خبرگزاری ایسنا |
۴ هفته پیش

مشارکت حداکثری ضامن اقتدار پشتوانه امنیت ملی ایسنا

مشارکت حداکثری؛ ضامن اقتدار و پشتوانه امنیت ملی

ایسنا/قمرئیس سابق دفتر شورای نگهبان در استان قم گفت: انتخابات مظهر عظمت، تجلی و عینیت بخش پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است، هر نظامی را جزء نظام متکی بر مردم می‌توان شکست داد.

سعید لطفی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: دولت‌هایی بودند که پشتوانه مردمی نداشتند و شکست خوردند، می‌توان رژیم پنجاه ساله شاهنشاهی تا بن دندان مسلح و برخوردار از ساواک مخوف گرفته که از حمایت همه جانبه بلوک غرب، به ویژه شیطان بزرگ آمریکا برخوردار و فاقد حمایت آحاد مردم متدین در ایران بود و یا سقوط رژیم بعث عراق محروم از پشتوانه مردمی در برابر حمله آمریکا و حکومت قذافی در لیبی را می‌توان نام برد.

وی ادامه داد: شکست ناپذیر بودن، اقتدار، پایداری و بالندگی روز افزون نظام جمهوری اسلامی متکی به پشتوانه عملی مردم در غلبه بر فتنه‌های پیچیده داخلی و خارجی است، حوادثی چون جنگ تحمیلی ۸ ساله با هدف به زانو در آوردن نظام نوپای اسلامی، بحران‌های پی در پی سال‌های نخستین استقرار نظام، از قبیل درگیری‌ها در کردستان و فتنه سال ۸۸ و یا اغتشاشات گسترده سال‌های اخیر گویای این امر است که نظام مردمی شکست ناپذیر است.

مشارکت بالای در انتخابات یعنی قدرت و اقتدار

قائم مقام سابق رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ادامه با اشاره به این که مشارکت حداکثری یعنی اقتدار، بیان کرد: یکی از مولفه‌های به منصه ظهور رساندن و به نظاره جهانیان گذاشتن برخورداری نظام از حمایت مردم است که موجب شکست ناپذیری و یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود، همانا برگزاری انتخابات با مشارکت بالای واجدین شرایط و حضور حداکثری است.

لطفی اظهار کرد: می‌توان این گونه عنوان کرد که انتخابات دارای قدرت بازدارندگی، مظهر عظمت، اقتدار و پشتوانه امنیت ملی است؛ امنیت هم تاثیر بسزایی در همه شئون و عرصه‌های زندگی دارد.

وی گفت: در چرایی اهمیت انتخابات ریاست جمهوری همین بس که به موجب اصل یکصد و سیزدهم قانون اساسی، پس از مقام معظم رهبری، رئیس جمهور عالی‌ترین مقام رسمی کشور است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و تنظیم روابط قوای سه گانه و ریاست قوه مجریه را، جزء در اموری که مستقیما به رهبری مربوط می‌شود، بر عهده دارد.

لطفی اظهار کرد: بصیرت، آگاهی و دقت لازم در انتخاب رئیس جمهور در این مرتبه و جایگاه، بسیار ضروری است به طوری که به لحاظ فقهی، شرکت در انتخابات را واجب شرعی عینی بیان کرده‌اند و بنا به هشدار و انذار امام راحل نسبت به عواقب جدی نگرفتن انتخابات و بی توجهی به معیارها "چه بسا در بعضی مقاطع، عدم حضور و مسامحه، گناهی در رأس گناهان کبیره است.

تبیین حضور در انتخابات وظیفه همگان

رئیس سابق دفتر شورای نگهبان در استان قم در ارتباط با وظایف همه اقشار در انتخابات ۸ تیرماه گفت: اولین و ابتدایی ترین وظیفه عبارت است از احساس تکلیف دینی، انقلابی و میهنی هر فرد واجد شرایط رأی دادن به شرکت در انتخابات اما حتما کافی نیست و بلکه باید به مصداق عینی جهاد تبیین دیگران اعم از اعضای خانواده، دوستان، آشنایان را به شرکت در انتخابات تشویق و ترغیب کرد؛ این رسالت بر دوش نخبگان به مراتب سنگین تر است و باید با حداکثر توان و ظرفیت بالقوه نخبگانی انجام وظیفه و ادای دین کنند.

لطفی افزود: وظیفه نخبگان پاسخگویی به شبهات، روشنگری نسبت به القائات دشمنان و نااهلان و تبیین مستدل، آگاهانه و باور پذیر این واقعیت که راه حل مشکلات، مشارکت در تعیین سرنوشت و شرکت کردن در انتخابات است و حداقل تبعات منفی حضور نیافتن در پای صندوق، باقی ماندن مشکلات به قوت خود است.

وی عنوان کرد: نکته مهم برای تشویق و بصیرت افزایی افراد متدین که تشکیل دهنده قاطبه ملت زمان شناس ایران هستند، ترویج و نشر گسترده فتاوای مراجع عظام تقلید است که به زیبایی و با استدلال قوی، وجوب شرکت در انتخابات را در پاسخ به استفتائات بیان کردند.

