از اینجای که طبق گفته مسوولان دفاتر همان افرادی که طلاق می گیرند بلافاصله درخواست صیغه ۹۹ ساله می کند تا به زندگیشان ادامه دهند؛ طلاق می گیرند تا طلاقنامه ارائه کرده و زن حقوق پدر فوت شده را بگیرد.

1 ساعت پیش

فارس نوشت : هم‌بند مقام معظم رهبری در کمیته مشترک ساواک می‌گوید: پاسبان در را باز کرد و پرسید: فامیلی‌ات چیست؟ آقا فرمود: حسینی. گفت: پیراهنت را بینداز روی سرت و بیا. ایشان را بردند. ساعتی بعد دیدیم ایشان را در حالی که حسابی زده بودند آوردند.

2 ساعت پیش

با صدور حکمی از سوی مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، حسین طارمی به عنوان مدیرکل دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل، روابط عمومی و امور بین الملل این شرکت منصوب شد.

2 ساعت پیش

به گقته معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ثبت نام قطعی در سامانه سماح آغاز شده است.

2 ساعت پیش

روزنامه معاریو اعتراف کرد براساس ارزیابی کمیته مالی کنست، مشخص شد جبهه داخلی اسرائیل حدود ۳۰۰ میلیون شیکل (بیش از ۹۲ میلیون دلار) در جنگ ۳ روزه زیان دیده است.

2 ساعت پیش

رئیس جمهور در جریان فرایند نظارت ستادی بر فعالیت وزارتخانه‌های دولت، امروز دوشنبه در دومین جلسه، به وزارت جهاد کشاورزی رفت و در جمع مدیران ارشد این وزارتخانه حضور یافت.

2 ساعت پیش

بیشتر...