خبرداغ |
۱ هفته پیش

صدور مجوزهای فعالیت اقتصادی جزیره کیش مبتنی بر مهارت های بهره برداران

حسین همتی صدور مجوزهای فعالیت اقتصادی مبتنی بر مهارت‌های بهره‌برداران را گامی دیگر در راستای پیشرفت اقتصادی و استانداردهای جهانی در جهت تسهیل فرآیندهای کسب و کار عنوان کرد.

صدور مجوزهای فعالیت اقتصادی مبتنی بر مهارت‌های بهره‌بردارانبه گزارشخبرداغبه نقل از  روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جلسه معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری با اعضای هیئت‌ مدیره بازار ونوس، با محوریت تسهیل فرایندهای کسب و کار در جزیره کیش برگزار شد.

همتی با بیان این که چنین نشست هایی ضمن این که زمینه ساز شناسایی اطلاعات دقیق‌‌تر نسبت به مسائل جاری در حوزه های اقتصاد جزیره می شود سبب برقراری ارتباط موثر با فعالان اقتصادی خواهد شد.

وی تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای مرتفع کردن مشکلات موجود در فرآیندهای اداری سازمان منطقه آزاد کیش و حتی قوانین بالادستی به کار خواهیم گرفت.

همتی جامعه بازاریان و بازرگانان کیش را پل ارتباطی، امین و پیگیر با سازمان معرفی کرد و اظهار داشت: پیگیری حقوق بازاریان در راستای تسهیل فرایندهای کسب و کار است.

وی "برخوداری بهره برداران از مهارت های لازم" را یکی از شاخص های مهم برای دریافت مجوز های فعالیت اقتصادی برشمرد و افزود: این مهم باید به تدریج تسهیل شود و صلاحیت حرفه‌ای بهره‌بردار، مورد توجه قرار گیرد.

همتی همچنین در خصوص استفاده از مشاعات توسط بازارها، گفت: بهره‌برداری از این فضاها باید به‌نحوی در نظر گرفته شود که صرف ایجاد درآمد برای بازار به‌صورت غیرحرفه‌ای نباشد.

وی با اشاره به دستور مدیرعامل سازمان در جهت تسهیل فرآیندهای کسب و کار تاکید کرد: مجوزها هیچ‌گونه حق مالکیتی جهت بهره‌بردار ایجاد نخواهد کرد از این رو می‌توان غرفه‌های بیشتری را در بازار فعال کرد.

وی با اشاره به صدور مجوزهای اداری در محیط تجاری بازار تصریح کرد: اخطار به افراد فاقد مجوز و یا کاربری غیرمجاز، در دستور کار قرار گرفته است.

رحمان سادات‌نجفی با اشاره به برخی مشکلات بازار ونوس مانند تهاتر با مالکان، افزود: نمی‌توان مالکان را ملزم به اجاره‌ یا بهره‌برداری از املاک‌شان کرد، باید قوانینی وضع شود تا مالکان صلاح غرف را در فعال بودن آنها ببینند.

سادات‌نجفی، تعامل بازرگانی را بسیار خوب و تسهیل‌کننده دانست و با اشاره به طرح بازسازی ونوس و جلساتی با شهرسازی و شرکت عمران، آب و خدمات ادامه داد: ایمنی، اطفا و اعلام حریق از جمله مهم‌ترین ملزومات این بازار و شروط سازمانی برای مجوز ساخت و ساز است که طرح‌ آن برنامه‌ریزی شده است.

همچنین مدیرعامل بازار ونوس، با اشاره به این که بیش از ۲۰ غرفه در بازار ونوس، به‌صورت سرقفلی هستند و موفق به دریافت مجوز فعالیت اقتصادی نشده‌اند؛ به برنامه‌ی بلندمدت بازسازی بازار اشاره کرد و افزود: در خصوص اخذ مجوزها و موارد دیگر نیاز به مساعدت سازمان منطقه آزاد کیش داریم تا غرف طبقات بالا در عرصه‌ی تجاری فعال شوند.

محمدعلی ناظم به مشاعات بیرون بازار اشاره کرد و با تاکید بر عدم اجازه بهره‌برداری از این فضاها، افزود: حذف بخشی از پارکینگ در ورودی ۵بازار و استفاده‌ی بهینه و دارای ارزش افزوده از این فضا باشد.

ناظم مالیات و گمرک را از دیگر معضلاتی که گریبانگیر همه‌ی فعالان اقتصادی در کیش شده است، اساره داشت و افزود: مشکلات برق و تعداد کنتور محدود و هزینه‌های گزاف و تصاعدی بهای ماهانه در ونوس نیز از دیگر مشکلات بهره‌برداران این بازار است.