لطفی بیان کرد: آیت الله نوری همدانی در چرایی وجوب شرعی رأی دادن، حضور در انتخابات را بیعت مجدد با نظام اسلامی و موثر در حفظ نظام که حفظ آن واجب است بیان کردند و یا آیات عظام وحیدخراسانی و جوادی آملی با استدلال دیگر که در برگیرنده همین مفهوم کلی است فرموده‌اند "هرکاری که باعث تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران شود حرام است. " و این از بدیهیات است که انتخابات با حضور حداقلی ناشی از عدم شرکت حداکثری واجدین رأی، موجبات تضعیف نظام جمهوری اسلامی را در پی خواهد داشت.

روحیه انقلابی و مبارزه با فساد ویژگی رئیس جمهور

رئیس سابق دفتر شورای نگهبان در استان قم در ارتباط با مهم ترین ویژگی رئیس جمهور گفت: ویژگی رئیس جمهور را می‌توان در بیانات اخیر رهبر انقلاب اسلامی جست وجو کرد که چهار ویژگی شامل فعال، پرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب اسلامی است. هرکدام از این کلیدواژه‌ها را می‌توان احصا و به تفصیل تبیین کرد.

لطفی افزود: مبانی انقلاب اسلامی را به وضوح می‌توان در صحیفه و وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی جستجو کرد، که عدالت محوری و مبارزه عملی واقع بینانه با فساد، روحیه انقلابی، ولایتمداری و استکبارستیزی، اعتقاد به توانمندی‌های داخلی، مردمی بودن، ساده زیستی، پرهیز از خوی اشرافی گری و امیدوار به آینده درخشان و پرهیز از هر نوع مواضع و کارکرد منتج به یأس، ناامیدی و دلسردی مردم نسبت به آینده، نظام و انقلاب اسلامی را می‌توان بیان کرد.

لطفی در توصیه به نامزدهای انتخاباتی گفت: کاندیداها در تبلیغات خود باید پرهیز مطلق از عوام‌فریبی، اظهارات و اقدامات زودگذر پوپولیستی، وعده و شعارهای غیر عملی و یا غیر قانونی که از عهده تحقق و انجام آن برنخواهند آمد و به خصوص دوری از شعار و وعده‌های مغایر با آرمان‌ها و مبانی اصیل و خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی را رعایت کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بر اساس شاخص سرمایه‌گذاری لوکس نایت فرانک، خودروهای کلاسیک یکی از دارایی‌ها با بهترین عملکرد در سطح جهان بوده‌اند و در طول سال‌ها گاهی از کلاس‌های دارایی سنتی بهتر عمل کرده‌اند. حتی در دوران اوج کووید، اتومبیل‌های کلاسیک دومین سرمایه‌گذاری پرطرفدار بودند.

نیم ساعت پیش

معاون اول رئیس جمهور تصویب‌نامه هیأت وزیران در خصوص حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری، قضات، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، کارانه پزشکان و حقوق والدین شهدا را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

یک ربع پیش

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در نامه‌ای از رئیس سازمان حمایت خواست علت افزایش قیمت پژو پارس را تعیین تکلیف کند و درباره افزایش قیمت این خودرو اظهارنظر کارشناسی داشته باشد.

نیم ساعت پیش

وزیر کشور: احتمال ادامه تعطیلی با تشخیص وزارت بهداشت وجود دارد.

یک ربع پیش

سال گذشته بود که سازمان استاندارد در بیانیه‌ای قاطع اعلام کرد که تولید پژو پارس به دلیل عدم رعایت برخی از آیتم‌های استاندارد 85 گانه از نیمه اسفندماه متوقف خواهد شد. این در حالی بود که ایران‌خودرو ده‌ها هزار دستگاه از این خودرو را پیش‌فروش کرده بود ولی درنهایت همه‌چیز به سود پژو پارس تمام شد.

نیم ساعت پیش

به گفته سخنگوی شورای رقابت هرگونه قیمت‌گذاری در مورد خودرو از فیلتر سازمان حمایت، شورای رقابت و وزارت صمت عبور می‌کند و خودروساز نمی‌تواند در این زمینه مستقل عمل کند.

یک ربع پیش

به همت کسبه بازار مسگران ۱۶ هزار صبحانه نذری بین عزاداران حسینی مراغه توزیع شد.

نیم ساعت پیش

طبق اعلام سازمان ملی استاندارد ایران، ضمن تجدیدنظر صورت گرفته توسط این سازمان، تولیدکنندگان و فروشندگان تایر از هفتم شهریور ماه سال جاری، برای توزیع هر حلقه تایر، ملزم به ارائه برگه‌ ضمانت‌نامه خواهند بود.

یک ربع پیش

با انتخاب«جو بایدن» و اتمام دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، خوش‌بینی به رفع ناگهانی و یک‌شبه مشکلات بین‌المللی در فضای سیاسی و اجتماعی کشور حاکم شده است. صنعت خودرو همپای صنعت نفت، آسیبی جدی از تحریم‌های امریکا دیده است.

یک ربع پیش

بیشتر...