خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

انتقاد تند روزنامه جوان از خانه سینما بیانیه شان آتشین با لحنی شبیه به گروهک های معاند است دستگاه قضایی امنیتی، هوشیار باشند خبرآنلاین

انتقاد تند روزنامه «جوان» از «خانه سینما» / بیانیه‌شان «آتشین با لحنی شبیه به گروهک‌های معاند» است / دستگاه قضایی و امنیتی، هوشیار باشند

روزنامه جوان نوشت: این وضعیت هوشیاری بیشتر دستگاه قضایی و امنیتی را طلب می‌کند که بدانند از ابتدا روی فعالیت مجازی سینماگران برای هیاهوی زنانه در ایران چه حساب ویژه‌ای باز شده است و چه دستانی دانسته یا نادانسته درون این پازل نقش‌آفرینی کردند.

به طور قطع بخشی از سینماگرانی که این روزها دست به کشف حجاب می‌زنند یا عنوان می‌کنند دیگر حاضر نیستند با نهادهای حاکمیتی برای اخذ مجوز همکاری کنند دچار اشتباه محاسباتی درباره میزان نارضایتی‌ها هستند.

باید گفت که متأسفانه خانه سینما به احتمال بسیار زیاد کاملاً هدفمند و برنامه ریزی شده اقدام به صدور بیانیه‌ای آتشین با لحنی شبیه به گروهک‌های معاند کرده است...خانه سینما در این وضعیت به مثابه کسی عمل کرد که قرار است به هیاهوی زن زندگی آزادی تنفس مصنوعی بدهد تا به این طریق از مرگ زودرس آن در این مقطع پیشگیری کرده باشد.

این روزنامه سپس با اشاره به تغییر رئیس هیات مدیره خانه سینما در ماه‌های اخیر مدعی شده است: در ماه‌های گذشته هیئت مدیره خانه سینما شخص معتدلی، چون منوچهر شاهسواری را برکنار کرده و مهره امتحان پس داده‌ای! چون محمد مهدی عسگرپور را به عنوان رئیس هیئت مدیره انتخاب می‌کند... منوچهر شاهسواری در جریان فتنه آبان ۹۸ و دی‌ماه سال ۹۶ اجازه صدور بیانیه‌های تند را نداد، اما ظاهراً برای گردانندگان پروژه زن زندگی آزادی محرز بوده است که مهدی عسگرپور پای کار چنین بیانیه‌های خواهد آمد.

این وضعیت هوشیاری بیشتر دستگاه قضایی و امنیتی را طلب می‌کند که بدانند از ابتدا روی فعالیت مجازی سینماگران برای هیاهوی زنانه در ایران چه حساب ویژه‌ای باز شده است و چه دستانی دانسته یا نادانسته درون این پازل نقش‌آفرینی کردند.

بیشتر بخوانید:

  • خانه سینما: ۱۰۰ هنرمند بازداشت یا ممنوع الخروج شده‌اند

  • رییس هیأت مدیره «خانه سینما»: دنبال پیگیری آرام و منطقی ماجرای سینماگران هستیم / اما برخی دنبال لشگرکشی هستند / مردم چطور باید اعتراض کنند؟

  • عسگرپور: فضای پر سوء‌تفاهم ملاک درست قضاوت نیست/ هنرمند دنبال کسب قدرت سیاسی نیست

  • انتقاد وزیر ارشاد از «بیانیهاخیرخانهسینما» و «فضای تروریسم رسانه‌ای»

  • موضعگیری کیهان در برابر بیانیه اخیر خانه سینما/ اگر بازیگران اعتصاب کنند چه خوب می شود

  • سخنان متفاوت سلیمی‌نمین درباره ضرورت «تعامل با سلبریتی‌ها»

۲۱۲۲۰#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تیم ملی فوتبال آلمان با قرار گرفتن در جایگاه سوم گروه E جام جهانی قطر از دور رقابت‌ها کنار رفت.

7 ساعت پیش

رعنا آزادی ور از بازیگر های خوش چهره و دوست داشتنی است که کلا یه جور خاصی به دل میشینه؛ پس ببین چطور تیپ میزنه و ازش الگو برداری کن.

6 ساعت پیش

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، با بیان اینکه تکیه به فرهنگ بسیجی همچون سال های گذشته و دوران دفاع مقدس می‌تواند ضامن عبور از شرایط کنونی تحریم و تحریف باشد، گفت: تجربه های موفق بسیج در عرصه‌های مختلف مانند دفاع مقدس، سازندگی و عمران، بالندگی آن را نشان می دهد.

8 ساعت پیش

معاون اول رئیس جمهوری و وزیر ورزش و جوانان پس از صعود تیم ملی ایران به جام جهانی وعده پاداش داده بودند که شب دیدار مقابل آمریکا، این قول(مجوز ورود یک دستگاه خودرو خارجی) عملی شد تا بازیکنان روحیه مضاعفی برای این مسابقه پیدا کنند.

8 ساعت پیش

سرمربی تیم والیبال ایفاسرام گفت: اینکه اول لیگ برتر را تعطیل کنند و بعد به سراغ نظرخواهی بروند به درد کسی نمی‌خورد.

7 ساعت پیش

آخرین باری که یک اسپانیایی موفق شده بود در هر سه بازی مرحله گروهی جام جهانی برای اسپانیا گلزنی کند به جام جهانی ۱۹۵۰ برمی‌گردد؛ زمانی که تلمو زارا موفق شد برای لاروخا در هر بازی مرحله گروهی یک گل به ثمر برساند.

8 ساعت پیش

هافبک تیم ملی فوتبال ژاپن در پایان دیدار این تیم مقابل اسپانیا به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

7 ساعت پیش

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز نظام سلطه و رسانه های دروغگو که سخنگوی جبهه استکبار هستند و نیز فریب خوردگان از پیشرفت کشور ناراحت هستند.

6 ساعت پیش

سخنگوی دولت به تشریح برخی مصوبات دولت پرداخت و گفت: دولت برای نخستین بار با افزایش ۵۰درصدی یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی معلولان موافقت کرد.

6 ساعت پیش

بیشتر...