راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

سید حسن نصرالله: رژیم اشغالگر ریشه همه بحران های منطقه است اسرائیل نباید پیروز از این جنگ بیرون آید راهبرد معاصر

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان سخنرانی خود را به مناسبت روز جانباز آغاز کرد و طی آن به تحولات منطقه از جمله نوار غزه پرداخت و گفت: با توجه به آنچه در غزه می‌گذرد منافع ملی لبنان، سوریه، اردن و مصر ایجاب می‌کند که «اسرائیل» از این نبرد شکست خورده و درهم شکسته بیرون آید.

آغاز سخنرانی سیدحسن نصرالله به مناسبت روز جانبازان و اسرای مقاومتبه گزارش راهبرد معاصر؛ سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان بعد از ظهر امروز سه شنبه به مناسبت گرامیداشت روز جانباز به سخنرانی پرداخت.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله در ابتدای سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز که به دلیل تحولات منطقه و جنگ غزه متفاوت‌تر از سخنرانی‌های سال‌های گذشته وی در چنین روزی است، اعلام کرد: ما امروز روز جانباز یا روز جانبازان مقاومت را که گروه بزرگوار و گرانقدر ایثارگران هستند گرامی می‌داریم. اما مناسبت دوم امروز مربوط به اسرای مقاومت است که روز‌های طولانی را در زندان‌ها گذراندند و این روز را گرامی می‌داریم.

سید حسن نصرالله افزود: امروز همه اسرای ما به لطف خداوند و به برکت فداکاری‌های مقاومت آزاد شدند. ما روز پاسدار و این عید را به برادرانمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تبریک می‌گوییم که از ابتدا حامی قدرتمند همه جنبش‌های مقاومت بودند. این که امروز محور مقاومت در موضع قدرت قرار دارد به برکت همین انقلاب اسلامی است که در چنین روز‌هایی (۴۵ سال قبل) پیروز شد.

دبیر کل حزب الله با بیان اینکه مسئولیت ما حفظ دستاور‌هایی است که شهدا و جانبازان رقم زده‌اند، گفت که منطقه درگیر تحولات فلسطین اشغالی و به ویژه غزه است.

دبیر کل حزب‌الله تصریح کرد: این فداکاری‌هایی که مردم ما رقم زده‌اند و خون‌هایی که فدا شده، دستاورد‌های حقیقی زیادی محقق کرده است و مسئولیت ما محافظت از این دستاوردهاست. جانبازان و اسرا اولین کسانی هستند که از این دستاورد‌ها محافظت می‌کنند؛ زیرا آن‌ها در تحقق این دستاورد‌ها مشارکت دارند و مقاومت بخشی از وجود آن‌ها شده است.

مقاومت اسطوره‌ای در ۱۳۰ روز

وی در ادامه به تحولات غزه اشاره کرده و گفت: ۱۳۰ روز از مقاومت اسطوره‌ای رزمندگان مقاومت در غزه و قهرمانی‌های آن‌ها که به حد معجزه رسیده است و صبری که در تاریخ نظیر ندارد می‌گذرد.

وی ادامه داد: ۱۳۰ روز هست که در حق کودک و بزرگ و زن و مرد و همه چیز شاهد توحش و کشتار هستیم. ۱۳۰ روز هست که شاهد مقاومت حماسی بی‌سابقه در تاریخ هستیم که اهل غزه آن را رقم زده‌اند. ۱۳۰ روز هست که شاهد شکست مفتضحانه صهیونیست‌ها هستیم لذا خواستند این شکست را با حملات وحشیانه پاسخ دهند.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد وجود «اسرائیل» برای کل منطقه یک مصیبت و فاجعه است. وجود یک «اسرائیل» قوی خطرناک بود، اما رژیمی که ترسناک نباشد و در برابر آن بازدارندگی ایجاد شده باشد برای مردم منطقه خطر و زیان کمتری به همراه دارد.

