عصر ایران |
1 ماه پیش

رئیس اسکودا: آمادگی نهاد وکالت برای همکاری با دولت در دو محور آموزشی پژوهشی آماده دفاع از کشور در مجامع حقوقی بین المللی هستیم

دکتر کوشا در ادامه به آمادگی نهاد وکالت برای همکاری با دولت در دو محور آموزشی و پژوهشی اشاره کرد و گفت: ما در محور آموزشی می‌توانیم با استفاده از اساتید مبرز و مجربی که در نهاد از وجود آنها بهره‌مند هستیم، خدمات آموزشی را ارائه دهیم. این خدمات می‌تواند به صورت منطقه‌ای و در قالب‌های مختلف تولید محتوا انجام شده و در خدمت شهروندان قرار گیرد.
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران از آمادگی نهاد وکالت برای همکاری با دولت در دو محور آموزشی و پژوهشی خبر داد و گفت: کانون‌های وکلای دادگستری همچنین این آمادگی را دارند که در صورت تمایل رئیس جمهور، دولت را در بحث تدوین قوانین و مقررات و نیز دفاع از کشور در مجامع بین‌المللی همراهی کند.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) دکتر جعفر کوشا در دیدار و نشست مشترک با دکتر سکینه‌سادات پاد، دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی با اشاره به تشکیل ۲۹ کانون وکلای دادگستری در سراسر کشور، به معرفی اسکودا پرداخت و وظیفه آن را ایجاد وحدت رویه میان کانون‌های وکلا و هماهنگ کننده آنها توصیف کرد.
وی در ادامه ضمن تشریح چالش‌های نهاد وکالت، خواستار همراهی دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی برای حل این چالش‌ها شد و تاکید کرد: متاسفانه امروز نگاه‌ها به وکلای دادگستری، نگاه خوبی نیست و چهره وکیل در تریبون‌های مختلف به ویژه صداوسیما مورد خدشه و تخطئه قرار می‌گیرد، این در حالی است که وکلای دادگستری همواره سعی کرده‌اند در موضوعات مختلف از جمله حقوق شهروندی، محیط زیست، کودکان و … کنش‌گری داشته باشند تا بلکه بتوانند به سهم خود معضلی را در این حوزه‌ها رفع کنند.
رئیس اسکودا تصریح کرد: در حالی برخی، وکلای دادگستری را خارج از نظام تقسیم‌بندی می‌کنند که امروز ۳۰ درصد از وکلای کشور را ایثارگران تشکیل می‌دهند.
دکتر کوشا در ادامه به آمادگی نهاد وکالت برای همکاری با دولت در دو محور آموزشی و پژوهشی اشاره کرد و گفت: ما در محور آموزشی می‌توانیم با استفاده از اساتید مبرز و مجربی که در نهاد از وجود آنها بهره‌مند هستیم، خدمات آموزشی را ارائه دهیم. این خدمات می‌تواند به صورت منطقه‌ای و در قالب‌های مختلف تولید محتوا انجام شده و در خدمت شهروندان قرار گیرد.
وی افزود: همچنین در موضوع پژوهشی به خصوص پژوهش در موضوعات کلان آماده همکاری هستیم تا به توسعه و ترویج فرهنگ وکالت و حقوق شهروندی کمک کنیم. ما راه درازی به خصوص در حوزه‌های مرتبط با حقوق شهروندی در پیش داریم و شاید یکی از دلایل نرسیدن ما به غایت مطلوب، عدم باور ما به برخی موضوعات باشد.
رئیس اسکودا در پایان با اشاره به تدوین سند تحول قضایی، گفت: متاسفانه در تدوین این سند از نهاد وکالت مشورتی اخذ نشده است در حالی که چنین اسنادی باید از اتقان بالا و همراهی طرفین موضوع برخوردار باشد، لذا ما آمادگی خود را برای مشارکت در این موضوع اعلام می‌کنیم.
دکتر سکینه‌سادات پاد، دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی نیز در این دیدار بر ایجاد گفتمانی مشترک صرف‌نظر از وابستگی‌های سیاسی و جناحی در موضوعات مختلف تاکید کرد و گفت: همگرایی گسترده برای نهادینه کردن تصمیمات عقلانی بر مبنای حکمت، هم باعث تسهیل امور می‌شود و هم به نفع مردم خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اصول حکمرانی بایستی بر پایه عقلانیت باشد، گفت: نگاه تک قرائتی از انقلاب، یک آفت است و انقلاب را استحاله می‌کند لذا معتقدیم همه نگاه‌ها را باید در مدیریت کشور دخیل کرد.
کانال عصر ایران در تلگرام
بیشتر بخوانید:
رئیس اسکودا : ترمیم رابطه مردم و وکلا از مهم‌ترین اولویت‌های نهاد وکالت در این روزهاست
تعزیرات حکومتی «کانون وکلا» را 120 میلیارد تومان جریمه کرد
آزمون وکالت ۱۴۰۳ پاییز برگزار می‌شود
تماشاخانه
گزارش عصر ایران از دختران دستفروش در تهران/ دخترانی که بساط می‌چینند و چشم به آینده دارند (فیلم)

گزارش عصر ایران از دختران دستفروش در تهران/ دخترانی که بساط می‌چینند و چشم به آینده دارند (فیلم)

logo-vid

دو نوازی پورناظری‌ها در چند متری نقش برجسته بیستون / پدر و پسر درخشیدند (فیلم)

logo-vidفیلم های دیگر
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
۱۵ سال پیش در چنین روزی
این لحظه با حافظ
نظرات کاربران


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شبکه اسرائیلی «کان» گزارش داد دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال سلاح به اسرائیل را بعد از تعلیق موقت آن از سر گرفت.

۱ هفته پیش

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از تشدید سامانه بارشی در روزهای آینده برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس خبر داد.

۱ هفته پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در رابطه با خودروهای تانک‌بر ما یک قرارداد با سوئد داشتیم و ۱۵۰ دستگاه خریداری کرده بودیم. تا امارات نیز آمدند آما آمریکایی‌ها متوجه شدند و آن را برگرداندند. ما گفتیم هیچ اشکالی ندارد. روی پای خود ایستادیم و حتی تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نداریم. با توجه به علم و نوآوری این اتفاق رقم خورد. این همایش می تواند کمک کند دستاوردهای علمی خود را بین همه مراکز علمی به اشتراک بگذاریم. جهاد و کوشش و تلاش ما با تایید مهر ولایت معنای جهاد می یابد. تلاش ما دانش بنیان کردن نیروی زمینی است./ ایسنا

۱ هفته پیش

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله اشتباهی نظامیان این رژیم به محل اختفای یک گروه دیگر از صهیونیست‌ها خبر داد.

۱ هفته پیش

به گفته معاون رئیس‌جمهور امسال مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی اختصاص داده شد‌.

۱ هفته پیش

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

بیشتر...