فنگ شویی هنر : 15 اصل فنگ شویی خانه شما را به بهشت تبدیل می کند

فنگ شویی و هنر

مقدمه

اکثر آدم ها به دنبالانرژی مثبتو به همراه آن، داشتنآرامشهستند، اما در جایی آنرا جستجو می کنند، که اصلا وجود ندارد! و این دایره بی انتها آنها را از پای در می آورد.

وقتی ازاستاد دایی زاده متخصصفنگ شوییعلت این جستجوی نافرجام را پرسیدم اینگونه پاسخ داد که، دلیل این که افرادی هیچگاه نمی توانند به آرامش برسند کمی پیچیده است که نیاز به تفسیر و توضیح زیادی دارد. اما بطور خلاصه می توان گفت، انسان ها زمانی که در فضای مملو از انرژی مثبت قرار می گیرند، آرامش پیدا می کنند و این موضوع راهی جز ایجاد تعادل در سبک زندگی ندارد. این تعادل از خانه گرفته تا محل کار و از پوشاک گرفته تا تغذیه را شامل می شود که باید به آنها توجه کافی داشت. فنگ شویی تکنیک هایی برای ایجاد تعادل و هماهنگی در زندگی دارد که توصیه می کنم به آنها توجه کنید.

از استاد درخواست کردم برای اینکه بتوانیم به طور دقیق و کامل، برای ایجاد تعادل در سبک زندگی را متوجه شویم، این موضوع را شرح دهد. ماحصل این گفتگوی شیرین را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

فنگ شویی و هنر

هنر فنگ شویی، هنر ایجاد تعادل و هماهنگی است. اگر بخواهیم تعادل را به زبان ساده توضیح دهیم، اینگونه می توان گفت که،فنگ شویی زندگی هماهنگ بین انسان و محیط  طبیعت اطرافاست. زیرا هارمونی یا همان هماهنگی داشتن در زندگی، انسان را به آرامش می رساند. بدیهی است کهفنگ شویییک تمرین پیچیده است و ایجاد یک فضای کاملا “متعادل” است که بدون شک نیاز به راهنمایی یک استاد فنگ شویی دارد.

به عنوان مثالچی(انرژی مثبت) موجود در محیط اطراف، تاثیر مستقیمی بر خلق و خوی شما دارد. حتی اگر آن را باور نداشته باشید. برای یادآوری انرژی های مثبتی که تاکنون دریافت کردید، مثال هایی به شکل سوال در زیر آمده است که مرور آنها خالی از لطف نیست.

  • چرا وقتی در کنار برکه ای نشسته ایم احساس آرامش می کنیم؟
  • چرا وقتی در جنگل قدم می زنیم، لذت می بریم؟
  • چرا دوست داریم روی چمن زار دراز بکشیم؟
  • چرا از تنفس در هوای تمیز لذت می بریم؟
  • چرا دوست داریم خاطرات خوب را مدام به یاد بیاوریم؟
  • و …

بله. درست است، چون از آنها انرژی مثبت دریافت می کنیم. حال تصور کنید، تمام این موارد را می توانید در خانه خودتان بازآفرینی کنید. چه اتفاقی می افتد؟

فنگ شویی خوب یعنی چه؟

هدف فنگ شوییخوب این است که محیط اطراف خود را با درون خود هماهنگ کنیم. در درجه اول، محل آرامش خانه است و نیاز به توجه ویژه و کاملی دارد. پس باید در مسیر ایجاد یک خانه هماهنگ تر قدم بردارید. مخصوصاً اگر به دنبال این هستید که از این به بعد استرس های کمتری نسبت به گذشته داشته باشید. باید به این موارد توجه کنید.

پنج عنصر در فنگ شویی

درفنگ شویی، هر یک ازپنج عنصر مربوط به یک رنگ و جهتاست. برای ترویج جریانچی مثبت، مهم است که این موارد را در نظر بگیرید، زیرا جهت خانه شما بهترین مواد و رنگها را برای هر منطقه تعیین می کند. به عنوان مثال، اگر گوشه ای از اتاق نشیمن شما به سمت شرق است، باید در آنجا چوب و رنگ سبز اضافه شود. (یک میز جانبیچوب ماهونیا صندلی با روکش یا المان سبز رنگ اضافه کنید)

عناصر پنجگانه فنگ شویی به شرح زیر است:

عنصر: آب
رنگها: مشکی و آبی، سرمه ای
جهت: شمال

عنصر: آتش
رنگ: قرمز
جهت: جنوب

عنصر: زمین
رنگ: زرد، نارنجی ، کرم ، قهوه ای
جهت: شمال شرقی و جنوب غربی

عنصر: فلز
رنگ طوسی، نقره ای
جهت: شمال غرب و غرب

عنصر: چوب
رنگ: سبز
جهت: شرق و جنوب شرق

فنگ شویی و هنر

خانه شما باید آمیخته با طبیعت باشد

با شناخت این عناصر می توانید برای فضای خانه خود تصمیمات مناسبی بگیرید که به عنوان مثال می توان گفت:

به درب ورودی توجه کنید

درب ورودیکه گاهی اوقات به تعبیری “دهان خانه” و یا ورود انرژی(چی) می باشد، جایی است که انرژی وارد شده و در تمام محیط خانه جریان پیدا می کند. با در نظر گرفتن این نکته، دری که به سمت داخل باز می شود مناسب تر است، زیرا چی را به داخل خانه دعوت می کند.

حتی اگر درب شما روبه داخل باز نمی شود، جای نگرانی نیست، شما می توانید پنج عنصر را هنگام تزئین ورودی به کار بگیرید و انرژی درب ورودی را ترمیم کنید.مثلا برای یک درب رو به شمال می توان از یک آبنما و یا گیاه سفید پر از گل و یا یک گلدان که دارای شکوفه های نیلوفر آبی است، استفاده کرد.

آنچه را که دوست دارید حفظ کنید و موارد اضافه را حذف کنید

در فنگ شویی و هنر، هر شیء در خانه شما مانند یک ظرف انرژی خوب و بد است، یعنی هر وسیله ای به نوبه خود، نقش ایفا می کند. اگرچه این موضوع ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما حقیقت دارد. در واقع حذف و اضافات یکی از ساده ترین اصولی است که هنگام ایجاد خانه ای پر ازچی مثبتمورد توجه قرار می گیرد. پس هر چیزیی که در محل زندگیتان مصرفی ندارد و تنها فضایی را اشغال کرده و همچنین شما را خوشحال نمی کنند را، حذف کنید.

تعمیر وسایل خراب و استفاده از مقدار زیادی نور

هوا و (مقدار زیادی) نور برای خانه ای با جریان انرژی مناسب، بسیار مهم است. در واقع ترفندهای کوچک در دکوراسیون که به ایجاد چی مثبت می تواند کمک کننده باشد، ممکن است به اندازه یوگای صبحگاهی برای شما مفید واقع شود. پس اگر روز خود را با کمبود انرژی به پایان می رسانید، ممکن است مقصر بیش از آنکه خودتان باشید، محیط اطرافتان باشد. بنابراین با یک نفس عمیق و یک نگاه خوب به اطراف، مجددا شروع کنید.

  • آیا آن صندلی پاره ای که قصد تعویض یا تعمیر آن را دارید، هنوز وجود دارد؟
  • آیا اتاق نشیمن شما می تواند با چند شمع یا یک چراغ آویز جدید روشن تر شود؟

هوای تمیز

هوایی که تنفس می کنید می تواند روی چی خانه شما نیز تأثیر بگذارد.البته اثرات منفی ناشی از آلاینده هایی مانند رنگ، فرش و … نیز وجود دارد، اما حتی هوای کهنه نیز می تواند روی انرژی مثبت خانه تاثیر منفی داشته باشد. پس تا جایی که می توانید، حتی در ماه های سردتر پنجره های خود را باز کنید تا هوای اتاق های شما تهویه شود. همچنین روی چند گیاه سرپوشیده سرمایه گذاری کنید تا به عنوان تصفیه کننده طبیعی هوا عمل کنند. این موضوع را نیز بخاطر بسپارید که هر چقدر میزان طراوت در محیط خانه زیاد شود، مطمئناً احساس خوبی به شما می دهد.

آینه ها اهمیت دارند

وقتی صحبت ازفنگ شویی و هنربه میان می آید، آینه ها می توانند معجزه کنند. آویزان کردن یک منعکس کننده نمای باغ شما، در واقع زیبایی و انرژی فضای بیرون را به داخل خانه روانه می کند و تمام انرژی مثبتی که نیاز دارید را در داخل خانه برای شما فراهم می سازد. همچنین پیشنهاد می شود، یکآینه بزرگرا در پشت لامپ خانه اضافه کنید تا از منظر بصری فضای محیط اتاق را افزایش داده و جلوه های یک لامپ را دو چندان کنید. ضمنا یک دور آینه ای که رنگ طلائی دارد، انرژی متصل به ثروت و فراوانی را نشان می دهد و آن را به یک افزودنی شایسته برای هر خانه تبدیل می کند. البته توجه داشته باشید کهکاربرد آینههای بسیار مهم است و به مقاله آینه در فنگ شویی مراجعه کنید.