سید نصرالله اظهار داشت: رژیم اشغالگر ریشه همه بحران‌های منطقه بوده و تاریخ لبنان گواه آن است. اسرائیلِ «قوی» خطری بزرگ برای منطقه است، اما اسرائیلِ وحشت‌زده و ترسیده، خطر کمتری دارد و این (وحشت و ترس) وضعیتی است که اسرائیل بعد از سال ۲۰۰۶ تا امروز تجربه می‌کند و همین عامل است که خطر آن را برای لبنان و کشور‌ها و ملت‌های منطقه کاهش می‌دهد.

نباید اسرائیل پیروز از این جنگ بیرون آید

دبیر کل حزب الله گفت: با توجه به آنچه در غزه می‌گذرد منافع ملی لبنان، سوریه، اردن و مصر ایجاب می‌کند که «اسرائیل» از این نبرد شکست خورده و درهم شکسته بیرون آید.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: گشودن جبهه لبنان در برابر رژیم اشغالگر، در درجه نخست برای جلوگیری از پیروزی «اسرائیل» و در راستای منافع ملی لبنان است. این در حالی است که برخی افراد در خصوص همه فداکاری‌هایی که در مقابله با دشمن صورت می‌گیرد به شکلی اهانت آمیز برخورد می‌کنند. برخی طرف‌ها نیز هستند که بدون توجه به دستاورد‌ها و پیروزی‌ها، قضاوت‌هایی عجولانه و شتاب زده می‌کنند آنچه را که به دست می‌آید و محقق می‌شود از آن به عنوان یک دستاورد خیالی یاد می‌کنند.

وی ادامه داد: در همین حال احزابی نیز هستند که بی تفاوت هستند و مانند مواضع قبلی خود، گویی که کر و لال و کور هستند. گروهی ناامید نیز هست که ادعا میکند حقوق بین‌الملل می‌تواند از ما حمایت کند و به این بهانه مقاومت را به چالش می‌کشند؛ بنابراین بحث‌ها را نباید به یک درگیری فرقه‌ای تبدیل کرد؛ زیرا اگر چنین چیزی اتفاق افتاد منافع اسرائیل تامین می‌شود.

هدف هیئت‌های خارجی از سفر به لبنان چیست؟

نصرالله در ادامه گفت: همه هئیت‌هایی که ظرف ماه‌های گذشته به لبنان آمده‌اند، همگی یک هدف را دنبال می‌کنند که همان امنیت اسرائیل و حفاظت از آن و برقراری آتش بس و آرامش در مواضع صهیونیست‌ها و فراهم کردن مقدمات بازگشت ۱۰۰ هزار شهرک‌نشین به شهرک‌های صهیونیست نشین است.

دبیر کل حزب الله افزود: این در حالی است که تمامی هیات‌های غربی کاملاً تحت تاثیر این رژیم هستند و با کارت این رژیم بازی می‌کنند و آن را می‌پذیرند و صرفا دیدگاه این رژیم را به لبنان منتقل می‌کنند و به هیچ وجه در برگ‌های خود به موضوعاتی نظیر غزه، جنایت صهیونیست‌ها، گرسنگی ملت فلسطین و حملات صهیونیست‌ها به لبنان و سرزمین‌های اشغالی اشاره‌ای نمی‌کنند.

سید حسن نصرالله گفت: لبنان در موقعیتی قوی قرار دارد و می‌تواند شروط خود را تحمیل کند در حالی که دشمن صهیونیست بحران زده است. این در حالی است که جبهه جنوب با موازنه‌های بازدارندگی و محاسبات دقیق اداره می‌شود، اما متاسفانه یک فضای ایجاد ترس و وحشت و ارعاب وجود دارد که به حد انحطاط اخلاقی رسیده است. به عنوان مثال یکی از مصادیق و صحنه‌های این انحطاط، ارعاب و ترساندن مردم روستا‌های مرزی جنوب از طریق تماس با آن‌ها و دعوت کردن آن‌ها به تخلیه منازل و ایجاد سردرگمی در میان آن‌ها در جهت خدمت به دشمن است؛ بنابراین باید به این جنگ روانی دشمن و طرف‌هایی که خدمت‌زار آن هستند، توجه ویژه داشت.

