تیتر برتر |
۱ هفته پیش

جزییات تزریق واکسن کووایران برکت به داوطلبان چهار شهر از ۲۰ خرداد 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

جزییات تزریق واکسن «کووایران برکت» به داوطلبان چهار شهر از ۲۰ خرداد  1400

به گزارشتیتربرتر؛ هم‌اکنون بیش از ۲۰۰ واکسن کرونا در جهان در مراحل مختلف توسعه و ارزیابی هستند؛ اما در ایران چند نوع واکسن در دست تهیه و تولید است؟! در این گزارش به بررسی تمام واکسن‌های ایرانی کرونا پرداخته‌ایم.

همراه با تداوم چرخه انتقال و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در جهان، روند تولید و توزیع انواع واکسن‌های مختلف علیه کووید۱۹ در کشور‌های مختلف ادامه دارد.

آخرین وضعیت واکسن‌های کرونا در ایران و جهان

در همین راستا، کمیته ساماندهی تحقیقات کووید۱۹ در معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، گزارشی از روند تولید و توسعه واکسن‌های کرونا در ایران و جهان را منتشر کرده است؛ طبق این گزارش هم‌اکنون بیش از ۲۰۰ واکسن در جهان در مراحل مختلف توسعه و ارزیابی می‌باشند. آخرین وضعیت واکسن‌های این بیماری در دنیا تا تاریخ ۴ خرداد ۱۴۰۰ در تصویر زیر نشان داده‌شده است.

واکسن‌هایی که تاکنون در کشور‌های مختلف دنیا تایید شده و مجوز اضطراری گرفته‌اند در شکل زیر نشان داده شده است.

جزییات آغاز تزریق واکسن ایران برکت به داوطلبان 4 شهر

مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن «کووایران برکت» گفت:چهار شهر شیراز، اصفهان، مشهد و بوشهردر روز‌های آتی وارد فاز مطالعاتی واکسن کوو ایران برکت خواهند شد و تزریق به داوطبان این شهر‌ها از۲۰ خردادآغاز می‌شود.

حسن جلیلی اظهار داشت: هشت هزار داوطلب در این مناطق وارد طرح مطالعاتی این واکسن خواهند شد که به این ترتیب، تزریق دوز اول به داوطلبان مرحله سوم تست انسانی به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: تاکنون در استان‌های تهران و البرز برای ۱۰ هزار و ۵۰۰ داوطلب در قالبمرحله سوم تست انسانی، تزریق انجام شده است.

سن داوطلبان مرحله سوم تست انسانی واکسن ایران برکت چند سال است؟

جلیلی، سن داوطلبان مرحله سوم تست انسانی را بین ۱۸ تا ۷۵ سال اعلام کرد و افزود: روش ثبت نام داوطلبان از طریق سامانه ۴۰۳۰ یا آی گپ انجام می‌شود و داوطلبان پس از انجام آزمایشات و در صورت داشتن شرایط لازم، وارد این طرح مطالعاتی می‌شوند.

جلیلی با اشاره به اینکه از چند روز قبل فاز صنعتی تولید این واکسن آغاز شده است، گفت: طبق جدول زمان بندی حدود یک میلیون دوز را تاکنون تولید کردیم و منتظر هستیم تا پس از طی مراحل قانونی و گرفتن مجوز‌های لازم در اختیار وزارت بهداشت قرار دهیم.

پیش بینی میزان تولید واکسن «کوو ایران برکت»

مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن «کوو ایران برکت» پیش بینی کرد در پایان شهریور ۱۴۰۰ بیش از ۱۸ میلیون دوز از این واکسن تولید شود.

جلیلی در پاسخ به این سوال که از چه زمانیواکسیناسیونعمومی با واکسن کوو ایران برکت آغاز می‌شود، گفت: دربارهواکسیناسیون عمومیبا این واکسن اطلاع دقیقی ندارم.

وی ادامه داد: مستندات لازم در ارتباط با مطالعه بالینی در اختیار سازمان غذا و دارو و کمیته اخلاق در پزشکی وزارت بهداشت، قرار گرفت و بعد از بررسی‌های لازم مجوز برای این کار صادر خواهد شد.

مشصات کووبرکت نخستین واکسن تولید داخلی

واکسن کووبرکتنخستینواکسن کروناتولید محققان ایرانی است که موفق به دریافت کد اخلاق و کارآزمایی انسانی از وزارت بهداشت شده است.

این واکسن در شرکت شفا فارمد وابسته به گروه دارویی برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تولیدشده است که اکنون در مرحله کارآزمایی قرار دارد.

این واکسن از نوع ویروس غیرفعال شده است که کارآزمایی بالینی دو سوکور (نوعی روش مطالعه) آن در فاز ۱ برای بررسی بی‌خطری و ایمونوژنیسیتی (ایمنی زایی) واکسن در جمعیت سالم و افراد ۵۱ تا ۷۵ساله انجام‌شده است.

فاز ۲ و ۳ این واکسن با طراحی کارآزمایی تصادفی، دو سو کور و موازی با گروه کنترل پلاسبو (افرادی که واکسن نما دریافت می‌کنند) در جمعیت ۱۸ تا ۷۵ساله در حال انجام است.

گردآورنده:الهام خلیلی خو#‌جامعه #‌خبری منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عابدینی، دبیر کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: خاصیت مغناطیسی ایجاد شده در بدن برخی دریافت کننده‌های واکسن کرونا ممکن است در هر نوع از این واکسن بروز کند. بر اساس فرضیه‌ها ممکن است این عارضه بر اساس مواد موجود در واکسن بروز کند. به دنبال یافتن دلیل علمی این موضوع هستیم.

۱ هفته پیش

«غیبت هنر» عنوان گزارشی است که در آن حضور بسیار کمرنگ اهالی فرهنگ و هنر در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بررسی شده است.

۱ هفته پیش

مجری یک شبکه عراقی گفت: بهتر است بشار رسن در فصل آینده به پرسپولیس و ایران برگردد یا به یک لیگ اروپایی برود.

۱ هفته پیش

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

بندرعباس-نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: حضور در انتخابات استفاده از حق و انجام تکلیف است و مشارکت درآن موجب افزایش عزت و استقلال کشور خواهد شد.

۱ هفته پیش

بوژیدار رادوشوویچ ، ناامید از بدقولی مدیران باشگاه به کشورش رفته و شاید این آغاز جدایی او از پرسپولیس باشد.

۱ هفته پیش

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبار رتبه‌بندی تامین می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که آیا رتبه‌بندی معلمان با تغییر دولت متوقف خواهد شد؟!

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می شود.

۱ هفته پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش هفته گذشته که نشان می‌داد تورم آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفته است، رشد کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد با لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی سابق موناکو قراردادی یک ساله امضا کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدارهای مقدماتی جام جهانی از پیراهن‌های جدید سفید و قرمز استفاه خواهد کرد.

۱ هفته پیش

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر ۱۶ برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

۱ هفته پیش

یکی از چالش های افرادی که صاحب ایده و دانش هستن

۱ هفته پیش

در نمایشگاه «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر»، شرکت‌های پتروشیمی بندر امام، کارون، اروند، شهید تندگویان، خوزستان، بوعلی سینا، شرکت فجر انرژی خلیج فارس و شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه با هدف تأمین نیازهای خود از واحد‌های تولیدی منطقه ماهشهر و با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۱ هفته پیش

بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...