خبرگزاری ایسنا |
2 ماه پیش

رسیدگی به ۱۷۱ پرونده تخلف در حوزه حمل نقل کالا مسافر در خراسان شمالی ایسنا

رسیدگی به ۱۷۱ پرونده تخلف در حوزه حمل و نقل کالا و مسافر در خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالیمعاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال تا کنون به ۱۷۱ پرونده تخلف در حوزه حمل و نقل کالا و مسافر برون‌شهری استان در کمیسیون‌ها رسیدگی شده است.

سعید سبحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در کمیسیون رسیدگی به تخلفات ماده ۱۱ رانندگان، به ۲۷ پرونده رسیدگی و ۳۲ رای صادر شد که به ۳۱ مورد تذکر کتبی منجر شده است.

وی ادامه داد: در کمیسیون رسیدگی به تخلفات ماده ۱۲ شرکت‌های حمل و نقل، ۱۴۴ تخلف بررسی شد و از ۲۴ رای صادرشده، یک شرکت تبرئه و به یک شرکت تذکر کتبی داده شد. همچنین ۲۱ شرکت مشمول جریمه نقدی و یک شرکت مشمول تعطیلی سه تا شش ماه شدند.

سبحانی بیان کرد: عمده‌ترین تخلف‌های شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر برون شهری در کمیسیون ماده ۱۲، صدور بارنامه یا صورت وضعیت به‌شکل صوری یا غیر واقعی، درج نشدن نرخ واقعی حمل در بارنامه‌های صادره، صدور صورت وضعیت بدون گرفتن کد رهگیری، درج نکردن نرخ‌نامه در معرض دید مسافران، عرضه نشدن بلیت به مسافران و رعایت نکردن ضوابط و دستورالعمل‌های حمل و نقل بوده است.

او عمده تخلف‌های طرح‌شده رانندگان در کمیسیون ماده ۱۱ را جابه‌جایی بار بدون بارنامه یا صورت وضعیت و حمل بار یا مسافر با ناوگان بدون تجهیزات ایمنی دانست و افزود: کاربران می‌توانند نظر، پیشنهاد، انتقاد یا شکایت خود را از طریق سامانه ۱۴۱ اعلام و پیگیری کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرعامل پشتیبانی امور دام گفت: در ۴ ماه گذشته بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن نهاده بین جامعه تولیدکنندگان کشور توزیع شده است.

نیم ساعت پیش

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش از اجرای غربالگری اختلالات یادگیری برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی خبر داد.

1 ساعت پیش

عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به انتخابات پیشرو و ضرورت نقش آفرینی جوانان، خواص و بانوان در انتخابات گفت: مشارکت قوی در انتخابات عامل اقتدار و امنیت کشور است.

1 ساعت پیش

مسئله کلاهبرداری کوروش کمپانی را نباید محدود به تبلیغات کرد در حالی که بسترهای چنین کلاهبرداری همچنان از بین نرفته است و باید هرچه سریعتر نسبت به بسترزدایی و جلوگیری از اقدامات مشابه اقدام شود.

1 ساعت پیش

در نشست مجمع دانشگاهیان انقلاب اسلامی؛ ساز و کارهای مشارکت حداکثری در انتخابات بررسی شد.

1 ساعت پیش

سخنگوی شورای نگهبان گفته بود: تعداد ۵۲۰ درخواست تغییر حوزه از سوی نامزد‌های انتخابات نمایندگی مجلس را داشتیم.

نیم ساعت پیش

بیشتر...