خبرگزاری تسنیم |
12 ماه پیش

هفتمین نشست بی نتیجه پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور اخبار آسیای غربی اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


هفتمین نشست بی‌نتیجه پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور

لبنانی‌ها برای هفتمین بار در نشست پارلمانی جهت انتخاب رئیس جمهور ناکام ماندند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، هفتمین نشست پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور نیز مانند 6 نشست قبلی بی‌حاصل بود.

در این جلسه «میشل معوض» 42 رای، «عصام خلیفه» 6 رای، «زیاد بارود» 2 رای، «بدری ضاهر» 1 رای به دست آوردند. 50 رای نیز سفید بود و روی 8 برگه عبارت «لبنان جدید» نوشته شده بود.

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد که جلسه بعدی برای انتخاب رئیس جمهور پنجشنبه آینده برابر با اول دسامبر برگزار می‌شود.

ناکامی پارلمان لبنان در انتخاب رئیس جمهور تبدیل به یک سریال تکراری شده و چشم‌انداز روشنی برای آن دیده نمی‌شود. در جلسه قبلی پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور میشل معوض 43 رای، عصام خلیفه 7 رای، دیگر نامزدها 5 رای آوردند. 46 رای نیز سفید بود و روی 9 برگه عبارت «لبنان جدید» نوشته شده بود.

در حالی که نشست‌های پارلمانی برای انتخاب رئیس جمهور تبدیل به یک سناریو تکراری و شکست‌خورده در لبنان شده، برخی احزاب و فراکسیون‌ها همچون حزب نیروهای لبنانی به ریاست سمیر جعجع با ابتکار «نبیه بری» رئیس پارلمان برای گفتگوی ملی جهت توافق روی یک گزینه برای تصدی پست ریاست‌جمهوری مخالفت کرده و مانع از اجرای آن شده‌اند.

بن‌بست سیاسی در انتخاب رئیس جمهور لبنان و چرایی آن
ابراز امیدواری نجیب میقاتی برای توافق درباره انتخاب رئیس جمهور لبنانروزنامه النهار در این زمینه گزارش داد که پرونده انتخاب رئیس جمهور در لبنان هنوز بدون قطب‌نما و نقشه راه داخلی بوده و اکثر احزاب سیاسی قدرت توافق روی یک گزینه به دور از مداخلات خارجی را ندارند. بر همین اساس محافل ناظر بر روند سیاسی لبنان معتقدند که چشم اندازی برای خروج از خلأ ریاست‌جمهوری دست کم تا پایان سال جاری میلادی نمی‌توان ترسیم کرد. جامعه بین‌المللی و کشورهای بزرگ نیز از طبقه سیاسی لبنان ناامید شده و دیگر این کشور را در اولویت‌های خود قرار نمی‌دهند.

یک منبع سیاسی برجسته نیز در گفتگو با روزنامه الدیار اعلام کرد که هیچ یک از تحرکات و تلاش‌های داخلی و خارجی منجر به بروز ابتکار موفقی برای حل پرونده ریاست‌جمهوری و یا دست کم کوتاه کردن دوره خلأ نشده است. جلسات پارلمانی برای انتخاب رئیس جمهور هر پنجشنبه تکرار خواهد شد و البته نتایج آن نیز تکراری است.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، خواستار ارائه آمار واقعی درباره پرونده فساد چای دبش به جامعه شد.

یک ربع پیش

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملایر با اشاره به ضرورت حفاظت از اراضی زراعی و باغی گفت: تخریب ۲۵ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی زراعی روستای حاجی‌آباد ملایر انجام شد.

یک ربع پیش

نیروهای رژیم صهیونیستی با یورش به مناطق مختلف کرانه باختری سه فلسطینی را شهید و چند تن دیگر را زخمی و بازداشت کردند.

یک ربع پیش

قرار است هواداران خانم دو تیم استقلال و پرسپولیس به صورت مساوی در داربی ۱۰۲ در ورزشگاه حضور داشته باشند.

یک ربع پیش

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی فرسوده و غیر استاندارد بودن خوابگاه‌های دانشجویی گرگان را یکی از معضلات مهم تحصیل در دانشگاه‌ها دانست و افزود: باید برای ارتقای کیفیت خوابگاهی اقدام عاجل شود.

یک ربع پیش

بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره ضرورت رفع تعهد ارزی واردکنندگان دارو، تجهیزات مصرفی پزشکی، شیرخشک، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی طی ۶۰ روز از تاریخ ترخیص ابلاغ شد.

یک ربع پیش

به مناسبت ۱۶ آذر «روز دانشجو» به گفت‌وگو با «مبینا نوروزی» دانشجو و اولین مربی تنظیم موتور در ایران پرداخته و مسیر زندگی و موفقیتش را جویا شدیم.

یک ربع پیش

رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان راه و شهرسازی خوزستان از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی در خوزستان در رشته طراحی معماری با حضور ۴۸۷ نفر داوطلب خبر داد.

یک ربع پیش

مدیر عامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران به اتفاق فرهادی شهردار منطقه ۱۹ سی و پنجمین مرکز پویاشهر ویژه کودکان کار و خیابان را افتتاح کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...