انرژی مثبت را تقویت کرده و فضایی برای استقبال از گرما و خانه متعادل ایجاد کنید. فقط چند دستورالعمل وجود دارد که باید رعایت کنید و ایده هایی که باید در نظر بگیرید.

فنگ شویی و هنر تاثیر آگاهی

اگر همچنان می خواهید به آگاهی تان افزوده شود و بعد دست به اقدام بزنید، پیشنهاد می کنم 15 روش برای استفاده از هنر فنگ شویی و تغییر فضا خانه را از دست ندهید.

1. فنگ شویی و هنر طراحی برای درب ورودی با انرژی مثبت چی

توجه به انرژی در ورودی خانه همانطور که گفته شد، بسیار مهم است. هیچ چیز ساینده یا خشن نباید درب ورودی خانه شما را خراب کند. این ورودی آبی سلطنتی و روح انگیز را نگاه کنید؟ چه احساسی دارید؟ چرا درب ورودی شما چنین طراحی مشابهی نداشته باشد؟

فنگ شویی و هنر

انرژی های خوب را وارد خانه تان کنید

2. فنگ شویی و هنر طراحی نرم برای فضای اتاق خواب

لبه های تیز داخل و اطراف خانه، از نظر فنگ شویی ممنوع است. به مبلمان خود توجه کنید و سعی کنید تا آنجایی که امکان دارد، از وسایل بدون لبه های تیز استفاده کنید. لبه های تیز نشان دهنده خشونت است که آرامش را از انسان میگیرد. این مجموعه نمونه زیبایی از یک اتاق خواب خوب است. و می تواند الگوی خوبی برای شما باشد.

فنگ شویی و هنر

فنگ شویی می گوید، به خوابتان اهمیت دهید تا بیداریتان تاثیرگذار باشد

3. فنگ شویی و هنر ترکیبرنگهای آرامش بخش

این موضوع ممکن است واضح باشد، اما برای کسانی که می خواهند خانه خود را به مکان دوستانه تری تبدیل کنند، با رنگهای آرامش بخش می توانند به سادگی این کار را انجام بدهند.

بخاطر داشته باشید که با توجه به اهمیت رنگ ها و تاثیر بسیار ویژه آن، مشورت با اساتید این حوزه الزامیست.

فنگ شویی و هنر

فنگ شویی استفاده صحیح از رنگ ها را به شما یاد می دهد

4. فنگ شویی و هنر نگهداری از انرژی مثبت

این فضای شاداب به معنی حقیقی کلمه الهام بخش است. زیرا نمی بینید که لوازم برقی دیگری گوشه ها یا قسمت پایین دیوارها و … را پر کرده باشد. این را به یاد داشته باشید، وسایل الکترونیکی روح زندگی را از خانه بیرون می کشند. پس تا جایی که می توانید، وجود این لوازم را در خانه به حداقل برسانید.

فنگ شویی و هنر

هنر فنگ شویی ایجاد آرامش است

5. فنگ شویی و هنر جایگزاری تخت خواب

مهم این است که تخت خود را رو به موقعیت و تحت فرمان داشته باشید. معنی آن چیست؟ اتاق خواب را با این طرح شیک کنید. تخت باید به درب ورودی تسلط داشته باشد. نه مجاور و نه پشت آن. همیشه باید بتوانید ببینید چه کسی وارد خانه می شود.

فنگ شویی و هنر

نمونه ای از اتاق خوابی که صیح شما را دل انگیز می کند

6. از تمام حواس پنج گانه خود برای ایجاد انرژی در محیط استفاده کنید.

همه چیز مربوط به حواس است و اگر بتوانید هر کدام را لمس کنید ، اتاق را به درستی فنگ شویی کرده اید. یک دستگاه پخش کننده اسانس اضافه کنید تا حس بویایی را هم در محیط داشته باشید!

فنگ شویی و هنر

فنگ شویی و هنر به خدمت گرفتن انرژی های موجود در اطرافتان

7. فنگ شویی و هنر ایجاد نظم برای قفسه های کتاب

بی نظمی باعث ایجاد استرس و اضطراب می شود، این یک قانون است. بنابراین حتما قفسه های کتاب یا کتابخانه خود را مرتب و منظم کنید تا بتوانید آرامش لازم را در محیط  خانه نگه دارید.

