خبرگزاری تسنیم |
2 روز پیش

هفتمین نشست بی نتیجه پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور اخبار آسیای غربی اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


هفتمین نشست بی‌نتیجه پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور

لبنانی‌ها برای هفتمین بار در نشست پارلمانی جهت انتخاب رئیس جمهور ناکام ماندند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، هفتمین نشست پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور نیز مانند 6 نشست قبلی بی‌حاصل بود.

در این جلسه «میشل معوض» 42 رای، «عصام خلیفه» 6 رای، «زیاد بارود» 2 رای، «بدری ضاهر» 1 رای به دست آوردند. 50 رای نیز سفید بود و روی 8 برگه عبارت «لبنان جدید» نوشته شده بود.

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد که جلسه بعدی برای انتخاب رئیس جمهور پنجشنبه آینده برابر با اول دسامبر برگزار می‌شود.

ناکامی پارلمان لبنان در انتخاب رئیس جمهور تبدیل به یک سریال تکراری شده و چشم‌انداز روشنی برای آن دیده نمی‌شود. در جلسه قبلی پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور میشل معوض 43 رای، عصام خلیفه 7 رای، دیگر نامزدها 5 رای آوردند. 46 رای نیز سفید بود و روی 9 برگه عبارت «لبنان جدید» نوشته شده بود.

در حالی که نشست‌های پارلمانی برای انتخاب رئیس جمهور تبدیل به یک سناریو تکراری و شکست‌خورده در لبنان شده، برخی احزاب و فراکسیون‌ها همچون حزب نیروهای لبنانی به ریاست سمیر جعجع با ابتکار «نبیه بری» رئیس پارلمان برای گفتگوی ملی جهت توافق روی یک گزینه برای تصدی پست ریاست‌جمهوری مخالفت کرده و مانع از اجرای آن شده‌اند.

بن‌بست سیاسی در انتخاب رئیس جمهور لبنان و چرایی آن
ابراز امیدواری نجیب میقاتی برای توافق درباره انتخاب رئیس جمهور لبنانروزنامه النهار در این زمینه گزارش داد که پرونده انتخاب رئیس جمهور در لبنان هنوز بدون قطب‌نما و نقشه راه داخلی بوده و اکثر احزاب سیاسی قدرت توافق روی یک گزینه به دور از مداخلات خارجی را ندارند. بر همین اساس محافل ناظر بر روند سیاسی لبنان معتقدند که چشم اندازی برای خروج از خلأ ریاست‌جمهوری دست کم تا پایان سال جاری میلادی نمی‌توان ترسیم کرد. جامعه بین‌المللی و کشورهای بزرگ نیز از طبقه سیاسی لبنان ناامید شده و دیگر این کشور را در اولویت‌های خود قرار نمی‌دهند.

یک منبع سیاسی برجسته نیز در گفتگو با روزنامه الدیار اعلام کرد که هیچ یک از تحرکات و تلاش‌های داخلی و خارجی منجر به بروز ابتکار موفقی برای حل پرونده ریاست‌جمهوری و یا دست کم کوتاه کردن دوره خلأ نشده است. جلسات پارلمانی برای انتخاب رئیس جمهور هر پنجشنبه تکرار خواهد شد و البته نتایج آن نیز تکراری است.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بارش بی سابقه باران در شهر جده عربستان سعودی منجر به جاری شدن سیل، آب گرفتگی و خسارت سنگین به ساکنان این شهر شده است.

11 ساعت پیش

 بسیجی دهه شصتی و دهه هشتادی و دهه نودی تفاوتی ندارند. شما دهه هشتادی و دهه هفتادی و ... هستید؛ جوانان نورس هستید؛ نه امام را دیده‌اید، نه دوران انقلاب را دیده‌اید، نه دوران دفاع مقدس را دیده‌اید، اما همان روحیه‌ی جوان تو میدان جنگ در شما هم هست. دهه‌ی شصت و نود و هشتاد ندارد؛ این حرفهای انقطاع نسلی و از این چیزهایی که میگویند، اینها حرف‌های روشنفکری در گعده‌های روشنفکرانه است؛ واقعیت‌ها غیر از این است. امروز بسیج، همان بسیج دهه شصت است.

12 ساعت پیش

اعلان وضعیت اضطراری ساعت هوشمند کارلوس کی‌روش پس از گل اول ایران به ولز نشان می‌دهد سرمربی تیم ملی هیجان خطرناک و بالایی را پشت سر می‌گذاشت.

12 ساعت پیش

پای ارطغرول ساغلام ممکن است بار دیگر به ایران باز شود.

12 ساعت پیش

اگر قبل از ثبت نام کنکور ارشد، نکات مهم در مورد ثبت نام

11 ساعت پیش

خدیجه کریمی،‌ مدیر کل امور بین‌الملل معاونت زنان و خانواده جمهوری اسلامی ایران در نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل که منجر به صدور قطع‌نامه ضد ایرانی شد، نطقش را گم کرد.

12 ساعت پیش

تهرانی‌ها در روز ۳ میلیون مترمکعب آب مصرف می‌کنند که با این حساب، حجم آب سد لتیان بدون درنظر گرفتن آب سد‌های دیگر‏، تنها برای پنج روز مصرف تهرانی‌ها کافی است.

11 ساعت پیش

پاداش بازیکنان تیم ملی فوتبال بعد از پیروزی مقابل ولز به زودی پرداخت خواهد شد.

12 ساعت پیش

مه مردم ما می‌خواهند که بحث امنیت ملی‌شان به عنوان نقطه مهم اقتدار ایران حفظ شود؛ در حالیکه برهم زدن نظم و انضباط عمومی و امنیت اجتماعی مساله‌ای است که دشمنان ما برای کشور طراحی کرده‌اند.

11 ساعت پیش

بیشتر...