لازم به ذکر است معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش چهارشنبه های هر هفته جلسه ای با یکی از بازارهای کیش با هدف تسهیل فرایندهای کسب و کار برگزار می کند.#‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برخی سعی دارند القا کنند که جایگاه زنان در چهل سال اخیر نه تنها ترقی نداشته، بلکه تنزل هم پیدا کرده است اما حقیقت این است که با پیروزی انقلاب اسلامی، بر خلاف دوران منحط رژیم شاهنشاهی که زن ایرانی را همچون زن غربی، مظهر هیجانات نفسانی قرار داده بود و حتی توانایی آنها را مورد تمسخر می گرفت، تلاش شده تا حد امکان از استعداد فکری و توانمندی عظیم زن برای تعالی او و جامعه استفاده شود.

1 دقیقه پیش

به نظر می‌رسد پرونده حضور رشید مظاهری به فولاد بسته شده و فولادی‌ها به دنبال دیگر گزینه‌های خرید خود هستند.

یک ربع پیش

عضو «کمیسیون صنایع و معادن» مجلس شورای اسلامی گفت: امسال دولت قول داده که ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن را به چرخه فعالیت‌های معدنی و همچنین به استان‌ها بازگرداند البته این عدد کم، اما قابل قبول است و اگر این امر محقق شود امری مطلوب به نظر می‌رسد.

یک ربع پیش

تناقضات موجود در عمل و گفتار طرف‌ های غربی حاضر در مذاکرات وین و فضا سازی‌ های رسانه‌ های غربی، باعث شده است که مسیر گفت‌ و گوها با سرعتی بسیار کند پیشرفت کرده و مذاکره‌ کنندگان را از دستیابی به توافق دور کند.

یک ربع پیش

یک کارشناس علوم قرآنی گفت: در احادیث نقل شده از «پیامبراکرم (ص)» بیان شده کسی که حیا ندارد دین ندارد با تکیه بر این مهم باید توجه داشت که برای حفظ دین باید عفت و حیا را در پیش گرفت این در حالی است که حضرت «فاطمه زهرا (س)» الگوی عفت و حیا هستند.

نیم ساعت پیش

اتحادیه اروپا سال ۲۰۲۲ میلادی را با گسترش غیر قابل پیش بینی و سریع ویروس اومیکرون و هراس از تشدید بحران نظامی در مرز بین اوکراین و روسیه شروع کرده با رسانه های صربستان با ارایه تحلیل و گزارش های مختلف به مسائل و بحران های احتمالی سیاسی و اقتصادی این بلوک پرداختند.

نیم ساعت پیش

آنچه باعث شده تا آجورلو به مخالفت با جدایی مظاهری بپردازد احتمال مصدومیت سید‌حسین حسینی و فقدان یک دروازه‌بان مطمئن در بازی‌های سخت نیم فصل دوم است.

نیم ساعت پیش

یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس در این فصل، بعد از جدایی چند بازیکن دچار اپیدمی کمبود ستاره در تیمش شد. او این کمبود را احساس می‌کند و به همین دلیل، باید بهترین بهره را از حضور در بازار زمستانی نقل و انتقالالت ببرد.

نیم ساعت پیش

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی می‌گوید: قیمت هر کیلو برنج ایرانی به ۷۴ هزار تومان رسیده که علت این افزایش قیمت این است که شالیزار‌ها به ویلا تبدیل شده است.

نیم ساعت پیش

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: امیدوارم در دیدار مقابل عراق با حضور بانوان ایرانی این تیم را شکست بدهیم و جشن صعودمان به جام جهانی را برپا کنیم.

نیم ساعت پیش

با اعلام موضع رضا درویش نسبت به بوژیدار رادوشوویچ، مشخص شد که چشم انداز پرونده گلر کروات، توافق نیست.

نیم ساعت پیش

در حالی که نزدیک ۱۲ روز مانده تا بازی‌ های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ چین آغاز شود . اما به گفته رسانه های آلمان ، دولت این کشور برخلاف تصمیم آمریکا و برخی کشورهای همسو با سیاست ضد چینی واشنگتن ، هنوز موضع رسمی خود را درباره شرکت یا تحریم سیاسی این رقابت‌ ها را اعلام نکرده است.

نیم ساعت پیش

اتحادیه اروپا باید با استفاده از قدرت اصلی خود - نفوذ اقتصادی - به تهدید روسیه برای اوکراین پاسخ دهد. هیچ راه دیگری برای اتحادیه برای متقاعد کردن قدرت های بزرگی که بر سر آینده اروپا در حال مبارزه هستند وجود ندارد.

1 ساعت پیش

غضنفری گفت: بازپرداخت تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی به صورت ریالی، از کسی پذیرفته نمی‌ شود.

1 ساعت پیش

یک پژوهشگر اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه در زیارت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) وارد شده است ایشان مادر همه مومنان است، گفت: حضرت فاطمه(س) با وجود چنین جایگاهی در احترام به مادر چنین فرمودند «إلزَم رِجلَها؛ فَإنَّ الجَنَّةَ تَحتَ أقدامِها؛ [۵] در خدمت مادر باش؛ زیرا بهشت زیر قدم‌های اوست.» پس بر انسان بایسته است که به طور مدام در خدمت مادر باشد؛ زیرا که این خدمت، راه رسیدن به بهشت است.

1 ساعت پیش

بیشتر...