خبرگزاری ایسنا |
6 روز پیش

بازسازی کاخ ناصرالدین شاه در شهرستانک ایسنا

به گزارش ایسنا، رحیم خاکی روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه اظهار کرد: عملیات مرمت و بازسازی کاخ شهرستانک توسط بهره‌بردار بخش خصوصی در حال انجام است و پیشرفت محسوسی داشته است.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز در جلسه‌ای که روز گذشته به ریاست معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری و با حضور مدیران کل دستگاه‌های خدمات رسان شامل راهداری، آب، برق، گاز، ارتباطات سیار و همچنین محیط زیست و منابع طبیعی در کاخ شهرستانک برگزار شد، بر تسهیل و تسریع ایجاد زیرساخت‌های لازم توسط هریک از دستگاه‌ها تأکید و مصوب شد تا ۱۰ روز آینده عملیات عمرانی ایجاد تأسیسات آغاز شود.

او ابراز امیدواری کرد که با همکاری دستگاه‌های خدمات رسان برای فراهم شدن زیرساخت‌هایی همچون راه و انشعابات آب، گاز، برق و مخابرات و پیشبرد امور بر طبق برنامه تا یک سال آینده شاهد بهره برداری از کاخ شهرستانک با کاربری بوتیک هتل باشیم.

خاکی افزود: تاکنون پیگیری‌ها و مکاتبات مکرری از سوی اداره کل میراث‌ فرهنگی استان، استاندار و همچنین وزیر میراث‌ فرهنگی با وزرای مربوطه برای فراهم شدن انشعابات و زیرساخت های راه کاخ شهرستانک صورت گرفته تا این پروژه هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

کاخ شهرستانک در سال ۱۲۹۵ هجری قمری به دستور ناصرالدین شاه قاجار در «دره کیله» شهرستانک به عنوان یکی از روستاهای توابع شهرستان کرج در کیلومتر ۵۵ جاده چالوس بنا شد. این کاخ پس از طی دوران شکوه خود به عنوان پناهگاه هیئت کوهنوردی با ثبت سند به نام و در اسفند ۱۳۵۹ در اختیار سازمان تربیت بدنی قرار گرفت. با تلاش سازمان میراث فرهنگی وقت کاخ شهرستانک در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۷۶ با شماره ۱۹۲۵ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید و با صرف تلاش فراوان در سال ۱۳۸۴ به مالکیت سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درآمد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قیمت گوشت گوسفندی و قیمت گوشت گاو در آخرین آمار‌های رسمی به ترتیب کیلویی ۲۳۵ هزار و ۵۴۴ تومان و ۲۳۴ هزار و ۳۴۴ تومان ذکر شده است.

2 ساعت پیش

مالیات چه تاثیری بر بازار خودرو دارد خودرو

نیم ساعت پیش

هم‌زمان با دهه دوم محرم، مجالس عزاداری هیئت‌ها برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش آغاز می‌شود

2 ساعت پیش

مجتبی پور بخش با انتشار نماز خواندن دبیر در استوری اینستاگرامش از او به عنوان خوش شانس یاد کرد.

2 ساعت پیش

بر اساس اطلاعات موجود، صنعت خودروی کشور در دهه ۹۰ با وضعیت نابسامانی روبرو بود.تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند. این موضوع نشان‌دهنده عمق بحران در این صنعت است.در دوران اخیر، صنعت خودرو با مشکلات متعددی روبرو بوده است. تعهدات انجام نشده به اوج خود رسیده و شکاف قیمتی میان محصولات تولیدی و بازار به شدت افزایش یافته بود.

2 ساعت پیش

کی ام سی E30X، برقیِ همه فن حریف معرفی جدیدترین محصول برقی کرمان موتور خودرو

نیم ساعت پیش

شروع فراخوان ثبت نام طرح جایگزینی خودروهای فرسوده خودرو

نیم ساعت پیش

واردات خودروی کارکرده برای عموم مردم آزاد شد خودرو

یک ربع پیش

بیشتر...