اکونا پرس |
۳ هفته پیش

پایان سال آبی با 199 میلی متر بارندگی در استان مرکزی

پایان سال آبی با 199 میلی متر بارندگی در استان مرکزی

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای مرکزی، از ثبت 199 میلی‌متر بارندگی در استان مرکزی در سال آبی 1400-1399 ( اول مهر 1399 لغایت پایان شهریور ماه 1400) خبر داد.

پایان سال آبی با 199 میلی متر بارندگی در استان مرکزی
به گزارشاکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی، مهندس مجتبی مرادی با بیان این مطلب اظهار کرد: متوسط بارندگی استان در سال آبی گذشته ( اول مهر 1399 لغایت پایان شهریور ماه 1400) به 199   میلی‌متر رسیده که نسبت به میزان بارندگی مدت مشابه سال گذشته (359.7میلی‌متر) 44.64 درصد و نسبت به میزان بارندگی مدت مشابه در دوره آماری بلند مدت (276.3میلی‌متر) 27.93درصد کاهش داشته است.

وی گفت: ایستگاه آستانه با 363میلی‌متر و ایستگاه دوریدان با 94.5 میلی‌متر بارش به ترتیب بیشترین و کمترین میزان بارندگی را در میان ایستگاه‌های آب وهواشناسیاستان داشتند.

مهندس مرادی با اشاره به اینکه  سال آبی 1400-1399 از نظر پراکندگی زمانی بارندگیها سالی با شرایط خاص بود، اضافه کرد:دی ماه99 و فروردین ماه 1400 دو ماه بسیار کم بارش در سطح استان بودند به طوریکه این میزان بارندگی در آمار ثبت شده طی 50 سال گذشته کم سابقه بود همچنین کاهش نزولات برف در سطح استان در ماههای سرد سال باعث شد تا میزان جریانهای سطحی در رودخانه های استان در فصل گرم سال با کاهش شدید مواجه شوند .

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای مرکزی افزود: بر اساس آخرین پیش بینیهای ارائه شده از سویسازمان هواشناسیکشور، در طی ماههای مهر و آبان سال جاری ( دو ماه اول سال آبی 01-1400 ) میزان بارندگی استان کمتر از میانگین دراز مدت خواهد بود و در آذر ماه این روند اندکی بهبود خواهد یافت ولی در مجموع شرایط استان از نظر بارندگی طی پاییز پیش رو وضعیت مطلوبی را نخواهد داشت.

  مهندس مرادی در پایان خاطر نشان کرد: این موضوع لزوم مصرف بهینه منابع آب در تمامی بخشها را دوچندان می کند و تمامی مصرف کنندگان بایستی در مصرف این منبع حیات حداکثرصرفه جوییرا داشته باشند تا انشاءا.. این شرایطخشکسالیرا با حداقل آسیب سپری نماییم.

 

 

مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: هدف از این ارزیابی که از بیست و دوم دی ماه در قالب دو اکیپ.در سطح استان آغاز…

مهندس سعید سرآبادانی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اراک بیان داشت : با آبرسانی به روستای جمالکه ، فاز اول مجتمع…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمد حسن کلهری اعلام کرد :ازمجموع 88 مورد تخلف اعلامی ناوگان عمومی حمل ونقل جاده ای درقم ، 87 مورد احراز و نسبت به تعلیق یکماهه 12 فقره کارت هوشمند رانندگان و ناوگان ، جریمه نقدی 27 شرکت حمل ونقلی ، حکم صادر شد

1 دقیقه پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

2 دقیقه پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

2 دقیقه پیش

دوره آموزشی آشنایی با اصول اولیه ایمنی، بهداشت و محیط زیست توسط مسئول پژوهش و توسعه ایمنی منطقه به میزبانی شرکت آبفای قم برگزار شد.

3 دقیقه پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

3 دقیقه پیش

مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد تردد در محورهای چالوس، فیروزکوه و آزادراه قزوین ـ رشت در مسیر رفت و برگشت روان است.

8 دقیقه پیش

سرویس جست‌وجوگر «شادبین» از هفته گذشته به صورت آزمایشی در شبکه شاد ارائه شده است.

یک ربع پیش

سیدرضا فاطمی امین با بیان اینکه قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش خواهد یافت، گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و باید کاهش یابد.

یک ربع پیش

نیروهای امنیتی نیجریه به دنبال صدها زندانی هستند که از زندانی در ایالت "اویو" در جنوب غربی این کشور گریخته‌اند.

یک ربع پیش

رییس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید افزایش حقوق کارمندان دولت متناسب با تورم باشد، گفت: نظر دولت افزایش ۱۰ درصدی و پلکانی حقوق کارمندان در سال آینده است که ممکن است در زمان بررسی بودجه ۱۴۰۱ در مجلس تایید شده یا اینکه بر اساس شرایط تغییر کند.

یک ربع پیش

حذف دلار از اقتصاد ایران طرحی است که هفته گذشته توسط وزیر صمت مطرح شده که عملی شدن آن نیز مشروط بوده است و باید بررسی شود که در صورت عملی شدن چه تاثیراتی بر اقتصاد ایران خواهد داشت.

یک ربع پیش

کارگروه بازداشت‌های خودسرانه سازمان ملل متحد خواستار آزاد کردن دو زندانی فلسطینی دربند عربستان سعودی شد.

یک ربع پیش

میهمانان کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی تا ساعاتی دیگر در محل حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.

یک ربع پیش

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس با شاره به اینکه در فاز اول بازگشایی حدود ۳۱ درصد دانش آموزان مناطق روستایی و عشایری و دانش‌آموزان شاخه مهارتی فقط در دروس مهارتی تحت پوشش آموزش حضوری قرار گرفتند، درباره بازگشایی مدارس در فاز دوم که از ابتدای آبان آغاز می شود توضیحاتی ارائه کرد.

یک ربع پیش

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به بیان توضیحاتی درباره زمان پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان پرداخت.

یک ربع پیش

بیشتر...