توصیه سید حسن به اهالی جنوب لبنان

دبیر کل حزب الله افزود: متاسفانه اطلاعات از طریق شبکه‌های اجتماعی به صورت رایگان در اختیار دشمن صهیونیستی قرار می‌گیرد و ما وظیفه داریم به آنچه در شبکه‌های اجتماعی با هدف ارعاب مردم و تحت تاثیر قرار دادن اراده آن‌ها منتشر می‌شود، دقت و توجه کنیم و نباید اطلاعات به صورت رایگان در اختیار دشمنی قرار گیرد که به شدت در جستجوی آن است.

دبیر کل حزب الله در ادامه گفت: تلفن‌های همراه می‌توانند یک وسیله شنود باشند؛ لذا از برادران خود در روستا‌های مرزی و جنوب به ویژه رزمندگان و خانواده هایشان می‌خواهیم برای حفظ و حراست از خون و کرامت مردم، تلفن همراه خود را کنار بگذارند؛ چرا که تلفن همراه عامل مرگباری است که می‌تواند اطلاعات خاص و مرگباری را در اختیار دشمن قرار دهد؛ بنابراین اسرائیل نیازی به کارگذاشتن دوربین در جاده‌ها ندارد؛ زیرا دوربین‌های متصل به اینترنت تمام جاده‌ها را رصد می‌کنند و این دوربین‌ها باید از اینترنت جدا شوند؛ زیرا سست گرفتن این موضوع باعث افزایش شهدا و لو رفتن اطلاعات جبهه مقاومتی شود.

وظیفه مقاومت بازدارندگی است

سید حسن نصر الله تاکید کرد ما همه تحولات منطقه را رصد می‌کنیم و همه احتمالات را برای خود باز می‌دانیم، اما در جبهه جنوب با نگاه به غزه می‌جنگیم. در نتیجه وقتی تجاوز به غزه متوقف شود، شلیک گلوله‌ها در جنوب نیز متوقف خواهند شد و در صورت توقف حملات اگر دشمن صهیونیستی دست به هر اقدامی بزند، ما به قوانین و معادلات موجود خود باز خواهیم گشت؛ زیرا وظیفه مقاومت بازدارندگی دشمن و پاسخ‌های متناسب به آن خواهد بود.

نصر الله در پایان تاکید کرد هرکس ما را به گسترش جنگ تهدید کند ما نیز او را به گسترش جنگ تهدید خواهیم کرد و هرکس تصور کند مقاومت در لبنان حتی یک لحظه احساس ترس یا سردرگمی می‌کند؛ سخت در اشتباه است و باید در محاسبات خود تجدید نظر کند. مقاومت امروز مصمم‌تر و قوی‌تر از هرزمان دیگری برای مقابله با دشمن در هر سطحی از رویارویی و درگیری قرار دارد. / تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سازمان ملل از انتصاب یک دیپلمات آمریکایی به عنوان معاون نماینده این سازمان در امور لیبی خبر داد.

نیم ساعت پیش

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی از تداوم سرما و یخبندان در 24 ساعت آینده در استان خبر داد.

نیم ساعت پیش

با اتفاقاتی که در بازی شب گذشته دو تیم پاری‌سن‌‌ژرمن و موناکو در رقابت‌های لوشامپیونه افتاد؛ به نظر می‌رسد تنش در صدرنشین این رقابت‌ها رو به افزایش است.

نیم ساعت پیش

بارزترین جلوه بی‌عدالتی وجود مدارس خصوصی در نظام آموزشی است، اگر برخورداری اقتصادی تعیین کننده برخورداری آموزشی باشد، فاجعه است و مدارس خصوصی چنین اتفاقی را رقم زده‌اند.

نیم ساعت پیش

آیت‌الله رئیسی در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

نیم ساعت پیش

فرمانداران شهرستان کاشان و اردستان آرائی قطعی حوزه انتخابیه خود را اعلام کردند.

نیم ساعت پیش

رئیس راهبری شرکت ملی گاز کشور گفت: روز گذشته میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به عدد ۶۵۵ میلیون مترمکعب رسید.

نیم ساعت پیش

مهدی ترابی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان حضور یافت.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تمدید یک هفته‌ای برای دریافت سود سهام عدالت متوفیان در سال 1402 خبر داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...