فنگ شویی و هنر

فنگ شویی و هنر چینش کتاب در کتابخانه

8. فنگ شویی و هنر ایجاد اتاق خواب رویایی

این اتاق خواب زیبا برای ما نیز الهام بخش است! دور ماندن از آب در اتاق خواب مهم است ( استفاده از آب در سایر فضاهای خانه طرفندی عالی است، اما در اتاق خواب خیر). بنابراین از تابلو نقاشی هنری گرفته تا حوضچه های داخلی ( آبشارها و برکه های تزینی خانگی و …) را از اتاق خواب بیرون بریزید. دور نگه داشتن آب و انرژی شدید آن، از یک اتاق خواب آرام، کاملاً ضروری است.

نیاز است بگوییم جانمایی تلویزیون در اتاق خواب مُخل آرامش است؟!.

فنگ شویی و هنر

اتاق خواب جایی فقط برای آرامش است

9. فنگ شویی و هنر کار مناسب همراه با استراحت مناسب

محل کار جدا، محل استراحت جدا !فضای کاریی نداشته باشید که با محل استراحت ترکیب شده است. از همین رو میزهای کار را دور از اتاق خواب نگه دارید. در عوض، منطقه خاص خود را، برای خلاقیت یا انجام کارهای سخت ایجاد کنید، مانند یک اتاق جذاب که در تصویر می بینید.

فنگ شویی و هنر

فضای کار مناسب بازدهی شما را بالا می برد

10- فنگ شویی و هنر جلوگیری از به هم ریختگیآشپزخانه

این آشپزخانه ساده و زیبا را ببیند. هیچ گونه شلوغی و مشکلی ندارد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، آشفتگی ها باعث ایجاد اضطراب می شود و انرژی اتاق را تغییر می دهند. زیبایی در سادگیست.

فنگ شویی و هنر

آشپزخانه ساده شما جلوه ای از اصالت خانه شماست

11. فنگ شویی و هنر استفاده از گیاهان در خانه

چگونه می توانیم از فضای سبز زیبا در خانه استفاده کنیم. گیاهان به فضا جان تازه ای می بخشند. بنابراین تا جایی که می توانید از گیاهان طبیعی استفاده کنید. بعد از مدت کوتاهی خواهید دید که ذهنتان را رویش و سرسبزی احاطه کرده . چه دست آوردی بهتر از این!

فنگ شویی و هنر

استفاده از گیاهان در خانه مانع افسردگی شما می شود

12. فنگ شویی و هنرچیدمان حمام

طراحی حمام خود را به چشمه های طبیعی قدیمی نزدیک کنید. این مدل حمام ها از نظر فنگ شویی بهترین هستند. در واقع انرژی آرامش بخش و آسایش آفرین چیزی است که شما باید به دنبال آن باشید. شما دوست دارید از این حمام بیرون بیایید؟

فنگ شویی و هنر

فنگ شویی و هنر طراحی حمام

13. فنگ شویی و هنر حذف خاطرات بد

ما عاشق این نشیمن ویژه و مد روزِ در خانه هستیم و داشتن آن را به همه توصیه می کنیم. اما چرا برای کسانی کهمشاوره فنگ شوییدریافت می کنند، چنین فضایی پیشنهاد می شود؟ چون فضایی شخصی سازی شده است و هیچ اثری از معشوق سابق، رابطه بد یا خاطره های تلخ گذشته در آن وجود ندارد. پاکسازی یادگاریها و …، بهترین راه برای فراموش کردن اتفاقات بد است.

فنگ شویی و هنر

طراحی مکانی برای خلوت و تنهایی در خانه

14. فنگ شویی و هنر استفاده از شیشه به جای دیوار

این محل کار در خانه شما را تحت فشار قرار نمی دهد. چشم انداز شما محیط سرسبز بیرونیست که حداقل ترین سود آن، آرامش شما شود. سعی کنید در طراحی محیط کاری در منزلتان، از این مدل الگو بگیرید.

فنگ شویی و هنر

فنگ شویی و هنر طراحی فضای کار در خانه

 

15. فنگ شویی و هنر ایجاد تقارن

جفت ها همیشه برای حفظ تعادل مناسب هستند، به ویژه در مورد مبلمان و دکوراسیون. نمایشی زیبا از نحوه انجام آن کار. تعادل کلید خانه جذاب و روح آرام است.

فنگ شویی و هنر

اینگونه از چیدمانتان لذت ببرید

نتیجه گیری

همانطور که در این تصاویر مشاهده کردید هنر فنگ شویی به شما در راستای رسیدن به انرژی مثبت کمک شایانی می کند. اما آنچه مهم است، باور شماست. باوری که طی این سالها با وجود مدرنیته و مصائب آن دستخوش تغییرات زیادی شده است. در واقع پیروی از فنگ شویی و هنر بازگشت به آداب و سُنَنِ دیرین طبق قوانین هستی و طبیعت، تنها راه نجات ما از این شرایط زندگی ماشینی و به اصطلاح بی روح است. به همین دلیل مواردی در این مطلب به عنوان پیش نمایش خدمتتان ارائه شد تا شما را با ساختار و تاثیرگذاری فنگ شویی آشنا کند.

