خبرگزاری ایسنا |
3 روز پیش

هشدار محققان نسبت به ارائه خدمات درمانی بیورزونانس از سوی افراد غیر مجاز ایسنا

هشدار محققان نسبت به ارائه خدمات درمانی بیورزونانس از سوی افراد غیر مجاز

معاون آموزشی مرکز تحقیق و توسعه بیورزونانس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه افراد غیر پزشک و غیرمتخصص نیز گمان می‌کنند فقط به واسطه در اختیار داشتن دستگاه بیورزونانس می‌توانند به حوزه سلامت وارد شوند، نسبت به ارائه خدمات در مراکز غیر مجاز هشدار داد.

دکتر مهرداد ایمانزاده در گفت‌وگو با ایسنا،بیورزونانس را یک دانش و فناوری نوین دانست که از طریق امواج الکترومغناطیس در رنج فرکانسی بسیار پایین که دارای امواجی بی خطر برای بدن انسان است، پزشکان را برای تشخیص، مدیریت سلامت و بهبود بیماری‌ها یاری می‌کند، افزود: از آنجایی که بیورزونانس روشی ابزارمند بوده و بر استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته متکی است، افراد غیر پزشک و غیرمتخصص نیز گمان می‌کنند فقط به واسطه در اختیار داشتن دستگاه بیورزونانس می‌توانند به حوزه سلامت وارد شوند.

وی ادامه داد: این در صورتی است که فقط پزشکان، مجاز به استفاده از این دستگاه هستند؛ بنابراین مراکزی که بدون حضور پزشک از بیورزونانس استفاده می‌کنند، نامعتبر هستند؛ ضمن آنکه پزشکان کاربر این سیستم نیز باید حتما آموزش‌های لازم را دریافت کرده و از تجربه کافی برای استفاده از تجهیزات بیورزونانس برخوردار باشند. در غیر این صورت نمی‌توانند به شکل مؤثر و بی ضرر از این تکنولوژی در جهت تشخیص و مداخلات ارتعاشی و کمک به بیماران استفاده کنند.

ایمان‌زاده خاطر نشان کرد: لذا با توجه به این الزامات آزمایشگاه تحقیقات فناوری بیورزونانس دانشگاه امیرکبیر در حال حاضر تنها مرکز معتبر پژوهشی کشور درزمینه معرفی، توسعه و بکارگیری تجهیزات بیورزونانس شناخته می‌شود.  

معاون آموزشی مرکز تحقیق و توسعه بیورزونانس دانشگاه صنعتی امیرکبیر یادآور شد: به کارگیری دانش و تکنولوژی بیورزونانس همان‌طور که بر سلامتی انسان‌ها تاثیرات مثبت می‌گذارد، در سلامت گیاهان و جانوران و افزایش بازدهی آنها نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد. برای مثال با استفاده از بیورزونانس می‌توان از محصولات کشاورزی سالم‌تر و پربازده‌تر و نیز پرورش دام و طیور با بهره‌وری بالاتر برخوردار شد.

وی تاکید کرد: در ایران نیز کاربرد بیورزونانس در این زمینه‌ها در قالب تحقیقات مشترک بین آزمایشگاه تحقیقات فناوری بیورزونانس دانشگاه امیرکبیر و مراجع ذی‌صلاح در دست اقدام است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

پریروز

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

پریروز

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

پریروز

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

پریروز

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

پریروز

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

پریروز

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

پریروز

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

پریروز

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

پریروز

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

پریروز

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

پریروز

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

پریروز

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

پریروز

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

پریروز

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

پریروز

بیشتر...