خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

اجرای کیلومتر سیستم روشنایی در محورهای خراسان شمالی ایسنا

اجرای ۷ کیلومتر سیستم روشنایی در محورهای خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالیمدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۷ کیلومتر سیستم روشنایی با صرف ۷۳ میلیارد ریال اعتبار در محورهای خراسان شمالی اجرا شد.

محمد مشتری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: طراحی و اجرای روشنایی طولی نواحی یا گردنه های مه گیر با اولویت کاربرد چراغ های کم مصرف LED و ... و پایه های جذبی یا شکستنی به طول ۵ کیلومتر در گردنه امین ا... و ۲ کیلومتر در مقابل روستای تاتار و حوزه اسفراین اجرا شده است.

وی افزود: همچنین در این بازه زمانی، روشنایی نقطه ای محل تقاطع همسطح پرتصادف و پارکینگ محورهای پرتردد با چراغ های LED سه تا پنج پایه در ۵ تقاطع اجرا شد.

مشتری با اشاره به تکمیل، ارتقا و راهبری ۲ دستگاه تاسیسات ایمنی_هوشمند و روشنایی تونل در محورهای استان، اظهارکرد: تامین روشنایی و رفع خاموشی، پاکسازی حریم راه ها، نصب علائم اخطاری، شانه سازی، رنگ آمیزی پایه های تابلوها، تعمیر و نصب گاردریل از جمله اقداماتی است که این اداره کل به منظور ایمن سازی محورهای استان برای کاهش تصادفات جاده‌ای و ایمن تر شدن جاده‌های برون شهری انجام می دهد.

وی ادامه داد: ۹۰ کیلومتر از محورهای خراسان شمالی دارای سیستم روشنایی است که طولانی ترین آن در گردنه های امین ا... ، اسدلی و جوزک قرار دارد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...