کلام فنگ شویی ایران

ما نمی گوییم شما هزینه های اضافی کنید، لوازم و وسایل زیادی خریداری کنید. بلکه حرف ما این است که شما چینش مناسبی با هرآنچه دارید انجام دهید تا محیط خانه شما به محل از آرامش و آسایش تبدیل شود. توصیه اکید ما به شما پیروی از اصول طبیعت است. همان که اجداد و نیاکان ما سالیان دراز زیست خود را با آنها به بهترین شکل ممکن سپری کردند. این را به خاطر بسپارید ما با مدرن زندگی کردن مخالف نیستیم، بلکه با زندگی به شکل رباط گونه مخالفیم.

فنگ شویی روح زندگی را مقدم بر هرچیز می داند و همه ی ابزارها را به خدمت می گیرد تا دمیدن این روح را تضمین کند.

1
0


#‌فنگ_شویی#‌علم_فنگ_شویی منبع: فنگ شویی ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فنگ شویی چیدمان منزل از مهمترین نکات درخانه شما است60 قانون ذکر شده از قوانین فنگ شویی در چیدمان محیط به شما کمک می کندتا محیطی آسوده وپر انرژی داشته باشید .

10 ماه پیش

گلممد روزه گرفته اعصابش ضعیف شده?? اینم اولین کلیپی که سال ۹۶ ساختیم و خیلی زیاد مورد توجه شما عزیزان قرار گرفت و یه جورایی گلممد با این کلیپ خیلی دیده شد و فک کنم کسی نباشه که اینو ندیده باشه خلاصه خیلی خیلی ممنونم از حمایت ها و لطف های بی کران شما عزیزان طی این ۴ سال و ممنون که همراهی کردید و مارو دور ننداختید، ما تلاشمون و کردیم که شمارو شاد کنیم و بازهم اینکارو میکنیم امید واریم که خوشتون بیاد?❤?❤ قرعه کشی قبلیمون که به سه نفر نفری یه میلیون قراره هدیه بدیم سرجاشه و همه عزیزانی که صد نفر تگ‌کنن اسمشون تو این قرعه کشی میره.هر صد نفر یه امتیاز دوستاتون تگ کنید حتما ❤❤ @golmammadj @golmammadjorg ?پیج دوم #خدا #عشق #کلیپ_طنز #کلیپ_شاد #گلممد #کمدی #طنز #انیمیشن #روزه #ماه_رمضان #خنده #شادی

1 سال پیش

گیاه 5 عنصر بامبو در فنگ شویی با روبان و گلدان قرمز در خانه باعث افزایش ثروت می شود تعداد بامبو در جذب ثروت مهم است ولی زوج یا فرد بودن آن نتایج مختلفی دارد

8 ماه پیش

فنگ شویی حمام و سرویس بهداشتی برای محیطی است که فضای آن فنگ شویی مناسبی ندارد. اما می توانید انرژی را تغییر دهید و تأثیر منفی آن را با فنگ شویی خنثی کنید.

12 ماه پیش

با مولکول آب در فنگ شویی می توان پاکسازی کنید و جدب آرزوهاتون راداشته باشید وقتی 6 هفته پاکسازی انجام شود در هفته هفتم برای جذب خواسته می توانید اقدام کنید.

1 سال پیش

با 5 اصل فنگ شویی که شامل آتش، چوب ، فلز ، آب ، خاک می شود در فنگ شویی آشنا شوید و با استفاده از آن به آرامش و آسایش در تمامی مقاطل زندگیتان برسید.

11 ماه پیش

. بال مرغ ? . #تگ_کنید_دوستاتونو #حسن_ریوندی #مرغ #آشپزی #خنده_دار #شوخی #برنج #صف #گرانی #تورم #دهه_شصت

1 سال پیش

بر اساس اصول اولیه علم فنگ شویی و تفکر اساتید کهن باستان شرق، همه شکل‌های ظهور یافته در كیهان تركیبی از پنج عنصر آب، چوب، آتش، خاک و فلز هستند.

1 سال پیش

ما در این مقاله جذاب به بیان اصول فنگشویی می پردازیم. سایت فنگ شویی ایران به شما کمک می کنیم تا بتوانید با دانستن این نکته که فنگ شویی چیست به آرامش برسید .

1 سال پیش

بیشتر...