خبرآنلاین |
3 روز پیش

موارد بستری نسبت به اسفندماه برابر بیشتر شده ایجاد بخش کرونایی دیگر در بیمارستان امام خمینی ره خبرآنلاین

ایلنا نوشت: رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی گفت: عمدتاً علت همه مراجعه‌ها مربوط به مسافرت‌های نوروزی بوده است، باید همه جا را تعطیل کنند و تعطیلی سراسری برقرار کنند، چون در غیر این شرایط در دو هفته آینده بدتر خواهد شد.

 رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی، با اشاره به وضعیت بیمارستان و مراجعه‌ بیماران مبتلا به کرونا، طی روزهای اخیر بیان کرد: مراجعه به بیمارستان خیلی زیاد شده و بیماران عمدتاً بدحال هستند. بیشتر به نظر می‌رسد که افراد مراجعه کنند، به ویروس جهش یافته‌ی انگلیسی مبتلا هستند که شایع است.

وی ادامه داد: این مراجعین درگیری‌های بالای ریوی دارند و آمار مراجعه کنندگان ما خیلی زیاد است، یعنی وضعیت نسبت به ماه آخر سال گذشته خیلی بدتر شده است.

عمادی افزود: اسفند سال قبل موارد بستری کرونا ۴۰ نفر بود، اما الان ۲۱۰ نفر شده است، یعنی بیش از ۵ برابر شده و شدت بیماری هم بالا است، دیگر بخش آی‌سی‌یوهای ما جا ندارد و مریض‌های بد حال را در بخش نگه داشتیم.

وی با اشاره به اینکه بخش های کرونا را به بیمارستان اضافه کردیم، گفت: الان تقریباً هفت بخش ما زیر بار کووید است و بخش‌های دیگر را همچون بخش نفرولوژی و بخش جراحی ۱ و ۵ همچنین ۳ و ۴ همه را تعطیل کردیم و به مریض‌های کرونایی اختصاص دادیم.

عمادی در مورد شرایط دو هفته‌ی آینده، تاکید کرد:  عمدتاً علت همه مراجعه‌ها مربوط به مسافرت‌های نوروزی بوده است، باید همه جا را تعطیل کنند و تعطیلی سراسری برقرار کنند، چون در غیر این شرایط در دو هفته آینده بدتر خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت واکسیناسیون بیمارستان گفت: واکسیناسیون کادر درمان بیمارستان ما هنوز تمام نشده است، فعلا در حال تزریق هستند و بخش تزریق در بخش کرونای بیمارستان هنوز تکمیل نشده است.

عمادی افزود: توجه کنید کادر درمان چه واکسن زده بودند و چه نزده بودند در خدمت رسانی آنها هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌شد، با همه توان خود کار می‌کنند و اصلاً اینطور نبود که مثلاً وقتی که واکسن نزده باشیم به دلیل ریسک خطر خدمت‌رسانی نکنیم و حالا که واکسن زدیم کار کنیم چون خیالمان راحت شده است. اصلاً اینطور نبوده چون همه کادر درمان با دل و جان فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: بیشتر آنها چند بار به ویروس مبتلا شده بودند ولی بازهم با جان و دل کار می‌کردند و در واقع این طوری نیست که تفاوتی داشته باشد، چون اگر واکسن بزنیم و نزنیم باز هم در خدمت مردم هستیم، اما مسئله این است که در بیمارستان دیگر جا نداریم، ما ظرفیت نداریم و نمی‌توانیم به بیمار سرویس بدهیم وقتی بیمار نیاز به بستری در آی‌سی ‌یو دارد و جای دیگری نمی‌توان سرویس‌های مورد نظر برای او فراهم کرد.

عمادی گفت: باید یک تعطیلی دو هفته‌ایی را در اولین فرصت برقرار کنند، همه جا را ببندند، اصلا دو هفته هیچکس در خیابان نباشد، چون اگر این کار را نکنند شرایط از انگلیس و آمریکا هم بدتر خواهد شد، در این شرایط خبرنگارها باید فشار بیاورند چراکه صدای کادر درمان به تنهایی به کسی نمی‌رسد.

۲۳۵۲۳۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمد مهاجری گفت: اگر جای آقای حسن روحانی بودم اجازه می دادم آقای نمکی که در یک سال گذشته بدترین عملکرد را داشته از وزارت بهداشت منفک و به شغل شریف گذشته خود برگردد.

11 ساعت پیش

مجموعه اخبار کرونایی امروز را اینجا بخوانید.

14 ساعت پیش

ایسنا نوشت: استاندار تهران با اشاره به اتمام ظرفیت ۶۶۹۱ تختی برای بیماران کرونایی در سطح استان تهران بر لزوم افزایش ظرفیت بیمارستان ها برای بستری این بیماران تاکید کرد.

15 ساعت پیش

مدیر عامل خیریه بیماران دیابت در اصفهان گفت: اصفهان بعد از یزد رتبه دوم کشوری را در حوزه بیماری دیابت دارد.

15 ساعت پیش

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام شناسایی یک هزار و ۹۳۷ مورد جدید ابتلا به کرونا، نسبت به قرمز شدن کامل استان اصفهان تا هفته آینده خبر داد.

15 ساعت پیش

مدیرعامل سازمان آرامستانهای اصفهان گفت: پیش بینی می شود در موج چهارم کرونا میزان مرگ و میرها افزایش یابد بنابراین مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی بکوشند.

15 ساعت پیش

ایسنا نوشت: فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه گمانه زنی ها نشان می دهد هفته آتی بسیار نگران کننده است، افزود: برای نخستین بار تمامی شهرهای استان تهران در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

16 ساعت پیش

ایسنا نوشت: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار، رعد و برق و تگرگ در مناطق مستعد و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور تا پنجشنبه (۲۶ فروردین ماه) هشدار داد.

17 ساعت پیش

تسنیم نوشت: رئیس گروه پایش آلودگی هوای سازمان حفاظت محیط‌ زیست اعلام کرد که وضعیت هوای ۲ شهر کشور امروز در شرایط ناسالم قرار دارد.

19 ساعت پیش

ایسنا نوشت: رییس پلیس گمرک پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف ۱۳۵ تن نهاده دامی فاسد غیرقابل مصرف و دستگیری ۶ متهم در شمالغرب کشور خبرداد.

19 ساعت پیش

ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۳هزار و ۳۱۱ مبتلای جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: متاسفانه در این بازه زمانی ۲۷۴ بیمار جان خود را از دست دادند.

19 ساعت پیش

ایلنا نوشت: رییس سازمان امداد و نجات از انتقال ۴۷ مسافر مشکوک به کرونا به قرنطینه از ابتدای طرح مراقبت بهداشتی مسافران در مرزها تا به امروز خبر داد.

19 ساعت پیش

ایسنا نوشت: ساعت کاخ گلستان که هدیه ملکه انگلیس به ناصرالدین شاه قاجار بود، پس از سال‌ها خاموشی دوباره به کار افتاد و صدای ناقوس آن صبح امروز در تهران پیچید.

19 ساعت پیش

ایسنا نوشت: وزیر بهداشت گفت: ما برای فدا شدن و روی مین رفتن آمده‌ایم نه برای ارتقای درجه و پست؛ سیاست باز نیستیم، بلدیم اما اهلش نیستیم.

20 ساعت پیش

بیشتر...